2
21:29

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:26

Ο Άρης κερδίζει με 0-2 την ΑΕΚ στο ντέρμπι της 21ης αγωνιστικής της SL1, φτάνει τους 42 βαθμούς και ανεβαίνει μόνος στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Παραμένει στους 40 η Ένωση που πλέον μοιράζεται την τρίτη θέση με τον ΠΑΟΚ.

21:26

Λήξη του αγώνα.

21:24

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:22

Ο Σίλβα μπαίνει μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ νικάει τον Αθανασιάδη για το 0-2.

21:21

90+1': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:20

89': Κίτρινη κάρτα στον Μάνο.

21:18

88': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σούντγκρεν. Στο λεπτό συνεχίζεται ο αγώνας...

21:14

84': Διπλή αλλαγή για τον Άρη και τέταρτη συνολικά. Μπρούνο αντί Γκάμα και Κάτσε αντί Σάσα.

21:13

Περιμένουμε να δούμε τι θα πουν οι VARίστες. Δεν υπάρχει κάτι, σωστή απόφαση.

21:12

82': Φωνάζουν για χέρι του Δεληζήση μέσα στην περιοχή οι παίκτες της ΑΕΚ, δεν υπάρχει πέναλτι λέει ο ρέφερι. Κολλητό το είχε ο στόπερ των Θεσσαλονικέων.

21:11

81': Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν.

21:10

79': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ΑΕΚ. Τάνκοβιτς αντί Σιμάνσκι.

21:04

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπερτόγλιο αφήνει τη θέση του στον Σίλβα.

21:01

71': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

21:01

70': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Δυνατό ξερό σουτ του Μαχαίρα λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, στη δεξιά κάθετη δοκό του Κουέστα η μπάλα, νέο σουτ Μάνταλου στην επαναφορά κόντρα στον Ρόουζ και κόρνερ.

20:57

67': Εκτελείται το κόρνερ από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα της ΑΕΚ.

20:57

66': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη. Μάνος αντί Μαντσίνι.

20:56

66': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία ελίσσεται μέσα στην περιοχή, σουτάρει από κοντά αλλά ο Αθανασιάδης διώχνει στη γωνία του σε κόρνερ.

20:49

59': Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός γηπέδου ο Ανσαριφάρντ, μπαίνει ο Ολιβέιρα.

20:45

54': Κίτρινη κάρτα στον Κρίστιτσιτς.

20:44

53': Κίτρινη κάρτα στον Λόπες.

20:40

49': Κόρνερ για την Ένωση από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:39

47': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Σάσα κλέβει από τον Μάνταλο λίγο πάνω από τη μεγάλη περιοχή της ΑΕΚ, περνάει στον Μπερτόγλιο, με το σουτ του τελευταίου να περνάει ελάχιστα έξω.

20:36

20:34

Σε τριπλή αλλαγή προχωρά η ΑΕΚ. Νταντσένκο αντί Ραντόνια, Μάνταλος αντί Σιμόες και Μαχαίρας αντί Αλμπάνη.

20:21

Πολύ καλύτεροι οι Θεσσαλονικείς, είχαν τις ευκαιρίες και προηγούνται δίκαια χάρη στο γκολ του Ρόουζ στο 29'. Παντελώς ακίνδυνη η ΑΕΚ, που χρειάζεται επειγόντως διορθωτικές αλλαγές από τον πάγκο για να βελτιώσει την εικόνα της.

20:20

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ - Άρης 0-1.

20:18

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:10

36': Κόρνερ από τα δεξιά για τους φιλοξενούμενους, διώχνει ο Λιβάι Γκαρσία στο πρώτο δοκάρι και στη συνέχεια χέρι του Τζέγκο.

20:05

32': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, πέρασε χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο.

20:02

Ο Γκάμα εκτελεί το κόρνερ, ο Δεληζήσης παίρνει την κεφαλιά, τακουνάκι του Ματέο Γκαρσία, αποκρούει ο Αθανασιάδης και στην επαναφορά ο Ρόουζ από κοντά σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

20:01

29': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:01

28': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά.

19:59

25': Πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι και δεν επιτρέπουν στην ΑΕΚ να κάνει το παιχνίδι της.

19:55

23': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες.

19:54

22': Σέντρα Λιβάι Γκαρσία από τα δεξιά, διώχνει με το κεφάλι ο Ρόουζ, η μπάλα φτάνει στον Αλμπάνη που σουτάρει με τη μία λίγο στο ύψος του πέναλτι, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:49

Ο Άρης πατάει καλύτερα όσον αφορά το δημιουργικό κομμάτι στο πρώτο τέταρτο του αγώνα.

19:46

13': Απειλούν ξανά οι Θεσσαλονικείς. Ο Ματέο Γκαρσία αποφεύγει τον Ραντόνια και σουτάρει από το ημικύκλιο, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσιντώτα η μπάλα.

19:42

9': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία δίνει αριστερά στον Γκάμα, που κάνει το διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

19:38

5': Πλασαριστό σουτ του Ανσαριφάρντ με το αριστερό από το ύψος της περιοχής και δεξιά, στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα.

19:35

2': Γύρισμα του Λιβάι Γκαρσία από τα δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Κουέστα.

19:33

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:28

Με την κλασική κιτρινόμαυρη φανέλα θα παραταχθεί η ΑΕΚ, με γαλάζια ο Άρης.

19:28

Τώρα γίνεται η επίσημη είσοδος του διαιτητικού τιμ και των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

19:22

Ισόβαθμη με τον ΠΑΟΚ στη 2η θέση είναι η ΑΕΚ χωρίς να υπολογίζεται το ματς που θα δώσει κόντρα στον Άρη από τον οποίο βρίσκεται στο +1. Η Ένωση έχει την ευκαιρία να ξεφύγει τρεις βαθμούς από τον «Δικέφαλο του Βορρά» μετά τη γκέλα του (2-2 με Απόλλωνα) και να παραμείνει μόνη δεύτερη καθώς έχει 40 πόντους, όσους και η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, ενώ με νίκη θα ξεφύγει 4 πόντους από τους «κίτρινους» που έχουν 39.