1
21:25

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Ριζούπολη, καλή συνέχεια.

21:23

Ικανοποιημένος με μια νίκη γοήτρου ο Απόλλων Σμύρνης δεν κυνήγησε τίποτα περισσότερο στο β' ημίχρονο. Δεν κινδύνεψε η ΑΕΚ με τρίτο γκολ, που θα της δημιουργούσε άγχος.

21:22

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ 2-1. Η πρόκριση φυσικά είναι για την Ένωση, που είχε επικρατήσει με 2-0 στο ΟΑΚΑ στο πρώτο ματς. Στα προημιτελικά οι "κιτρινόμαυροι".

21:21

Τελευταίο γέμισμα στα καρέ του Απόλλωνα Σμύρνης... Χάνεται η μπάλα.

21:21

Όλα έχουν κριθεί βέβαια...

21:20

Έχει χτυπήσει και είναι στο μέσον του γηπέδου ο Γαλανόπουλος, καθυστερήσεις στις καθυστερήσεις. Έπεσε άτσαλα ο μέσος της Ένωσης. Μικρή διακοπή.

21:18

90'+2: Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ αντί του Ολιβέιρα.

21:18

90'+2: Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σιμάνσκι σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, ο Γιαννακόπουλος διώχνει με τα πόδια.

21:18

90'+1: Ο Ολιβέιρα από θέση έξω αριστερά, σουτ, άουτ.

21:17

90'+1: Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά η μπάλα απομακρύνεται...

21:17

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:15

89': Φάουλ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, ο Λόπες στην εκτέλεση, με τις γροθιές απομακρύνει ο Γιαννακόπουλος.

21:15

Κίτρινη στον Χιμένεθ για διαμαρτυρία...

21:12

Ελέγχει το ματς και την πρόκριση η ΑΕΚ, που δεν έχει κινδυνέψει ουσιαστικά στο β' ημίχρονο από τον Απόλλωνα, που χρειάζεται δύο γκολ για να περάσει εκείνος και πλέον ο χρόνος μετρά αντίστροφα για αυτόν...

21:11

85': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Μαχαίρα, διώχνει εύκολα η άμυνα του Απόλλωνα Σμύρνης.

21:10

84': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μαχαίρας αντί Αλμπάνη...

21:09

83': Δυνατό σουτ Λόπες από θέση έξω αριστερά, διώχνει ο Γιαννακόπουλος.

21:08

82': Κίτρινη στον Μουνιέ (για φάουλ στον Λόπες0.

21:07

81': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ρόδης στη θέση του Λαγού.

21:06

80': Φάουλ από τα δεξιά για τον Απόλλωνα με τον Μουνιέ, ο Αθανασιάδης διώχνει...

21:02

76': Κίτρινη στον Γκαρσία (σκληρό φάουλ στον Κραγιόπουλο).

20:57

Κίτρινη στον τιμ μάνατζερ του Απόλλωνα Σμύρνης, τον Γιώργο Κασναφέρη. Στον πάγκο για διαμαρτυρία.

20:55

69': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Κραγιόπουλος αντί Μπεντινέλι...

20:52

Μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει ο Λαγός... Ξανά ματς μετά από 1,5 λεπτό.

20:49

63': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Φερνάντεθ αντί του Βιτλή.

20:49

63': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γαλανόπουλος στη θέση του Σάκχοφ, που τραυματίστηκε στην προηγούμενη φάση και δεν μπορεί να συνεχίσει.

20:47

61': Σέντρα-σουτ Γκαρσία από τα δεξιά, διώχνει ο Γιαννακόπουλος ασταθώς και παρακινδυνευμένα., αλλά εν τέλει η άμυνα του Απόλλωνα απομακρύνει οριστικά.

20:44

58': Ευκαιρία για την "Ελαφρά Ταξιαρχία". Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Εκτελεί ο Μουνιέ από τα δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Μπρούσιτς μόνος, δεν βρίσκει την μπάλα για να τη στείλει στα δίχτυα!

20:42

56': Κίτρινη στον Χουχούμη (σκληρό φάουλ στον Γκαρσία).

20:40

54': Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ στα δεξιά και δύο μέτρα έξω από τη διαγώνιο της περιοχής, ο Σάκχοφ στην πορεία της μπάλας και άουτ.

20:39

53': Ο Σιμάνσκι γυρίζει στον Σάκχοφ, σουτ απέξω και αριστερά, άουτ.