1
16:41

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:40

Τους 18 βαθμούς φτάνουν οι Νικαιώτες που μένουν στη δεύτερη θέση, στους 17 οι Βοιωτοί τρίτοι μαζί με τον Διαγόρα.

16:38

Ιωνικός και Λεβαδειακός αναδεικνύονται ισόπαλοι με 1-1.

16:38

Λήξη του αγώνα.

16:37

90+3': Πέμπτη αλλαγή για τους Βοιωτούς. Εκτός ο Νίλι, μπαίνει ο Παναγιώτου.

16:36

90+1': Σουτ Πλατέλλα μέσα από την περιοχή και δεξιά, μαζεύει εύκολα ο Στογιάνοβιτς.

16:35

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:30

86': Τέταρτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Μπρίτο αντί Κύργια.

16:30

85': Απειλούν ξανά οι Βοιωτοί. Σουτ Μαρίνου εκτός περιοχής, μπλοκάρει δύσκολα με διπλή ποσπάθεια ο Αναγνωστόπουλος.

16:28

83': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μεχία, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Αναγωνστόπουλου.

16:27

82': Φάουλ για τον Λεβαδειακό λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά. Για να δούμε...

16:25

80': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μάναλης, σωστό.

16:24

79': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:23

79': Οφσάιντ ο Μαρίνος, αλλά καλυπτόταν καθαρά. Λάθος υπόδειξη εδώ από τον βοηθό Φραγκούλη.

16:20

75': Έχει πέσει πια ο ρυθμός, σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο...

16:16

Ο Μαρίνος εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά, κεφαλιά του Νίκα προς τα πίσω από το πρώτο δοκάρι και στα δίχτυα. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι Βοιωτοί.

16:14

70': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:14

69': Ο Μάναλης διώχνει με το κεφάλι μία σέντρα, η μπάλα παίρνει ύψος, χτυπάει στο πάνω μέρος του οριζόντιο δοκαριού και καταλήγει κόρνερ.

16:10

66': Διπλή αλλαγή για Λεβαδειακό και τέταρτη στο ματς. Μυτίδης αντί Μπαινκόνι και Συμελίδης αντί Τζημόπουλου.

16:10

66': Διπλή αλλαγή για τον Ιωνικό και τρίτη συνολικά. Μουστάκης αντί Ομάρ και Μάναλης αντί Ματσούκα.

16:09

65': Μακρινό σουτ του Μεχία, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ανανγωνστόπουλου.

16:07

63': Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για κράτημα στον Ματσούκα. Είναι η δεύτερη για τον δεξιό οπισθοφύλακα του Λεβαδειακού και αποβάλλεται. Με δέκα συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι.

16:06

61': Κίτρινη κάρτα στον Μπιανκόνι.

16:01

56': Κίτρινη κάρτα στον Συμελίδη.

15:59

55': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά, διώχνει ο Φαζός.

15:58

54': Από μία κίτρινη κάρτα σε Ομάρ και Μύγα δείχνει ο Κατσικογιάννης.

15:58

53': Υπάρχει κοκορομαχία ανάμεσα σε Ομάρ και Μύγα. Εκτός εαυτού ο αμυντικός του Ιωνικού που κινήθηκε με άγριες διαθέσεις προς τον αντίπαλό του.

15:56

52': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, απομακρύνει με το κεφάλι ο Παπαγεωργίου.

15:55

51': Ο Νίκας σουτάρει πίσω από το ημικύκλιο, εκτός εστίας η μπάλα.

15:52

47': Μπαλιά του Κόρμπου στον κενό χώρο για τον Πλατέλλα, που μπαίνει μέσα στην περιοχή από τα δεξιά και εκτελεί με το μυτάκι, έξω.

15:50

46': Ξεκινάει το β' μέρος.

15:49

Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μαρίνος περνά στο ματς στη θέση του Δημόπουλου ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει.

15:35

Παιχνίδι με «τρελό» ρυθμό και φάσεις βλέπουμε στη Νίκαια, με τους γηπεδουχους να βρίσκονται μπροστά στο σκορ χάρη στο γκολ του Κάστρο στο 27'. Άγγιξαν την ισοφάριση οι Βοιωτοί με το δοκάρι του Μεχία στο 31'.

15:34

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικός - Λεβαδειακός 1-0.

15:33

45+3': Ευκαιρία για τον Ιωνικό! Σέντρα του Ρόλε από αριστερά, ο Πλατέλλας κοντρολάρει στο ύψος του πέναλτι και σουτάρει αλλά στέλνει τη μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Στογιάνοβιτς.

15:31

45+1': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Τρομερή ενέργεια του Πολέτο από τα αριστερά, που περνά τέσσερις αντιπάλους και κάνει τη σέντρα, πάρσιμο του Μπιανκόνι που πλασάρει από πλάγια θέση με τη μπάλα να περνά παράλληλα με το τέρμα.

15:30

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:27

42': Έχει πέσει στο έδαφος ο Δημόπουλος που δείχνει ζαλισμένος. Βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρο και επιστρέφει στο... καπάκι.

15:27

42': Χαμηλή σέντρα του Βήχου από τα αριστερά, μπλοκάρει σταθερά ο Αναγνωστόπουλος.

15:25

40': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, κόβει ο Νίκας.

15:24

40': Πρόβλημα τραυματισμού στη μέση για τον Νιάσε, που αφήνει τη θέση του στον Κόρμπο. Αναγκαστική αλλαγή και για τον Ιωνικό λοιπόν.

15:24

39': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Ματσούκας κοντρολάρει και εκτελεί με το δεξί εντός περιοχής, σε κόρνερ ο Στογιάνοβιτς.

15:23

38': Συνεχίζεται το παιχνίδι μετά από ένα δίλεπτο περίπου...

15:22

38': Με το φορείο περνά εκτός αγωνιστικού χώρου ο στόπερ των φιλοξενούμενων.

15:20

36': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Δημόπουλος που χτύπησε το κεφάλι του πέφτοντας για τάκλιν.

15:20

35': Στο 60% - 40% υπέρ του Ιωνικού η κατοχή της μπάλας.

15:17

32': Κόρνερ για τον Λεβαδεαικό από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Αναγνωστόπουλος.

15:16

Ο Μεχία επιχειρεί ένα σουτ από πολύ μακριά, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αναγνωστόπουλου.

15:16

31': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

15:15

30': Οφσάιντ ο Πλατέλλας, σωστή υπόδειξη.

15:12

Ο Ρόλε κάνει την κάθετη για τον Κάστρο, που μπαίνει μέσα στην περιοχή, αποφεύγει τον Μύγα και με σουτ νικάει τον Στογιάνοβιτς για το 1-0.

15:11

27': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

15:06

22': Αλλαγή για τους Βοιωτούς, αναγκαστική. Ο Πολέτο αντικαθιστά τον Λιάγκα.

15:03

18': Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Λιάγκας και ζητάει αλλαγή...

15:01

16': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, διώχνει ο Μύγας.

14:59

14': Οφσάιντ ο Μπιανκόνι, ήταν εκτεθειμένος.

14:58

13': Πιέζει ψηλά ο Λεβαδειακός...

14:54

10': Οφσάιντ ο Συμελίδης, σωστή υπόδειξη.

14:50

5': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Βήχος σεντράρει από τα αριστερά, η μπάλα κοντράρει σε παίκτη του Ιωνικού και στρώνεται στον Νίλι που πλασάρει από θέση μέσα δεξιά, λίγο άουτ η μπάλα.

14:49

4': Επικίνδυνη χαμηλή σέντρα του Παπαγεωργίου από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Στογιάνοβιτς.

14:46

1': Εκτελεί το κόρνερ ο Πλατέλλας, απομακρύνει ο Νίκας, σουτ από τον Ματσούκα από τα όρια της περιοχής, ψηλά άουτ.

14:46

1': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά.

14:45

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:42

Το διαιτητικό τιμ και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:37

Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Δημήτρη Σπανού ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από τη Δόξα Δράμας, ενώ οι «πράσινοι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 με τον Απόλλωνα Λάρισας στη Λειβαδιά.

14:29

Με 17 βαθμούς οι Νικαιώτες βρίσκονται στη δεύτερη θέση της κατάταξης και στο -1 από τον πρωτοπόρο Εργοτέλη, ενώ οι Βοιωτοί είναι τρίτοι με 16 πόντους.

14:22

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Ιωνικός - Λεβαδειακός για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.