Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:10

Συνεχίζει να προελαύνει ο Αστέρας, που έκανε το 6x6 στο φετινό πρωτάθλημα.

19:09

90'+6: Τέλος στην αναμέτρηση. Βόλος - Αστέρας Τρίπολης 0-1.

19:05

90'+1: Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Οι Πασαλίδης και Κώτσιρας παίρνουν τις θέσεις των Φερνάντεθ και Γκαρσία.

19:04

90': Πέντε λεπτά καθυστερήσεων στο ματς...

19:02

88': Κόρνερ για τον Βόλο από τα δεξιά με τον Μπαρτόλο, απομάκρυναν οι αμυντικοί του Αστέρα.

19:01

86': Aλλαγή για το Βόλο. Έξω ο Τσοκάνης, μέσα ο Κολόμπο.

18:59

85': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας επιχειρεί δυνατό σουτ, με την μπάλα περνάει λίγο πάνω από την εστία του Κλέιμαν.

18:57

83': Σε θέση οφσάιντ ο Φερνάντεθ.

18:55

82': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για φάουλ πάνω στον Ριένστρα.

18:53

80': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ριέρα στη θέση του Κρέσπι.

18:50

77': O Περέα κάνει σουτ από πλάγια και δεξιά, όμως η μπάλα φεύγει αρκετά ψηλά.

18:48

75': Αλλαγή για τον Βόλο. Στη θέση του Μαρτίνες ο Κρητικός.

18:45

71': Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε, ο οποίος ανατρέπει τον Περέα λίγο έξω από την περιοχή.

18:42

67': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Εντός Τιλίκα και Ιγκλέσιας, εκτός Σίτο και Μουνάφο.

18:37

62': Ο Κλέιμαν βγαίνει και «καθαρίζει» με γροθιές το φάουλ του Φερνάντεθ.

18:32

58': Κίτρινη κάρτα στον Περέα λόγω του ότι βρήκε την μπάλα με το χέρι σε γρήγορο φάουλ του Αστέρα.

18:26

52': Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Σουάρεθ.

18:22

49': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες υποδέχεται την μπάλα μετά από σέντρα, βγαίνει μόνος του με τον Κλέιμαν στη μικρή περιοχή, αλλά στέλνει την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι των Θεσσαλών.

18:19

46': Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο...

18:09

Δίκαια προηγείται η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς, η οποία είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα 45 λεπτά.

18:02

45'+1: Λήξη στο α' μέρος. Βόλος - Αστέρας Τρίπολης 0-1.

18:01

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:56

41': Ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Δουβίκας κατεβάζει την μπάλα μετά από γέμισμα και στέλνει την μπάλα άουτ από πλεονεκτική θέση.

17:53

38': Διπλή αλλαγή για τον Βόλο. Έξω οι Γκρίλο και Νίνης, μέσα οι Μίλοκ και Περέα.

17:52

36': Ο Φερνάντεθ επιχειρεί να «κρεμάσει» τον Κλέιμαν, όμως η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Βόλου.

17:50

35': O Βαλιέντε δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, αλλά ο Κλέιμαν μπλοκάρει την μπάλα.

17:44

Ο Άλβαρες βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Φερνάνεθ με καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κλέιμαν για το 0-1.

17:43

28': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

17:41

26': Κίτρινη κάρτα στον Γκρίλο για φάουλ πάνω στον Μπαράλες.

17:35

20': Κόρνερ από τα αριστερά για τον Βόλο με τον Μαρτίνες, επιθετικό φάουλ του Σάντσες πάνω στον Παπαδόπουλο σφυρίζει ο διαιτητής.