4
19:19

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:17

Απίστευτο φινάλε στο Αλκαζάρ, με την ΑΕΚ να κερδίζει 2-4, να φτάνει τους 43 βαθμούς και να ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με Άρη και ΠΑΟΚ. Παραμένει στους 9 και στον πάτο της βαθμολογίας η ΑΕΛ.

19:17

Λήξη της αναμέτρησης.

19:16

Ο Γκαρσία φεύγει στην κόντρα, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και γυρίζει για τον Σιμάνσκι ο οποίος πλασάρει για το 2-4.

19:14

90+7': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:13

90+6': Εκτελεί το πέναλτι ο Μουκαντζό, πέφτει στη δεξιά του γωνία και αποκρούει ο Αθανασιάδης.

19:11

90+5': Το δίνει ο ρέφερι. Και κίτρινη κάρτα στον Γιακιμόφσκι.

19:10

Πάει να δει το VAR ο Γκορτσίλας...

19:10

Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, για χέρι του Γκαρσία. Υπάρχει παράβαση...

19:08

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:07

Σέντρα Νταντσένκο από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα, παίρνει τη μπάλα ο Αλμπάνης, προσποιείται και σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα βρίσκει στον Χουσίνο αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα. 2-3 η Ένωση.

19:07

90': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:04

87': Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Νούνιτς, μέσα ο Χουσίνο.

19:03

86': Συρτό σουτ Σιμόες απέξω, άουτ.

19:01

84': Χαμηλή σέντρα Νταντσένκο από τα δεξιά, σουτ στην κίνηση από τον Μάνταλο, χωρίς τύχη.

18:57

Γίνεται η βαθιά μπάλια από τον Μαξιμένκο, Λάτσι και Λόπες δεν μπορούν να διώξουν και ο Ακούνια με δυνατό δεξί σουτ σκοράρει για το 2-2.

18:57

80': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:50

74': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ και τρίτη συνολικά. Σιμόες αντί Ολιβέιρα και Αλμπάνης αντί Τάνκοβιτς.

18:49

72': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει με δύναμη μόνος από το ύψος του πέναλτι, ψηλά άουτ η μπάλα.

18:48

Ο Μουκαντζό από τον άξονα ανοίγει αριστερά στον Νικολιά, που μπαίνει στην περιοχή και με πλασέ νικά τον Αθανασιάδη μειώνοντας σε 1-2.

18:47

70': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:42

65': Ο Ακούνια έχοντας πλάτη τον Λάτσι, γυρίζει και σουτάρει από τη μικρή περιοχή και δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

18:40

63': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ και τρίτη συνολικά. Μουκαντζό αντί Μιλοσάβλιεβιτς και Μπέρτος αντί Γκράουρ.

18:39

62': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, απευθείας άουτ.

18:37

60': Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι (κλώτσησε τη μπάλα ενώ είχε δοθεί εις βάρος του φάουλ).

18:30

54': Σηκώνεται ο Μπακάκης, αλλά δεν μπορεί να συνεχίσει. Στη θέση του περνάει ο Νταντσένκο.

18:30

53': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Νικολιάς αντί Στίφλερ.

18:29

52': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μπακάκης.

18:25

48': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Γκαρσία πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ στα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, λίδο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπάγιτς.

18:22

46': Ξεκινάει το β' ημίχρονο.

18:05

Η Ένωση δεν εντυπωσιάζει αλλά είναι καλύτερη, πιο απειλητική από τους γηπεδούχους και προηγείται δίκαια χάρη σε δύο γκολ του Ολιβέιρα.

18:05

Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο, ΑΕΛ - ΑΕΚ 0-2.

18:04

45+2': Οφσάιντ ο Γκαρσία, ήταν εκτεθειμένος.

18:02

17:59

Στο κόρνερ ο Γκαρσία αλλάζει τη μπάλα με κοντινή πάσα με τον Μπακάκη, την ξαναπαίρνει, σεντράρει με το αριστερό και ο Ολιβέιρα με κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής σκοράρει για το 0-2.

17:59

43': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:58

42': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά.

17:53

37': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ψηλοκρεμαστή σέντρα του Μπεν Χατίρα από τα δεξιά, ο Ακούνια παίρνει την κεφαλιά βάζοντας λίγο και το χέρι του στην πλάτη του Μπακάκη αλλά στέλνει τη μπάλά λίχο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάγιτς.

17:48

31': Ωραία ατομική ενέργεια του Γκαρσία από τα αριστερά, κάνει τη σέντρα, αλλά η μπάλα περνά πάνω από το κεφάλι του Ανσαριφάρντ. Στη συνέχεια ο Τάνκοβιτς πραγματοποιεί γύρισμα για να μπλοκάρει ο Μπάγιτς.

17:44

28': Οφσάιντ ο Ολιβέιρα, σωστό.

17:42

24': Πολλά τα φάουλ και οι διακοπές στο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ρυθμός.

17:38

22': Σουτ του Κολομπίνο έξω από την περιοχή και δεξιά, κοντράρει η μπάλα σε αμυνόμενο και ο Αθανασιάδης πέφτει και μπλοκάρει σταθερά.

17:37

21': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, διώχνει ο Γκαρσία στο πρώτο δοκάρι.

17:34

18': Απειλεί η ΑΕΚ. Εκτελεί το κόρνερ ο Γκαρσία, διώχνει η άμυνα, σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής από τον Μπακάκη, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

17:32

17': Κόρνερ για την Ένωση από τα αριστερά, νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά παραχωρούν οι γηπεδούχοι.

17:30

Ο Ολιβέιρα εκτελεί στα δεξιά, πέφτει αριστερά ο Μπάγιτς και... 0-1.

17:29

13': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:29

Η φάση ελέγχεται από τους VARίστες... Και έχουμε πέναλτι κανονικά.

17:27

Λάθος γύρισμα του Μαξιμένκο προς τα πίσω, ο Ολιβέιρα κλέβει, τσιμπάει τη μπάλα και ο Μπάγιτς τον ανατρέπει καθαρά.

17:27

11': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ!

17:22

5': Φάουλ - γέμισμα του Γιακιμόφσκι από τα αριστερά, κεφαλιά του Ζίζιτς στο ύψος του πέναλτι, μαζεύει εύκολα ο Αθανασιάδης.

17:19

3': Κίτρινη κάρτα στον Νεντελτσιάρου για αγκωνιά στον Ακούνια.

17:18

2': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Σέντρα του Μάνταλου από τα αριστερά, πάει να κάνει την προβολή ο Ανσαριφάρντ όμως ο Μπάγιτς τον προλαβαίνει και μπλοκάρει.

17:15

17:13

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:07

Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς βρίσκονται οι «βυσσινί», που έχουν και δύο παιχνίδια λιγότερα, στην τέταρτη θέση η Ένωση με 40 πόντους όσους και ο ΠΑΟΚ.

17:01

Το πρωί οι άνθρωποι του γηπέδου προχώρησαν στον καθαρισμό του τερέν και μετά και την απαραίτητη επιθεώρησή του από τον διαιτητή Γκορτσίλα, κρίθηκε πως ο αγώνας μπορεί να γίνει κανονικά.

16:56

Η αναμέτρηση είχε αρχικά προγραμματιστεί να διεξαχθεί χθες Κυριακή (14/2) ωστόσο αναβλήθηκε λόγω του ότι ο αγωνιστικός χώρος του Αλκαζάρ ήταν εξ ολοκλήρου καλυμμένος από χιόνι ύψους που ξεπερνούσε τα 15 εκατοστά. Έτσι, βάσει ΚΑΠ μετατέθηκε για σήμερα Δευτέρα (15/2).

16:51

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην ΑΕΛ και την ΑΕΚ για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.