Τέλος αγώνα. ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης 0-1

19:01

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:56

86': Ο Τσιλιάνιδης από πλεονεκτική θέση στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

18:54

84': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Άλβαρες αντί του Τασουλή.

18:53

83': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σολίς αντί του Κοροβέση και ο Γρίβας αντί του Ουές.

18:52

82': Οφσάιντ ο Σαρδινέρο.

18:48

77': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Χρισοπούλος αντί του Σίτο.

18:46

76': O Τσιλιανίδης σουτάρει, διώχνει δύσκολα με τα πόδια ο Τσιφτσής, στη συνέχεια νέο σουτ από τον Ντε Γκουζμάν πάνω στα σώματα.

18:45

74': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντε Γκούζμαν αντί του Μεγιάδο.

18:43

73': Κίτρινη στον Νέιρα.

18:42

71': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Ριέρα εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:41

71': Σουτ του Κρέσπι μέσα από την περιοχή, αποκρούει σε κόρνερ ο Βάτερμαν.

18:38

68': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Ριέρα εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:32

Δεν υπάρχει πέναλτι, καθώς προτού έρθει η μπάλα στον Σαρδινέρο , υπάρχει εκτεθειμένος παίκτης του ΟΦΗ, άρα είναι οφσάιντ.

18:32

Η φάση ελέγχεται από το VAR.

18:30

60': Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Ο Καπίγια ανατρέπει τον Σαρδινέρο.

18:27

57': Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ριέρα αντί του Τζίμα και ο Καπίγια αντί του Μουνάφο.

18:25

55': Οφσάιντ ο Σίτο.

18:24

53': Κίτρινη στον Γκαρσία.

18:23

53': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Τσιλιανίδης αντί του Στάικου.

18:22

52': Ο Νέιρα πλασάρει έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Τσιφτσής.

18:19

49': Ο Κρέσπι κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Βάτερμαν.

18:17

47': Κίτρινη στον Μεγιάδο.

18:16

Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

18:15

46': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κρέσπι αντί του Τιλίκα.

18:01

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

17:59

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:59

45': Ο Νέιρα εκτελεί απευθείας το φάουλ, μπλοκάρει ο Τσιφτσής.

17:51

36': O Στάικος κάνει ένα μακρινό σουτ και η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τσιφτσή.

17:42

28': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:39

24': Ο Κοροβέσης κάνει το γύρισμα και ο Μεγιάδο σουτάρει από το ύψος της περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο άουτ.

17:36

21': Ο Ουές κάνει την σέντρα από τα δεξιά, ο Σαρδινέρο πιάνει μία κακή κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

17:34

20': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:32

18': Κίτρινη στον Βούρο.

17:31

17': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ο Στάικος εκτελεί, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

17:30

Ο Λουίς Φερνάντεθ κάνει το σουτ, ο Βάτερμαν αποκρούει, αλλά ο Τζίμας όμως παίρνει το ριμπάουντ και με προβολή ανοίγει το σκορ για τους Αρκάδες.

17:30

15': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ! 0-1

17:28

13': Ο Νέιρα εκτελεί απευθείας το φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:26

11': Ο Στάικος κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Τσιφτσής.

17:20

5': Ο Λουίς Φερνάντεθ από το ύψος του πέναλτι, κάνει ένα σουτ, απογοητευτικά άουτ.

17:19

4': Οφσάιντ ο Τζίμας.

17:16

2': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Ο Στάικος εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:15

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

17:09

Το γεγονός του αγώνα είναι η απουσία του Χερόνιμο Μπαράλες. Ο πρώτος σκόρερ του Αστέρα, που είναι τιμωρημένος, έχει εντυπωσιακή παράδοση με τον ΟΦΗ, καθώς έχει πετύχει σε βάρος του επτά γκολ, τα περισσότερα από κάθε άλλη ομάδα.

17:03

Το παιχνίδι ανάμεσα σε ΟΦΗ και Αστέρα Τρίπολης, ενδιαφέρει άμεσα όσες ομάδες έχουν στόχο την έκτη θέση της βαθμολογίας. Εκεί που αυτή τη στιγμή βρίσκεται ο Αστέρας. Ειδικά για τον ΟΦΗ, που απέχει οκτώ βαθμούς, η νίκη είναι απαραίτητη.

16:57

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr. Mαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση μεταξύ του ΟΦΗ και του Αστέρα Τρίπολης στο «Θ.Βαρδινογιάννης» για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

01:01

O αγώνας του OΦΗ με τον Αστέρα Τρίπολης για τη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1 ξεκινά στις 17.15 της Τρίτης (26/1).

ΟΦΗ
Βάτερμαν, Ουές, Κοροβέσης, Βούρος, Διαμαντής, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Νέιρα, Στάικος, Στάρτζεον, Σαρδινέρο
Αναπ: Σωτηρίου, Λυμπεράκης, Σολίς, Σελίμοβιτς, Βαφέας, Τσιλιανίδης, Γρίβας, Ντε Γκούζμαν, Σουρνάκης.
Τσιφτσής, Γκαρσία, Τασουλής, Καστάνο, Σουάρεθ, Μουνάφο, Μπελόκ, Σίτο, Τιλίκα, Τζίμας, Λουίς Φερνάντεθ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Άλβαρες, Κρέσπι, Κανελλόπουλος, Χρισόπουλος, Ριέρα, Καπίγια, Αντζούλας, Αλί Μπαμπά.
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Κυκλάδων),Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου), Χριστακόγλου (Χαλκιδικής), 4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής), VAR: Γκορτσίλας (Μακεδονίας), ΑVAR: Ψαρρής (Ζακύνθου)