2
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:08

Σπουδαίο διπλό για τον ΠΑΣ Γιάννινα με 0-2 μέσα στο ΟΑΚΑ! Το άξιζαν οι Ηπειρώτες, που δεν φοβήθηκαν καθόλου το παιχνίδι, και δικαιώθηκαν. Τραγική η ΑΕΚ από την άλλη, που τα βάζει, πάντως, και με την τύχης της καθώς είχε δύο δοκάρια.

19:08

Τέλος του αγώνα.

19:05

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

19:02

88': Κίτρινη κάρτα στον Ελευθεριάδη.

19:01

87': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ! Άψογη αντεπίθεση για τους Ηπειρώτες και ο Λέο με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά κάνει το 0-2.

18:57

83': Οφσάιντ ο Παμλίδης, σωστή υπόδειξη.

18:55

81': Κίτρινη κάρτα στον Λοντίγκιν.

18:51

77': Τρίτη αλλαγή ο ΠΑΣ Γιάννινα. Ελευθεριάδης αντί Οικονομόπουλου.

18:50

76': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Αθανασιάδης λέει «όχι» στον Λέο σε τετ α τετ, αυτός κερδίζει την κόντρα και από πλάγια θέση σε κενή εστία σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

18:49

75': Πέμπτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σιμάνσκι αφήνει τη θέση του στον Μαχαίρα.

18:47

73΄: Μονοκόμματο σουτ Μπακάκη έξω από την περιοχή, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

18:47

73': Κίτρινη κάρτα στον Οικονομόπουλο.

18:44

70': Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης αντικαθιστά τον Γκαρσία.

18:38

64': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Δυνατό σουτ από τον Ολιβέιρα λίγο έξω από την περιοχή, στη συμβολή των δοκών σταματά η μπάλα.

18:37

63': Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σάλιακας αντί Μπρένερ και Παμλίδης αντί Κρίζμαν.

18:33

57': Έχει μπει με διάθεση η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο, πιέζει για την ισοφάριση.

18:28

55': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ πάνω στον Λοντίγκιν.

18:27

54': Κίτρινη κάρτα στον Κάργα,

18:25

51': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Εκτελείται γρήγορα το κόρνερ από τα δεξιά, ο Μάνταλος παίρνει τη μπάλα πατάει περιοχή και κάνει το σουτ από αριστερά αλλά η μπάλα χτυπά στο δοκάρι και φεύγει άουτ.

18:24

50': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Καλοτραβηγμένο φάουλ του Γκαρσία από τα δεξιά, η μπάλα περνάει από όλους και πάνω στη γραμμή ο Οικονομόπουλος διώχνει σε κόρνερ!

18:20

46': Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

18:15

Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Βγαίνουν Τάνκοβιτς, Γαλανόπουλος και Ινσούα για να μπουν Μάνταλος, Ανσαριφάρντ και Λόπες.

18:03

Δίκαια προηγούνται οι Ηπειρώτες. Είναι σαφώς καλύτεροι από την Ένωση, που δεν έχει κάνει κλασική ευκαιρία σε 45 λεπτά!

18:02

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1.

18:01

45+1': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, τίποτα.

18:01

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:54

40': Τραγική η ΑΕΚ μέχρι στιγμής. Δεν έχει καθόλου ανάπτυξη ενώ στην άμυνα μπάζει από παντού!

17:51

36': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

17:49

34': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι, έπεσε άτσαλα πάνω στον Λέο.

17:48

Ο Κρίζμαν εκτελεί το πέναλτι στα δεξιά, πέφτει από την άλλη ο Αθανασιάδης και... μέσα. 0-1 οι φιλοξενούμενοι.

17:47

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:47

Δεν αλλάζει κάτι, ισχύει το πέναλτι.

17:46

Ο Ινσουά βρίσκει τον Παντελάκη και τον ανατρέπει. Περιμένουμε να δούμε τι θα πει το VAR, αν το μαρκάρισμα ήταν μέσα ή έξω από την περιοχή.

17:45

30': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:42

26': Ο Τάνκοβιτς γεμίζει με εκτέλεση φάουλ, κεφαλιά του Σιμόες, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

17:41

26': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Λιάσος αντί Σιόντη.

17:40

25': Μικρή διακοπή, έχει τραυματιστεί ο Σιόντης και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Θα γίνει αλλαγή ο αρχηγός των φιλοξενούμενων, δεν μπορεί να συνεχίσει.

17:36

22': Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα για φάουλ στον Οικονομόπουλο.

17:34

Ο ΠΑΣ Γιάννινα σκοράρει στην κόντρα με τον Κρίζμαν αλλά το γκολ ακυρώνεται καθώς νωρίτερα ο Λέο ήταν καθαρά σε θέση οφσάιντ.

17:29

14': Κι άλλο κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

17:29

15': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Εκτελεί το κόρνερ ο Γκαρσία, ψηλότερα από όλους ο Ολιβέιρα παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

17:25

10': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

17:23

9': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Μπρένερ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, σουτάρει με δύναμη μέσα στην περιοχή και δεξιά αλλά ο Αθανασιάδης αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

17:21

5': Σέντρα του Σιμάνσκι από τα δεξιά, ο Ολιβέιρα παίρνει μια αδύναμη κεφαλιά, άουτ η μπάλα.

17:19

3': Ο Ολιβέιρα γυρίζει το κορμί του μέσα στη μεγάλη περιοχή και σουτάρει, κοντράρει η μπάλα, βγαίνει και μαζεύει ο Λοντίγκιν.

17:15

1': Σέντρα στο ΟΑΚΑ.

17:12

Το διαιτητικό τρίο και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

17:05

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, ο «Δικέφαλος» είχε περάσε με 1-0 από τους «Ζωσιμάδες» χάρη σε πέναλτι-γκολ του Ανσαριφάρντ.

16:57

Η Ένωση είναι τρίτη με 37 βαθμούς και προέρχεται από ισοπαλία 2-2 με τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη ενώ οι Ηπειρώτες βρίσκονται στην ενδέκατη θέση με 15 και την προηγούμενη αγωνιστική υπέστησαν εντός έδρας ήτταν με 1-0 από τον Βόλο.

16:51

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Αθανασιάδης, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Ινσούα, Σιμόες, Σιμάνσκι, Γαλανόπουλος, Γκαρσία, Τάνκοβιτς, Ολιβέιρα
Αναπ: Τσιντώτας, Λόπες, Λάτσι, Χνιντ, Κρίστιτσιτς, Μάνταλος, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης, Μαχαίρας
Λοντίγκιν, Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Κάργας, Πέερσμαν, Σιόντης, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ, Καρτάλης, Κρίζμαν, Λέο
Αναπ: Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πήλιος, Πανουργιάς, Λώλης, Λιάσος, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Μιλιντσεάνου
Ρέφερι: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Απτόσογλου (Αθηνών), Μπαλτάς (Αχαΐας) VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου) AVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Γκάμαρης (Αθηνών)