1
15:22

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

15:21

Η Δόξα Δράμας κερδίζει με 2-1 τον Ιωνικό και φτάνει τους 7 βαθμούς. Παραμένουν στους 17 οι Νικαιώτες που ελπίζουν σε γκέλα του Λεβαδειακού στο ματς με τον Απόλλωνα Λάρισας για να παραμείνουν στην κορυφή.

15:20

Λήξη του αγώνα.

15:19

90+3': Σουτ Πλατέλλα από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Στεφανάκος.

15:16

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:14

88': Τέταρτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Κόρμπος αντί Ματσούκα.

15:12

86': Μικρή διακοπή για να δεχθούν τις πρώτες βοήθειες Παπαργυρίου και Κουϊρουκίδης. Συνέχεια στο ματς στο λεπτό.

15:09

84': Κίτρινη κάρτα στον Πλατέλλα.

15:08

Ο Ρόλε εκτελεί το κόρνερ, ο Στεφανάκος δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα και εκείνη καταλήγει στα δίχτυα. Μειώνουν σε 2-1 οι Νικαιώτες.

15:07

81': ΓΚΟΛ για τον Ιωνικό.

15:07

81': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά.

15:04

79': Διπλή αλλαγή και για τον Ιωνικό και τρίτη στο ματς. Εκτός Μουστάκης και Νιάσε, μέσα Κουϊρουκίδης και Μάναλης.

15:03

78': Διπλή αλλαγή για τη Δόξα Δράμας και πέμπτη συνολικά. Μπαράνκο αντί Σαμπανίδη και Τάσιος αντί Παρασκευά.

15:03

77': Απειλεί η Δόξα Δράμας, με σουτ του Σπυρόπουλου από θέση μέσα δεξιά να φεύγει άουτ.

15:01

Εκτελείται με σέντρα το φάουλ από τον Φυτόπουλο, ο Αγγελόπουλος πετάγεται στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά γράφει το 2-0.

15:01

75': ΓΚΟΛ για τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!

15:01

74': Φάουλ κοντά στη γραμμή της περιοχής και αριστερά κερδίζει ο Φυτόπουλος από τον Μουστάκη που βλέπει και την κίτρινη κάρτα.

14:59

73': Με πλάτη στο τέρμα, ο Σαμπανίδης γυρίζει και σουτάρει από το ημικύλιο αλλά ο Αναγνωστόπουλος μπλοκάρει.

14:55

70': Τρίτη αλλαγή για τους Δραμινούς. Φυτόπουλος αντί Μαυριά.

14:51

65': Έχει ανεβάσει ταχύτητα στο δεύτερο μέρος ο Ιωνικός και πιέζει για την ισοφάριση...

14:51

65': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Στεφανάκος που κερδίζει και το φάουλ.

14:49

63': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

14:46

60': Διπλή αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Μενσά στη θέση του Μαρινάκη και ο Σπυρόπουλος σε αυτή του Κουτσιανικούλη.

14:45

59': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σέντρα του Ρόλε από τα δεξιά, σουτ στην κίνηση από τον Ματσούκα, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι η μπάλα.

14:44

58': Οφσάιντ ο Κάστρο, ήταν εκτεθειμένος.

14:42

57': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Σινγκ αντί Κοτσώνη.

14:41

55': Κι άλλο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει ο Στεφανάκος.

14:40

54': Κόρνερ για τον Ιωνικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

14:39

53': Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ο Πλατέλλας σεντράρει από τα αριστερά με το εξωτερικό, ανενόχλητος στο ύψος του πέναλτι ο Κάστρο κάνει την κεφαλιά ψαράκι αλλά αστοχεί για λίγο.

14:36

50': Σέντρα Πλατέλλα εντός περιοχής και αριστερά, σουτάρει με τη μία στο ύψος του πέναλτι ο Νιάσε, πολύ κακό και άουτ.

14:35

49': Ο Μαυριάς ελίσσεται μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, σουτάρει αλλά δεν βρίσκει στόχο.

14:31

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

14:17

Καλύτεροι οι Δραμινοί προηγούνται δίκαια, με το γκολ του Άντερσον στο 23', των Νικαιωτών που πάντως έφτασαν κοντά στην ισοφάριση με το δοκάρι του Ρόλε στο 29'.

14:17

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Δόξα Δράμας - Ιωνικός 1-0.

14:16

45': Κίτρινη κάρτα στον Ρόλε.

14:14

43': Απευθειας η εκτέλεση φάουλ από τον Μαυρία, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

14:13

42': Κίτρινη κάρτα στον Ματσούκα για ένα φάουλ 10 μέτρα έξω από την περιοχή.

14:09

38': Σέντρα του Ματσούκα εντός περιοχής και αριστερά, απευθείας άουτ η μπάλα.

14:03

30': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.

14:01

Γύρισμα του Κάστρο μέσα από την περιοχή, ο Στεφανάκος δεν διώχνει καλά, ο Ρόλε πλασάρει χωρίς ισορροπία αλλά η μπάλα σταματά στην αριστερή κάθετη δοκό της εστίας των Δραμινών.

14:01

29': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

13:59

28': Γύρισμα του Σαμπανίδη εντός περιοχής και αριστερά, δεν προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα ο Αγγελόπουλος.

13:56

Ο Μαρινάκης σεντράρει από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Άντερσον στο ύψος της μικρής περιοχής και... μέσα! 1-0 για τους γηπεδούχους.

13:54

23': ΓΚΟΛ για τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!

13:52

21': Ο Πλατέλλας επιχειρεί ένα σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, αρκετά πάνω από την εστία.

13:50

19': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από τα αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει σε διπλό χρόνο ο Αναγνωστόπουλος.

13:47

16': Απειλεί ο Ιωνικός Επικίνδυνη σέντρα - σουτ του Μουστάκη από τα δεξιά, διώχνει ο Στεφανάκος, κοντινή αλλά αδύναμη κεφαλιά Κάστρο από πολύ πλάγια θέση, μαζεύει ο γκολκίπερ των Δραμινών.

13:45

14': Ευκαιρία για τη Δόξα Δράμας. Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, σέντρα Μαυριά, δυνατή κεφαλιά του Σαμπανίδη, ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αναγνωστόπουλου η μπάλα.

13:45

14': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από τα δεξιά.

13:41

10': Δυνατό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πιέζουν ψηλά...

13:38

7': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, σέντρα του Μαυριά, διώχνει ο Κοτσώνης.

13:35

4': Ευκαιρία για τη Δόξα Δράμας. Χαμηλή σέντρα του Παρασκευά από τα δεξιά, προβολή του Σαμπανίδη από τη μικρή περιοχή, μπλοκάρει με δυσκολία ο Αναγνωστόπουλος.

13:34

3': Μακρινό σουτ από τον Μαυριά, ψηλά άουτ.

13:30

1': Έναρξη αναμέτρησης...

13:28

Το διαιτητικό τιμ και οι ενδεκάδες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

13:26

Ηλιόλουστος ο καιρός αλλά και τσουχτερό κρύο στη Δράμα, με το θερμόμετρο να δείχνει 4 βαθμούς Κελσίου.

13:21

Οι Νικαιώτες, από την άλλη, είναι πρώτοι με 17 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησαν με 2-0 της Α.Ε. Καραϊσκάκης στο γήπεδό τους.

13:16

Οι «μαυραετοί», που έχουν και τρία ματς λιγότερα, βρίσκονται στη δέκατη θέση της βαθμολογίας με 4 βαθμούς και προέρχονται από εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Παναχαϊκή.

13:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Δόξα Δράμας - Ιωνικός για την 9η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.