2
21:50

Από το a-sports.gr να έχετε ένα καλό βράδυ.

21:48

Ο Ολυμπιακός φτάνει σε σπουδαία νίκη με αυτό το 4-2, του δίνει σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Χρειάζεται να είναι συμπαγής ανασταλτικά στη ρεβάνς και σίγουρα θα έχει τις ευκαιρίες να πάρει και δεύτερη νίκη, με δεδομένα τα χτυπητά κενά στην άμυνα της PSV.

21:48

90'+4: Λήξη του αγώνα, 4-2.

21:44

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:41

87': Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από αριστερά, δεν είναι καλή η κεφαλιά του Βρουσάι.

21:40

86': Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ από δεξιά, κεφαλιά του Παπασταθόπουλου, άουτ.

21:38

85': Γκουτιέρες αντί Τόμας, Φαν Χίνκελ αντί Ζάχαβι, κλείνουν και οι Ολλανδοί τις αλλαγές τους.

21:37

Ο Φορτούνης τη σέντρα από αριστερά, λάθος του Μαξ, ουσιαστικά στρώνει την μπάλα στον Μασούρα, που με υπέροχο σουτ εντός περιοχής γράφει το 4-2.

21:36

83': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:35

82': Ο Βρουσάι το γύρισμα από δεξιά της περιοχής, ο Τέζε κάνει σωτήριο τάκλιν προ του Χασάν, που ετοιμαζόταν να σκοράρει, σημαντική ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

21:33

80': Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Ανδρούτσος αντί Λαλά, Χασάν αντί Μπρούμα, Βρουσάι αντί Εμβιλά. Γίνεται ξανά ορθολογικό το σχήμα με Χασάν στη γραμμή κρούσης.

21:32

79': Κόρνερ για τους Ολλανδούς παραχωρεί ο Μπα, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Μαξ.

21:28

75': Φορτούνης αντί Ελ Αραμπί, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μαρτίνς επιλέγει να αφήσει χωρίς κλασικό φορ την ομάδα του.

21:24

70': Φερτέσεν αντί Σανγκαρέ, Μάουρο Ζούνιορ αντί Γκέτσε, δύο αλλαγές για την Αϊντχόφεν.

21:23

69': Άλλο ένα σουτ του Ζάχαβι, κοντράρει στον Μπα η μπάλα, μπλοκάρει ο Σα.

21:21

68': Μασούρας αντί Βαλμπουενά, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21:21

68': Ο Σανγκαρέ κάνει φάουλ για δεύτερη κίτρινη στον Καμαρά, του τη χάρισε ο ρέφερι.

21:21

67': Σκαστό σουτ στην κίνηση από τον Ζάχαβι εντός περιοχής, δεν έχει πρόβλημα ο Σα.

21:18

65': Πλασέ του Εμβιλά από θέση έξω αριστερά, άουτ.

21:16

62': Κίτρινη σε Μπα, Μπρούμα και Ροζάριο. Ο Μπα για φάουλ στον Τόμας, οι άλλοι δύο για... κοκορομαχία.

21:12

58': Ο Γκέτσε το σουτ μετά το φάουλ που εκτελεί με πάσα ο Μαξ, πολύ άστοχο.

21:10

57': Κίτρινη στον Ρέαμπτσιουκ για δυνατό φάουλ στον Τόμας.

21:07

54': Ο Ρέαμπτσιουκ δέχεται την πάσα του Ελ Αραμπί και σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Εμβογκό.

21:04

51': Κεφαλιά του Ντάμφρις μετά το κόρνερ, άουτ.

21:03

50': Κορνερ για την Αϊντχόφεν παραχωρεί ο Μπα.

21:02

48': ΔΟΚΑΡΙ για την PSV! O Zάχαβι εκτελεί, η μπάλα καταλήγει στο αριστερό δοκάρι.

21:01

48': Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Αϊντχόφεν.

20:59

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.