1
16:40

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:39

Μεγάλη νίκη για τον Εργοτέλη με 2-1 κόντρα στην Ξάνθη. Φτάνουν τους 9 βαθμούς οι Κρητικοί, παραμένουν στους 6 οι Θρακιώτες που πλέον είναι στο -6 από την κορυφή.

16:38

Λήξη του αγώνα.

16:37

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Σερβιλάκη.

16:36

90+4': Πλασαριστό σουτ του Κοκκίνη έξω από την περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:32

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

16:31

89': Κίτρινη κάρτα στον Μπουρσέλη για τον πανηγυρισμό του. Έβγαλε τη φανέλα του ο σκόρερ.

16:30

Ο Μπουρσέλης πιάνει έναν «κεραυνό» έξω από την περιοχή, δοκάρι και μέσα η μπάλα και 2-1!

16:30

88': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:27

85': Πέμπτη αλλαγή για τους Θρακιώτες. Βόλτερς αντί Δημούτσου. Αλλαγή στην αλλαγή γίνεται ο έμπειρος Έλληνας χαφ, που είχε πάντως ένα μυϊκό πρόβλημα.

16:26

84': Ο Τσέλιος κάνει το σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, άουτ.

16:24

83': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Σιατραβάνης.

16:19

77': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Εργοτέλης, με τον Κοκκίνη να αντικαθιστά τον Άπι.

16:18

77': Τέταρτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Θ. Παπάζογλου αντί του Καπνίδη.

16:12

71': Χαμηλή σέντρα του Κέβιν από τα αριστερά, σουτ στην κίνηση από τον Σιατραβάνη στο ύψος του πέναλτι, σε ετοιμότητα ο Κατσιμήτρος.

16:07

65': Τέταρτη αλλαγή για τον Εργοτέλη, Πατρινός αντί Κωστανάσιου.

16:06

65': Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη και τρίτη συνολικά. Εκτός ο Ντίνας μέσα ο Μυστακίδης, εκτός και ο Τεσίγια για να μπει ο Δημούτσος.

16:02

60': Κίτρινη κάρτα στον Κωστανάσιο.

15:57

55': Διπλή αλλαγή και τρίτη συνολικά για τον Εργοτέλη. Τσέλιος αντί Μπουτσάκη και Σερβιλάκης αντί Ποζατζίδη.

15:56

55': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Μπουρσέλης, πάνω από την εστία.

15:56

54': Φάουλ σε καλή θέση για τους Κρητικούς, λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά.

15:54

Ο Τάτος εκτελεί, βρίσκει λίγο τη μπάλα ο Κατσιμήτρος, εκείνη χτυπά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του και στην επαναφορά ο Τάτος σκοράρει στην κενή εστία και γράφει το 1-1.

15:53

50': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

15:52

Ο Μαζουλουξής δεν μπορεί να διώξει, ανατρέπει καθαρά τον Σιατραβάνη μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο Ματσούκας δείχνει την άσπρη βούλα.

15:51

49': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ!

15:50

48': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Τζούρμαν που δέχεται και την κίτρινη κάρτα.

15:49

47': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μανουσάκης αποφεύγει δύο αντιπάλους και πλασάρει από το ημικύκλιο αλλά αστοχεί για λίγο.

15:46

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

15:46

Πρώτη αλλαγή και για τους Κρητικούς, με τον Μπουρσέλη να αντικαθιστά τον Κόνραντ.

15:45

Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σιατραβάνης στη θέση του Σρόιχεν.

15:31

Οι Θρακιώτες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες που είχαν, ο Εργοτέλης σκόραρε στη μοναδική του καλή στιγμή στο 19' με τον Κόνραντ και πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος.

15:31

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Εργοτέλης - Ξάνθη 1-0.

15:29

45+1': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, βγάζει με δυσκολία η άμυνα των φιλοξενούμενων.

15:29

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:26

Σηκώθηκε ο Ολλανδός μπακ των γηπεδούχων, συνέχεια στο ματς στο δίλεπτο.

15:24

41': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Νεράλ που χτύπησε στο πρόσωπο.

15:22

39': Απειλούν ξανά οι Θρακιώτες. Γύρισμα του Καπνίδη από τα δεξιά μέσα στη περιοχή, σουτ στη κίνηση από τον Σρόιχεν στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

15:20

37': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σρόιχεν σεντράρει από τα αριστερά, ο Τάτος πιάνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι, ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου η μπάλα.

15:19

35': Κίτρινη κάρτα στον Νεράλ για τράβηγμα στον Τάτο.

15:14

30': Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Καπνίδη. Έπεσε μόνος του ο επιθετικός της Ξάνθης για να εκβιάσει ένα φάουλ.

15:13

29': Ο Μπουτσάκης σουτάρει εκτός περιοχής, στην αγκαλιά του Ίτσο η μπάλα.

15:12

28': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Στάθης βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Καπνίδης πιάνει την κεφαλιά από τη γωνία της μικρής περιοχής και δεξιά, με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει δύσκολα.

15:06

22': Σουτ του Μπουτσάκη από το ημικύκλιο, μπλοκάρει με ευκολία ο Ίτσο.

15:05

21': Οφσάιντ ο Μπουτσάκης, σωστή υπόδειξη.

15:03

Ο Μπουτσάκης περνάει κάθετα στον Κόνραντ, αυτός ελίσσεται μέσα στη μεγάλη περιοχή και με ωραίο σουτ στέλνει τη μπάλα ψηλά στη δεξιά φωνία του Ίτσο για το 1-0.

15:03

19': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

15:01

18': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν για φάουλ στον Άπι.

14:55

10': Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Ξάνθη. Λάθος πάσα του Πέιου έξω από τη μεγάλη περιοχή του Εργοτέλη, ο Σρόιχεν επωφελείται μπαίνει μέσα, γυρίζει δεξιά στο ύψος του πέναλτι στον Καπνίδη που πλασάρει ψηλά άουτ σε κενή εστία.

14:50

5': Έχει μπει καλύτερα η Ξάνθη στον αγωνιστικό χώρο, πιέζοντας τους γηπεδούχους.

14:46

2': Καλή στιγμή για την Ξάνθη. Οι φιλοξενούμενοι κλέβουν στο χώρο του κέντρου, ο Τάτος γίνεται αποδέκτης της μπάλας, πασάρει στα αριστερά στον Σρόιχεν που μπάινει στη μεγάλη περιοχή και σουτάρει αλλά τη στέλνει αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

14:45

1': Σέντρα στο ματς...

14:41

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:38

Ηλιόλουστος ο καιρός στο Ηράκλειο, ό,τι πρέπει για ποδόσφαιρο.

14:34

Οι δύο αντίπαλοι, που έχουν και ένα παιχνίδι λιγότερο, με 6 βαθμούς ισοβαθμούν μαζί με τα Χανιά στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

14:26

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Εργοτέλης - Ξάνθη για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.