0
19:10

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:09

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κερδίζει με 1-0 τον ΟΦΗ, φτάνει τους 24 βαθμούς και ανεβαίνει στην ένατη θέση της βαθμολογίας. Μένουν στους 19 και στην ενδέκατη θέση οι Κρητικοί.

19:08

Λήξη του αγώνα.

19:07

90+3': Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Ο Πήλιος εκμεταλλεύεται την απουσία του Σωτηρίου από το τέρμα, γίνεται κάτοχος της μπάλας, ωστόσο το μακρινό του σουτ πρoλαβαίνει να διώξει σχεδόν πάνω στη γραμμή ο Λυμπεράκης.

19:06

90+2': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, έχει προωθηθεί και ο Σωτηρίου, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

19:04

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

89': Τέταρτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Πήλιος αντικαθιστά τον Ελευθεριάδη.

18:56

81': Κίτρινη κάρτα στον Σόουζα.

18:52

78': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτός ο Λέο για να μπει ο Λιάσος.

18:47

73': Κίτρινη κάρτα στον Λυμπεράκη.

18:46

Εκτελεί το κόρνερ ο Μπρένερ, κεφαλιά Κάστρο στο πρώτο δοκάρι πάνω από την εστία.

18:46

72': Κόρνερ για τον ΠΑΣ από τα αριστερά.

18:44

71': Σέντρα Μπρένερ από τα δεξιά, εντυπωσιακό βολ πλανέ Ελευθεριάδη στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

18:42

69': Διπλή αλλαγή για τους Κρητικούς και τέταρτη συνολικά. Σόουζα αντί Ντε Γκουζμάν και Μπαλογιάννης αντί Γρίβα.

18:38

64': Λυμπεράκης αντί Κοροβέση η δεύτερη αλλαγή του ΟΦΗ.

18:33

60': Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μπρένερ αντί Παμλίδη και Κρίζμαν αντί Καρτάλη.

18:26

52': Φάουλ γέμισμα του Ντε Γκουζμάν από τα αριστερά, ψηλοκρεμαστή κεφαλιά Διαμαντή στο δεύτερο δοκάρι, στην πάνω πλευρά των διχτυών.

18:25

51': Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα.

18:19

46': Ξεκινάει το δεύτερο μέρος...

18:01

Με γκολ του Παμλίδη στο 4', ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγείται με 1-0 του ΟΦΗ.

18:01

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

18:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:56

41': Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε.

17:54

39': Οφσάιντ ο Ελευθεριάδης, σωστή υπόδειξη.

17:51

36': Ο Κοροβέσης σεντράρει από τα αριστερά, αδύναμη κεφαλιά Στάικου, εύκολα στην αγκαλιά του Λοντίγκιν.

17:46

32': Κόρνερ από τα αριστερά κερδίζει ο ΟΦΗ, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

17:39

24': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, διώχνει η άμυνα, σουτ Διαμαντή απέξω, πάνω από τα δοκάρια.

17:36

21': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εκτελείται το κόρνερ, ο Διαμαντής παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, αποκρούει ο Λοντίγκιν.

17:35

21': Κόρνερ για τους Κρητικούς από τα δεξιά.

17:33

19': Απειλεί ο ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Λέο μπαίνει από τα αριστερά, τετ α τετ με τον Σωτηρίου πλασάρει αλλά δεν μπορεί να τον νικήσει. Στην εξέλιξη της φάσης, γύρισμα του Ελευθεριάδη, διώχνει ξανά ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

17:30

15': Συρτό σουτ εκτός περιοχής και δεξιά από τον Καρτάλη, λίγο άουτ.

17:29

15': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Νέιρα, στη θέση του ο Βαφέας.

17:27

14': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γκουζμάν.

17:25

11': Μικρή διακοπή για να δεχτεί τις πρώτες βοήθειες ο Νέιρα. Ξανά ματς στο λεπτό...

17:22

8': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

17:20

5': Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη για τον πανηγυρισμό.

17:18

Ο Καρτάλης εκτελεί ένα φάουλ με σέντρα από τα δεξιά, ο Παμλίδης πετάγεται στην καρδιά της άμυνας του ΟΦΗ και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

17:18

4': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:15

17:12

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:09

Σήμερα είναι ιστορική ημέρα για την πόλη των Ιωαννίνων με την επέτειο της Απελευθέρωσης από τους Τούρκους στις 21 Φεβρουαρίου 1913. Η πολεμική αναμέτρηση για την κατάληψη της πρωτεύουσας της Ηπείρου κράτησε σχεδόν τρεις μήνες.

17:01

Υπάρχει κόντρα ανάμεσα στις δύο ομάδες που ξεκίνησε ακριβώς πριν 20 χρόνια όταν έδωσαν μάχη για τα μπαράζ παραμονής, με τον ΟΦΗ να παραμένει στην Α' Εθνική. Όμως όλα επισκιάστηκαν από τα επεισόδια μεταξύ των οπαδών τους που είχαν ως αποτέλεσμα να χάσει το μάτι του ένας εξ αυτών.

17:01

Οι Ηπειρώτες είναι δέκατοι στη βαθμολογία και έχουν 21 βαθμούς, δύο περισσότερους από τους ενδέκατους Κρητικούς.

16:53

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξελιξη του αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον ΟΦΗ που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πίρσμαν, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Παμλίδης, Ελευθεριάδης, Καρτάλης, Λέο.
Αναπ: Χουτεσιώτης, Πήλιος, Λώλης, Πανουργιάς, Λιάσος, Νάουμετς, Μπρένερ, Κρίζμαν, Μιλιντσεάνου.