0
21:26

Καλή συνέχεια από το a-sports.gr, ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.

21:25

Οι «κίτρινοι» διαχειρίστηκαν το προβάδισμα που πήραν στο πρώτο ημίχρονο και επικράτησαν εύκολα της μη απειλητικής ΑΕΛ.

21:23

90'+4: Λήξη στην αναμέτρηση. Άρης - ΑΕΛ 1-0.

21:22

90'+1: Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Καρανίκας παραχωρεί τη θέση του στον Νούνιτς.

21:20

90': Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

21:19

89': O Κάτσε βγάζει για τον Σίλβα, αλλά ο Μπάγιτς βγαίνει στα όρια της περιοχής της ΑΕΛ και διώχνει μακριά τη μπάλα.

21:17

88': Αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Μπερτόγλιο, μέσα ο Κάτσε.

21:16

87': Kίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Σίλβα, ακολουθεί ένταση μεταξύ των δύο παικτών.

21:13

84': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντουρμισάι και η μπάλα άουτ.

21:12

83': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γλυνός αντί του Πινακά.

21:10

81': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ματέο Γκαρσία βγάζει για τον Σίλβα, εκείνος μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, κάνει το σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο Μπάγιτς αποκρούει σωτήρια.

21:08

80': Επιχειρεί γυριστό ο Ακούνια μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Σιαμπάνη.

21:07

78': Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι για φάουλ πάνω στον Δεληζήση.

21:03

74': Έχουν ανέβει ψηλά οι «βυσσινί», δίχως όμως να έχουν απειλήσει έως τώρα.

20:59

70': Κόρνερ από τα δεξιά για την ΑΕΛ, διώχνει με το κεφάλι ο Σάσα.

20:58

69': Τρεις αλλαγές για τον Άρη. Έξω οι Σούντγκρεν, Γκάμα και Τζέγκο, μέσα οι Σίλβα, Ματίγια και Σάκιτς.

20:56

66': Κίτρινη κάρτα στον Ιωάννου για φάουλ στο χώρο του κέντρου.

20:56

66': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ακούνια περνάει στη θέση του Τρούγιτς.

20:55

65': Εκτελεί ο Γκάμα, η μπάλα φτάνει στον Ματέο Γκαρσία στα όρια της περιοχής, όμως η μπάλα από το σουτ του Αργεντινού εξτρέμ καταλήγει στην αγκαλιά του Μπάγιτς.

20:54

64': Κόρνερ για τον Άρη με τον Γκάμα από τα δεξιά.

20:53

63': Κάνει το σουτ στη κίνηση ο Μιλοσάβλιεβιτς, αλλά η μπάλα φεύγει πλάγια και άουτ.

20:51

62': Ισορροπημένα τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, με την ΑΕΛ να έχει ανέβει πιο ψηλά.

20:46

57': Δεν μετράει το γκολ. Πάντως, στο ριπλέι φαίνεται πως είναι οριακή αλλά σωστή η απόφαση.

20:45

56': Ελέγχεται στο VAR η φάση. Περιμένει ο διαιτητής Κουμπαράκης (Κυκλάδων).

20:44

55': Ο Γκάμα εκτελεί το φάουλ και ο Μάνος με προβολή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Μπάγιτς. Το γκολ όμως ακυρώθηκε από το βοηθό για οφσάιντ.

20:43

54': Κίτρινη κάρτα στον Κολομπίνο για αντικανονικό μαρκάρισμα πάνω στον Μπερτόγλιο.

20:41

52': Κόρνερ από τα αριστερά για την ΑΕΛ με τον Κολομπίνο, διώχνει μακριά ο Σάσα.

20:40

51': Σε θέση οφσάιντ ο Μάνος.

20:38

49' Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, όμως στη συνέχεια ο Μπερτόγλιο υπέπεσε σε επιθετικό φάουλ.

20:37

48': Ο Μπάγιτς χάνει το κοντρόλ υπό την πίεση του Μάνου, αλλά πετάει τη μπάλα σε κόρνερ για να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

20:35

46': Έναρξη στο β' μέρος.

20:34

46': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Σπαρβ ο Μιλοσάβλιεβιτς.