1
-
0
16:39

Η Ξάνθη κερδίζει με 1-0 τον ΑΟΤ φτάνει τους 12 βαθμούς και τον πιάνει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

16:39

Λήξη του αγώνα.

16:38

90+6': Κίτρινη κάρτα στον κόουτς της Ξάνθης, Τόνι Πόποβιτς, για διαμαρτυρία.

16:37

90+5': Ο Ριζογιάννης εκτελεί το πέναλτι στην αριστερή γωνία του Ίτσο, αλλά ο τερματοφύλακας της Ξάνθης πέφτει σωστά και μπλοκάρει τη μπάλα.

16:36

Ο Φασίδης σουτάρει στο ύψος του πέναλτι, ο Τ. Παπάζογλου του κάνει την προβολή και τον ανατρέπει. Σωστή υπόδειξη, βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο στόπερ των γηπεδούχων.

16:35

90+3': ΠΕΝΑΛΤΙ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

16:34

90+2': Οφσάιντ ο Σουλιώτης, ήταν εκτεθειμένος.

16:32

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:31

89': Κόρνερ για τον ΑΟΤ από τα δεξιά, αναμπουμπούλα στην περιοχή της Ξάνθης αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

16:31

88': Κλείνει τις αλλαγές της και η Ξάνθη. Εκτός γηπέδου ο Καπνίδης, μέσα ο Τζούρμαν.

16:28

85': Κίτρινη κάρτα στον Τεσίγια για διαμαρτυρία.

16:27

85': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον ΑΟΤ με τον Πέλκα να παραχωρεί τη θέση του στον Κλεμέντε.

16:22

79': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του ΑΟΤ, Απόστολο Χαραλαμπίδη, επειδή διαμαρτυρήθηκε.

16:20

78': Τέταρτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σρόιχεν αντικαθίσταται από τον Βόλτερς.

16:19

77': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Έμπερτ εκτός περιοχής και δεξία, άουτ.

16:15

77': Διπλή αλλαγή για τα Τρίκαλα που φτάνει τις τέσσερις. Διαμαντόπουλους αντί Νιάρου και Σιλβάνο Νατέρ αντί Σταματή.

16:13

71': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

16:11

68': Μακρινό σου του Ριζογιάννη, απελπιστικά άστοχο.

16:07

66': Διπλή αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ευθυμίου και Φασίδης στις θέσεις των Αλμπάνη και Ζώγκου αντίστοιχα.

16:05

63': Ο Καπνίδης πλασάρει αδύναμα με το αριστερό μέσα από την περιοχή αλλά ο Γιακουμής μπλοκάρει.

16:02

Γύρισμα του Σρόιχεν από τα αριστερά, πλασέ του Έμπερτ στο ύψος του πέναλτι, σώζει ο Αλμπάνης αποκρούωντας με το πόδι και στην επαναφορά ο Καπνίδης με δυνατό σουτ σκοράρει για το 1-0.

16:02

60': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

16:02

59': Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

16:01

59': Ο Σταμάτης μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, σουτάρει από πολύ πλάγια θέση αλλά ο Ίτσο διώχνει σε κόρνερ.

15:58

58': Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη και τρίτη συνολικά. Σιατραβάνης αντί Ντίνα και Τεσίγια αντί Πόποβιτς.

15:57

54': Επιστρέφει στον αγωνιστικό χώρο ο Ριζογιάννης. Δέχθηκε μια κλωτσιά από τον Μπριλάντε όπως φάνηκε στο ριπλέι.

15:55

53': Νέα διακοπή, στο έδαφος ο Ριζογιάννης που σφαδάζει. Κουτσαίνει ο μέσος των Τρικάλων, να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει.

15:53

51': Ο Παπαγεωργίου εκτελεί το κόρνερ, στέλνει τη μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή απ' όπου ο Ριζογιάννης σουτάρει στην κίνηση, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

15:52

50': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά.

15:49

47': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Κεχαγιάς που χτύπησε στο πρόσωπο. Συνεχίζεται στο λεπτό ο αγώνας...

15:48

46': Κίτρινη κάρτα στον Ζώγκο για σκληρό μαρκάρισμα από πίσω στον Έμπερτ.

15:47

Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Στάθης αντικαθιστά τον Πέτροβιτς.

15:46

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο...

15:30

Ξάνθη και ΑΟΤ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ. Ισορροπημένο παιχνίδι παρακολουθούμε στα Πηγάδια, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τη μεγαλύτερη ευκαιρία με το δοκάρι του Σταματή στο 35'.

15:30

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστέρηση.

15:27

43': Παρατηρήσεις του Βρέσκα στον Ντίνα που διαμαρτυρήθηκε για ένα φάουλ.

15:26

41': Εκτελεί το φάουλ με σέντρα ο Ντίνας, πάνω στο Έμπερτ η μπάλα...

15:25

41': Φάουλ για την Ξάνθη κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής, δεξιά.

15:19

Ο Σταματής φεύγει στην κόντρα, σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Βέρκερ και σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

15:19

35': ΔΟΚΑΡΙ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:18

34': Ο Ντίνας μπαίνει μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, αποφεύγει τον Πιαστόπουλο και πλασάρει αλλά ο Γιακουμής μπλοκάρει.

15:14

29': Ο Νιάρος σεντράρει χαμηλά από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά χωρίς να βλέπει την εστία από τον Αλμπάνη, πολλά μέτρα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ίτσο η μπάλα.

15:06

22': Απειλεί η Ξάνθη. Κοντά στη γωνία της περιοχής αριστερά ο Σρόιχεν κάνει τη σέντρα, ο Καπνίδης ανενόχλητος παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί. Βρήκε τη μπάλα στο κατέβασμα ο επιθετικός των γηπεδούχων.

15:04

19': Γέμισμα του Έμπερτ από τα αριστερά σε εκτέλεση φάουλ, στο δεύτερο δοκάρι ο Βέρκερ δεν μπορεί να βρει τη μπάλα με το κεφάλι και εκείνη καταλήγει άουτ.

15:01

16': Σέντρα του Πιαστόπουλου από τα δεξιά, απευθείας στα χέρια του Ίτσο.

14:56

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στα Πηγάδια, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο.

14:52

Με τις κλασικές ερυθρόλευκες εμφανίσεις αγωνίζονται οι Θρακιώτες, με γκρι οι Θεσσαλοί.

14:47

2': Οφσάιντ ο Τ. Παπάζογλου, σωστή υπόδειξη.

14:46

1': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, σέντρα του Σρόιχεν απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι.

14:45

1': Σέντρα στο παιχνίδι...

14:42

Το διαιτητικό τρίο και οι δύο ενδεκάδες κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:40

Με νέο λουκ το γήπεδο της Ξάνθης καθώς τα πράσινα καθίσματα αντικαταστάθηκαν από κόκκινα.

14:38

Οι Θεσσαλοί στον αντίποδα, είναι 3οι με 12 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 με τον Εργοτέλη στα Τρίκαλα.

14:35

Οι Θρακιώτες βρίσκονται στην 6η θέση με 9 βαθμούς, έχοντας και ένα ματς λιγότερο, και προέρχονται από εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Α.Ε. Καραϊσκάκης.