0
16:44

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:43

Χωρίς νικητή το ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, τα Χανιά στάθηκαν καλύτερα σε γενικές γραμμές μετά από ένα ισορροπημένο α' ημίχρονο.

16:42

90'+4: O Έμπερτ εκτελεί, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και φεύγει σε κόρνερ, ωστόσο ο Κοτσάνης σφυρίζει τη λήξη. Ξάνθη - Χανιά 0-0.

16:41

90'+4: Βλέπει την κίτρινη κάρτα και ο Βοσνιάδης.

16:40

90'+3: Αποβάλλει έναν συνεργάτη του Βοσνιάδη ο Κοτσάνης (Δράμας).

16:39

90'+3: Φάουλ στα όρια της περιοχής για την Ξάνθη που κάνει ο Ζιούλης.

16:38

90'+2: Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Θυμιάνη ο Τ. Παπάζογλου.

16:37

90': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Διαμαντόπουλος.

16:34

87': Δυνατές μονομαχίες στα τελευταία λεπτά ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

16:28

81': Τρεις αλλαγές για τα Χανιά. Μέσα οι Τριανταφυλλάκος, Διαμαντόπουλος, Αναστασόπουλος, έξω οι Πλέγας, Μασένα και Γρομητσάρης.

16:27

80': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, απομακρύνεται η μπάλα μετά από φάση διαρκείας.

16:25

78': Δύο αλλαγές για την Ξάνθη. Στις θέσεις των Θ. Παπάζογλου και Τσαμούρη περνούν οι Καπνίδης και Κέβιν Γκαρσία.

16:24

77': Ο Μυστακίδης δοκιμάζει το πόδι του από μακριά, αλλά ο Κουτζαβασίλης είναι σε ετοιμότητα.

16:22

75': Ευκαιρία για τα Χανιά. Ο Μπέντο αποκρούει την μπάλα από το απευθείας εκτελεσμένο φάουλ των Χανίων.

16:20

73': Αλλαγή για τα Χανιά. Τη θέση του Καμαρά παίρνει ο Βρεττός.

16:17

71': Δύο αλλαγές για την Ξάνθη. Eκτός οι Σιατραβάνης και Τάτος, μέσα οι Μυστακίδης και Βόλτερς.

16:16

70': O Mπραμπίγια φεύγει στη κόντρα, επιχειρεί να τους περάσει όλους, αλλά τελευταία στιγμή κόβεται και η μπάλα φεύγει σε κόρνερ, το οποίο δεν αξιοποιήθηκε.

16:16

69': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, η μπάλα περνάει από όλους.

16:15

68': O Τάτος δοκιμάζει ένα σουτ από μακρινή απόσταση, η μπάλα κάπου βρίσκει και φεύγει σε κόρνερ.

16:12

65': Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο Τσαμούρης.

16:11

65': Αλλαγή για τα Χανιά. Έξω ο Κάλρλος, μέσα ο Μπραμπίγια.

16:07

60': Σουτάρει από μακριά ο Τάτος, αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει τη μπάλα.

16:05

58': Εκτελείται το κόρνερ, ο Μπέντο μπλοκάρει ένα ανάποδο ψαλίδι.

16:04

57': Ευκαιρία για τα Χανιά. Ο Καμαρά βγαίνει σε τετ α τετ με τον Μπέντο, ο τερματοφύλακας της Ξάνθης αποκρούει, παίρνει το ριμπάουντ ο παίκτης της κρητικής ομάδας, αλλά σουτάρει πάνω στον Βέρκερ με τη μπάλα να φεύγει σε κόρνερ.

16:02

55': Κόρνερ από τα δεξιά για την Ξάνθη, περνάει από όλους η μπάλα.

16:01

54': Ο Κάρλος επιχειρεί ένα σουτ στη κίνηση έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα φεύγει ψηλά.

15:59

53': Ο Θ. Παπάζογλου συνεργάζεται ωραία με τον Έμπερτ, δοκιμάζει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει εύκολα.

15:53

47': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Σιατραβάνης μπαίνει στην περιοχή, βγαίνει σε τετ α τετ με τον Κουτζαβασίλη, αλλά ο Γρομητσάρης τον προλαβαίνει και διώχνει σωτήρια σε πλάγιο.

15:52

46': Ο Δημούτσος κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.