2
21:21

Καλή συνέχεια από το a-sports.gr

21:20

Ο ΠΑΟΚ ντούμπλαρε τις νίκες του και με συνολικό σκορ 1-7 παίρνει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου.

21:19

Τέλος αγώνα. ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-2

21:18

90+1': Κούτσιας με προβολή μέσα από την μικρή περιοχή, διώχνει με δυσκολία ο Νάγκι.

21:17

90+1':Σουτ του Καγκάβα, ο Νάγκι αποκρούει.

21:16

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:15

89': Οφσάιντ ο Βρακάς.

21:12

86': Κίτρινη στον Γλυνό.

21:08

83': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μαϊνδανός στη θέση του Γιακιμόφσκι.

21:08

82': Δόκαρι ο Κούτσιας, αλλά έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ ο νεαρός επιθετικός του ΠΑΟΚ.

21:07

81': Σουτ του Καγκάβα, φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Νάγκι.

21:05

79': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βρακάς αντί του Λάμπρου.

21:01

74': Ωραία ενέργεια από τον Κούτσια που προσποιείται και έπειτα σουτάρει με τη μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

20:59

73': Κίτρινη στον Τσιγγάρα.

20:58

72': Οφσάιντ ο Χουσίνο.

20:56

69': Οφσάιντ ο Τρούγιτς.

20:54

68': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:52

66': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γλυνός αντί του Γκράουρ.

20:51

65' Σουτ από τον Κούτσια, φεύγει άουτ.

20:50

Ντεμπούτο για τον Καγκάβα με την φανέλα του «Δικεφάλου του Βορρά».

20:49

63': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα οι Καγκάβα Κούτσιας, έξω οι Ουάρντα Κρμέντσικ.

20:48

62': Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Χουσίνο αντί του Γκοτζαμανίδη, ο Μιλοσάβλιεβιτς αντί του Μπεν-Χατίρα και ο Νούνιτς αντί του Μουκαντζό.

20:47

61': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Νινούα εκτελεί, ο Λάμπρου τσιμπάει την μπάλα, αλλά περνάει δίπλα από τομ αριστερό δοκάρι του Νάγκι.

20:45

59': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

20:44

57': Nέο σουτ του Λάμπρου μέσα από την περιοχή, φεύγει άουτ.

20:41

55': O Λάμπρου κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και φεύγει άουτ.

20:40

54': Οφσάιντ ο Γκοτζαμανίδης.

20:31

Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

20:31

46': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκο αντί του Περέιρα και ο Ζίφκοβτις αντί του Μουργκ.

20:18

Ένα πρώτο μέρος με ωραίο ρυθμό, το οποίο βρίσκει τον ΠΑΟΚ να προηγείται, χάρις τα γκολ των Τσιγγάρα και Κρμέντσικ. Η ΑΕΛ απλά μείωσε με το αυτογκόλ του Περέιρα.

20:16

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-2

20:14

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:12

42': Σέντρα σουτ από τον Νινούα, ο Νάγκι μπλοκάρει.

20:11

42': Ο Ουάρντα εκτελεί και η μπάλα καταλήγει κόρνερ μετά από κόντρα στο τείχος.

20:10

40': Κίτρινη στον Γκοτζαμανίδη.

20:08

Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά στο πρώτο δοκάρ, με τον Περέιρα να κάνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του για το 1-2.

20:08

39': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ!

20:08

39': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Ο Γιακιμόφσκι εκτελεί απευθείας, ο Περέιρα απομακρύνει σε νέο κόρνερ με το κεφάλι.

20:06

37': Σουτ του Μουργκ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Νάγκι.

20:02

33': Οφσάιντ ο Μπεν-Χατίρα.

20:01

32': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Νινούα εκτελεί, βγαίνει και μπλοκάρει ο Νάγκι.

19:59

Ο Νινούα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά και ο Κρμέντσικ παίρνει αμαρκάριστος την κεφαλιά μέσα στην περιοχή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

19:59

30': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!

19:54

25': Ο Μουργκ μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή και συγκλίνει, αλλά το τελείωμα του είναι άτσαλο και φεύγει άουτ.

19:49

Αυτό ήταν πρώτο γκολ του νεαρού μέσου με την φανέλα του ΠΑΟΚ.

19:49

Ο Τσιγγάρας μετά από ωραία ατομική ενέργεια, δίνει στον Μουργκ, και εκείνος του ξαναδίνει την μπάλα, με τον νεαρό μέσο να πλασάρει στην απέναντι γωνία, έχοντας μπει μέσα στην περιοχή για το 0-1.

19:48

19': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!

19:47

Ο Γκράουρ βρίσκεται τώρα στο έδαφος για την ΑΕΛ, μετά από σύγκρουση με τον Λάμπρου.

19:45

16': Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Λάμπρου μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και περνάει το Καρανίκα και κάνει το σουτ αλλά η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι.

19:43

Συνέχεια στο ματς, δεν είναι κάτι σοβαρό για τον επιθετικό της ΑΕΛ.

19:42

Διακοπή στο ματς, καθώς ο Μουκάντζο βρίσκεται στο έδαφος, μετά από μία σύγκρουση.

19:40

11': Παράλληλη σέντρα του Μουκάντζο από τα δεξιά, γ μπάλα κοντράρει στον Κρέσπο και αλλάζει πορεία, ο Πασχαλάκης αιφνιδιάζεται και αποκρούει.

19:40

10' Σουτ από τον Κρμέντσικ, ο Νάγκι μπλοκάρει εύκολα.

19:39

10': Οφσάιντ ο Γιακιμόφσκι.

19:38

8': Γυριστό σουτ του Πινακά, μπλοκάρει σταθερά ο Πασχαλάκης.

19:36

7': Οφσάιντ ο Κρμέντσικ.

19:35

6': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μουργκ εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

19:35

5': O Μουργκ κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φτάνει στον Κρμέντσικ αλλά ο Νάγκι καταφέρνει να διώξει σε κόρνερ.

19:33

4': Ο Γιακιμόφσι εκτελεί το φάουλ, η κεφαλιά του Ηλιάδη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

19:29

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

19:25

Πέντε λεπτά πριν την έναρξη.

19:16

Από την άλλη, ο Τζιανλούκα Φέστα, λοιπόν, θα κάνει δοκιμές εν όψει των επόμενων αγώνων για το πρωτάθλημα, με τους νεοαποκτηθέντες Γκράουρ, Γιακιμόβσκι και Μαξιμένκο να βρίσκουν θέση στην αποστολή.

19:12

Εκτός αποστολής έμειναν για διαφορετικούς λόγους οι Ελ Καντουρί, Βιεϊρίνια, Τζόλης, Σφιντέρσκι, Ινγκασον, Ζ. Ζίβκοβιτς, Αούγκουστο, αλλά και Αντόνιο Τσόλακ, ο οποίος προφανώς και δεν υπολογίζεται στα πλάνα του Ουρουγουανού τεχνικού.

19:09

Ο Πάμπλο Γκαρσία συμπεριέλαβε για πρώτη φορά τον Σίντζι Καγκάβα στην αποστολή του ΠΑΟΚ, καθώς έκρινε ότι ο Ιάπωνας είναι σε θέση να πάρει κάποια λεπτά συμμετοχής στο ματς κόντρα στους Θεσσαλούς.

19:07

Το πρώτο ματς είχε έρθει 5-0 για το «Δικέφαλο του Βορρά» και καλείται στον Κάμπο να επιβεβαιώσει την αγωνιστική ανωτερότητά του από τον αντίπαλο.

19:03

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ της ΑΕΛ και του ΠΑΟΚ, στο Αλκαζάρ.για την ρεβάνς του κυπέλλου Ελλάδας.

01:01

O αγώνας της ΑΕΛ με τον ΠΑΟΚ για το Κύπελλο Ελλάδας ξεκινά στις 19.30 της Τετάρτης (3/2).

ΑΕΛ
Νάγκι, Γκράουρ, Γκοτζαμανίδης, Μαξιμένκο, Γιακιμόφσκι, Μπεν-Χατίρα, Πινακάς, Ηλιάδης, Καρανίκας, Τρούγιτς, Μουκάντζο.
Αναπ: Σουλούκος, Μπέρτος, Χουσίνιο, Νούνιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Χαλάτσης, Ζαχαράκης, Γλυνός, Μαϊδανός
Πασχαλάκης, Περέιρα, Κρέσπο, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Νινούα,Τσιγγάρας, Ουάρντα, Λάμπρου, Μουργκ, Κρμέντσικ.
Αναπ: Ταλιχμανίδης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Σβαμπ, Καγκάβα, Βρακάς, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίφκοβιτς, Κούτσιας.
Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής),Βοηθοί: Βασιλόπουλος (Έβρου), Τζιωτζιός (Θράκης), 4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)