1
21:34

Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το «Γ. Καραϊσκάκης».

21:32

Οι «ερυθρόλευκοι» δεν «καθάρισαν» το ματς και το πλήρωσαν, με τους «κίτρινους» να το εκμεταλλεύονται και να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

21:31

90'+6: Τέλος στο ματς. Ολυμπιακός - Άρης 1-1.

21:25

90': Έξι λεπτά καθυστερήσεων στο ματς.

21:24

89':Ο Τιάγκο Σίλβα πάει κατά μέτωπο, οι κόντρες τον ευνοούν, βρίσκει χώρο και σουτάρει, η μπάλα άουτ.

21:23

88': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Βαλμπουενά, διώχνει ο Κουέστα.

21:20

85': Κίτρινη στον Μήτρογλου για φάουλ στον Σεμέδο.

21:19

84': Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Μπερτόγλιο ο Κάτσε.

21:17

Ο Μήτρογλου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα και ισοφαρίζει σε 1-1.

21:16

83': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:14

80': Πέναλτι για τον Άρη. Ο Μπρούνο βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, ο Μαντσίνι πάει να σουτάρει, αλλά ο Σα τον ανατρέπει. Σωστή απόφαση.

21:14

79': Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Σεμέδο για προβολή.

21:12

78': Ο Βαλμπουενά γεμίζει με μακρινό φάουλ, ο Χολέμπας την κεφλαιά, η μπάλα άουτ.

21:10

76': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Καμαρά ο Εμβιλά.

21:06

72': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το οποίο παραχωρεί ο Τζέγκο. Εκτελεί ο Βαλμπουενά από τα δεξιά, όμως ο Σεμέδο κάνει επιθετικό φάουλ στον Κουέστα.

21:05

69': Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Γάλλος άσος, κεφαλιά του Χασάν, η μπάλα άουτ.

21:04

69': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά εκτελεί απευθείας το φάουλ, διώχνει σε κόρνερ ο Κουέστα.

21:03

68': Φάουλ που κερδίζει ο Ρεάμπτσιουκ σε βάρος του Μαντσίνι έξω αριστερά από την περιοχή.

21:02

67': Ο Σάσα σουτάρει από μακριά, η μπάλα πολύ ψηλά.

21:01

66': Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Μήτρογλου, έξω ο Μάνος.

20:59

64': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Βαλμπουενά, περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:58

63': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σάκιτς σεντράρει από τα δεξιά, η μπάλα περνάει από όλους, ο Μπρούνο κοντρολάρει και σουτάρει, αλλά η μπάλα βρίσκει πάνω στον Ανδρούτσο.

20:54

59': Δύο αλλαγές και για τον Ολυμπιακό. Οι Τιάγκο Σίλβα και Ραντζέλοβιτς παίρνουν τις θέσεις των Φορτούνη και Μασούρα.

20:53

58': Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Έξω Ματεό Γκαρσία και Σίλβα, μέσα Μαντισίνι και Μπρούνο.

20:52

57': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα του Άρη.

20:52

57': Ο Καμαρά επιχειρεί σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

20:50

55': Κίτρινη κάρτα στον Σίλβα για φάουλ πάνω στον Σεμέδο. Λάθος απόφαση από τον Σιδηρόπουλο.

20:46

52': Σουτ του Σάσα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Σα.

20:46

51': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για φάουλ πάνω στον Μάνο.

20:42

48': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά με τον Μπερτόγλιο, διώχνει ο Ρέαμπτσιουκ.

20:41

47': Σε ρόλο στόπερ ο Χολέμπας για το υπόλοιπο της αναμέτρησης.

20:41

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:39

46': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Παπασταθόπουλου παίρνει ο Ρεάμπτσιουκ.

20:31

Σε ένα πρώτο ημίχρονο που σημαδεύτηκε από τους τραυματισμούς των Βρουσάι και Παπασταθόπουλου, οι «ερυθρόλευκοι» προηγούνται δίχως να έχουν παίξει αρκετή ώρα ποδόσφαιρο.

20:24

45'+10: Λήξη στο πρώτο ημίχρονο. Ολυμπιακός - Άρης 1-0.

20:22

45'+8: Θα κρατήσει κι άλλο χρόνο ο Σιδηρόπουλος.

20:20

45'+6: Φεύγει για τα αποδυτήρια, όπως και ο Βρουσάι νωρίτερα.

20:19

45'+4: Επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο ο Παπασταθόπουλος, αλλά δεν μπορεί να συνεχίσει. Πέφτει κάτω και πιάνει τον ώμο του.

20:18

45'+4: Τυχερός ο Σα, που τον ευνοεί η κόντρα σε ντρίμπλα που πήγε να κάνει σε παίκτη του Άρη.

20:18

45'+3: Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Τζέγκο για σκληρό φάουλ πάνω στον Βαλμπουενά.

20:17

45'+3: Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός. Με δέκα ο Ολυμπιακός για λίγη ώρα.

20:16

45'+1: Βρίσκεται στο έδαφος ο Παπασταθόπουλος, που έχει σκίσει το σαγόνι του έπειτα από προβολή του Σεμέδο που ήθελε να διορθώσει το λάθος του.

20:16

45'+1: Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:13

45': Ευκαιρία για τον Άρη. Εκτελείται το φάουλ με γέμισμα, ο Σεμέδο δεν συνεννοείται με τον Σα, κάνει την κεφαλιά, η μπάλα παίρνει πορεία προς τα δίχτυα και ο Παπασταθόπουλος διώχνει σωτήρια πάνω στη γραμμή.

20:13

44': Κίτρινη κάρτα στον Φορτούνη για φάουλ πάνω στον Μπερτόγλιο.

20:10

Ο Βαλμπουενά σεντράρει από τα αριστερά, ο Μασούρας κοντρολάρει και σουτάρει μπροστά από τον Κουέστα που αποκρούει, ο Ανδρούστος γυρίζει στον Φορτούνη, που με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20:10

40': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:08

38': O Μπερτόγλιο γυρίζει για τον Μάνο στο ύψος της μικρής περιοχής, κάνει το σουτ ο Έλληνας επιθετικός, η μπάλα πάνω στον Σα που μπλοκάρει.

20:07

37': Εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά ο Φορτούνης, Χασάν η κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

20:06

36': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά εκτελεί το φάουλ, η μπάλα περνάει από όλους και σκάει κάτω, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Κουέστα.

20:05

36': Φάουλ πλάγια και αριστερά που κερδίζει ο Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό.

20:02

32': Ο Μπουχαλάκης δεν διώχνει πειστικά, ο Σούντγκρεν σουτάρει με τη μία από περίπου 35 μέτρα, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Σα.

20:01

31': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά με τον Μπερτόγλιο, διώχνει μακριά ο Φορτούνης.

19:59

29': Σουτ του Μπερτόγλιο, μπλοκάρει ο Σα.

19:58

29': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του άτυχου Βρουσάι περνάει ο Βαλμπουενά.