1
19:08

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:07

Η Λαμία περνάει με 1-0 από την έδρα της ΑΕΛ. Στους 10 βαθμούς παραμένει η θεσσαλική ομάδα, στους 18 οι Φθιώτες και ξεπερνουν εκ νέου τον Παναιτωλικό!

19:07

Λήξη του αγώνα!

19:04

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

89': Σπαρβ αντί Κολομπίνο, η τέταρτη αλλαγή της ΑΕΛ.

19:01

89': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία και τρίτη συνολικά. Μπιάρνασον και Τζέιμς μέσα, έξω οι Καραμάνος, Ντέλετιτς αντίστοιχα.

18:59

86': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Μιχαήλ, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Επασί.

18:53

81': Κίτρινη κάρτα στον Ζίζιτς.

18:49

77': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καραμάνος στρώνει στον Μπεχαράνο που σουτάρει με δύναμη από το ημικύκλιο, απλώνει το κορμί του ο Νάγκι και με μεγάλη επέμβαση αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

18:48

76': Πινακάς αντί Μουκαντζό η τρίτη αλλαγή των Θεσσαλών.

18:47

74': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, σε νέο κόρνερ ο Μιχαήλ που περνά ανεκμετάλλευτο.

18:44

70': Σέντρα Μαρτίνεθ από τα αριστερά, ο Αραμπούλι σουτάρει στην κίνηση από το πέναλτι, στην αγκαλιά του Νάγκι η μπάλα.

18:42

69': Αλλαγή για τη Λαμία. Γκαζαριάν αντί Μπα.

18:41

69': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, ο Χουσίνο κάνει την κεφαλιά, πάνω από την εστία.

18:41

68': Μακρινό σουτ του Χουσίνο, εκτινάσσεται ο Επασί και με υπεράνταση παραχωρεί κόρνερ.

18:40

67': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

18:38

65': Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεθ.

18:37

64': Σέντρα του Μπεν Χατίρα από τα δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι παράλληλο γύρισμα του Ακούνια αλλά κανείς συμπαίκτης δεν ακολουθεί τη φάση.

18:35

63': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Στίφλερ να αφήνει τη θέση του στον Ντουρμισάι.

18:33

60': Ωραία κίνηση του Νικολιά έξω από την περιοχή και σουτ, ο Αντέτζο του βάζει την κόντρα.

18:27

54': Ο Μουκαντζό κάνει το κοντρόλ, γυρίζει και σουτάρει εκτός ισορροπίας από τη γωνία της μικρής περιοχής και δεξιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

18:26

53': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά. Εκτελείται πλασαριστά, σέντρα, κόβει η άμυνα της Λαμίας.

18:24

51': Κίτρινη κάρτα στον Στίφλερ.

18:22

49': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Μπα γυρίζει από τα αριστερά, ολιγωρία στην άμυνα της ΑΕΛ, ο Αραμπούλι κοντρολάρει και εκτελεί από το πέναλτι αλλά ο Νάγκι αποκρούει με τα πόδια.

18:18

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

18:18

Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Νικολιάς αντικαθιστά τον Καρανίκα.

18:03

Η Λαμία προηγείται με 1-0 της ΑΕΛ χάρη στο γκολ του Αραμπούλι στο 41'.

18:02

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο.

18:01

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

17:59

43': Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.

17:57

Ο Μαρτίνεθ σεντράρει από τα αριστερά και ο Αραμπούλι με καρφωτή κεφαλιά δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Νάγκι. 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

17:57

41': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

17:55

39': Εκτέλεση φάουλ Ντέλετιτς από τα αριστερά, ο Τζανετόπουλος παίρνει την κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΛ, ψηλά άουτ η μπάλα.

17:54

38': Κίτρινη κάρτα στον Ακούνια.

17:50

33': Εκτελεί το φάουλ με σέντρα ο Καρανίκας, διώχνει με το κεφάλι ο Καραμάνος.

17:49

32': Φάουλ του Αραμπούλι στον Κολομπίνο, ευκαιρία για ένα καλό γέμισμα για τους Θεσσαλούς.

17:46

30': Οφσάιντ ο Ακούνια, σωστό.

17:41

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά αγώνα και οι φιλοξενούμενοι πατούν καλύτερα και φτάνουν με μεγαλύτερη ευκολία σε σχέση με την ΑΕΛ στην αντίπαλη περιοχή.

17:35

19': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Καραμάνος από τα αριστερα βρίσκει τον Μπα, που πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει στον Χουσίνο και μετά στον Ζίζιτς και παίρνει πορεία προς τα δίχτυα αλλά ο πεσμένος Νάγκι μπλοκάρει.

17:31

15': Κίτρινη κάρτα στον Γκράουρ για φάουλ στον Μπα.

17:28

11': Μακρινό σουτ από τον Μαρτίνεθ, μαζεύει εύκολα ο Νάγκι.

17:25

9': Το εκτελεί ο Μπα με σέντρα, βγαίνει ο Νάγκι και απομακρύνει.

17:24

8': Φάουλ για τη Λαμία από τα δεξιά. Σε καλό σημείο για ένα γέμισμα...

17:19

3': Ο Καραμάνος σπάει τη μπάλα για τον Αραμπούλι, που αποφεύγει τον Στίφλερ και επιχειρεί ένα πλασαριστό σουτ με το αριστερό από τα όρια της περιοχής, άουτ.

17:17

1': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπεν Χατίρα από τα αριστερά, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

17:16

1': Καλή στιγμή για την ΑΕΛ! Ο Μπεν Χατίρα μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, κάνει μία σέντρα-σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Επασί.

17:15

1': Ξεκινάει το ματς.

17:14

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Πρόκειται για ντέρμπι παραμονής καθώς οι «βυσσινί» βρίσκονται στη δέκατη τέταρτη και τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς και στο -5 από τους δέκατους τρίτους Φθιώτες.

17:02

Τρίτη και... φαρμακερή για τις δύο ομάδες καθώς το μεταξύ τους ματς έχει αναβληθεί δύο φορές. Αρχικά δεν διεξήχθη την προγραμματισμένη ημερομηνία λόγω κρουσμάτων κορωνοϊού στη θεσσαλική ομάδα και είχε οριστεί για τις 23 Δεκεμβρίου. Όμως εκείνη την περίοδο εμφάνισε πολλαπλά κρούσματα η Λαμία με συνέπεια ο αγώνας να οδηγηθεί σε εκ νέου αναβολή.

16:57

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του εξ αναβολής αγώνα της 8ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1 ανάμεσα στην ΑΕΛ και τη Λαμία.