Καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

19:07

Ο Άρης ήταν καλύτερος, δεν απειλήθηκε καθόλου και πήρε εύκολα την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου.

19:06

90'+3: Τέλος στο «Θ. Κολοκοτρώνης». Αστέρας Τρίπολης - Άρης 0-2.

19:05

90'+2: O Ισπανός μεσοεπιθετικός εκτελεί το κόρνερ, ο Πασαλίδης πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Κουέστα μπλοκάρει την μπάλα.

19:04

90'+2: Ο Λουίς Φερνάντεθ εκτελεί το φάουλ, με τον Σάκιτς να βάζει το κεφάλι του και να διώχνει σε κόρνερ.

19:03

90'+1: Φάουλ έξω δεξιά από την περιοχή για τον Αστέρα που κερδίζει ο Λουίς Φερνάντεθ.

19:02

90': Τρία λεπτά καθυστερήσεων στο ματς.

18:59

87': Δεν μπορούν να απειλήσουν οι παίκτες του Αστέρα, που δείχνουν απογοητευμένοι.

18:54

82': Μικρή διακοπή στο ματς, διότι ο Δεληζήσης είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο μετά από φάουλ του Αλί Μπαμπά.

18:52

80': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Στη θέση του Μπαράλες ο Σίτο.

18:51

79': O Μπαράλες γυρίζει από δεξιά στον αμαρκάριστο Ιγκλέσιας, ο οποίος σουτάρει και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κουέστα.

18:49

76': Κίτρινη κάρτα στον Λουίς Φερνάντεθ για φάουλ πάνω στον Ματέο Γκαρσία.

18:45

71': Διπλή αλλαγή και για τον Άρη. Μέσα οι Μπαγκαλιάνης και Γκάνεα, έξω οι Ρόουζ και Ματίγια.

18:43

70': Δύο αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης. Οι Ιγκλέσιας και Λουίς Φερνάντεθ περνούν στις θέσεις των Βαλιέντε και Ριέρα.

18:42

Ο Μπακουτσής μπαίνει στην περιοχή, πέφτει κάτω υπό την πίεση των Βαλιέντε και Χριστόπουλου, εκείνοι σαστίζουν, με την μπάλα να φτάνει στον Μάνο, ο οποίος γύρισε στον Ματέο Γκαρσία, που πλάσαρε για το 0-2.

18:41

69': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

18:39

66': Συνεχίζουν να έχουν την κατοχή της μπάλας οι «κίτρινοι», που διατηρούν το υπέρ τους προβάδισμα.

18:33

60': O Ριέρα εκτελεί ένα φάουλ, η μπάλα φτάνει στον Τιλίκα, ο οποίος από τη μικρή περιοχή στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, όντας εκτεθειμένος σύμφωνα με τον βοηθό Αλεξέα.

18:31

59': Δύο αλλαγές και για τον Άρη. Τις θέσεις των Σάσα και Μπερτόγλιο παίρνουν οι Τζέγκο και Μπακουτσής.

18:31

58': Δύο αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης. Έξω οι Σουάρεθ και Κρέσπι, μέσα οι Χριστόπουλος και Τιλίκα.

18:29

57': Ο Σίλβα διανύει αρκετά μέτρα από την δεξιά πλευρά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παπαδόπουλου.

18:27

55': Ο Μπαράλες σουτάρει έξω από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Κουέστα.

18:24

52': O Μάνος βγάζει κάθετα για τον Σίλβα, που μπαίνει μέσα στην περιοχή και είναι έτοιμος να σουτάρει, αλλά ο Μπελόκ τον κόβει τελευταία στιγμή.

18:18

46': Αρχίζει το β' μέρος.