1
19:11

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στη Ριζούπολη, καλή συνέχεια.

19:09

Εύκολη και δίκαιη νίκη για τον Άρη στη Ριζούπολη. Ήταν καλύτερος στο α' ημίχρονο, το κράτησε στο β' χωρίς να απειληθεί από τον ακίνδυνο Απόλλωνα Σμύρνης, που ήταν τραγικός αρχικά και βελτιώθηκε μόνο ανασταλτικά στο δεύτερο μισό του αγώνα.

19:08

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Σμύρνης - Άρης 0-1.

19:08

90'+4: Σουτ Σάσα από το κέντρο, ίσα που έφτασε η μπάλα στον Βέρχουλστ.

19:06

Κίτρινη για διαμαρτυρία στον πάγκο του Άρη, στον Δημήτρη Νιαρχάκο.

19:04

Στο 90'. Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

19:03

Εκνευρισμός ανάμεσα σε Παράσχο και Βέρλχουστ... Φωνάζει ο κόουτς στον Βέλγο τερματοφύλακα για ένα βεβιασμένο ελεύθερο, απαντά ο δεύτερος...

19:02

Στο λεπτό ξανά ματς...

19:01

88': Μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει ο Σιαμπάνης, θα ροκανίσει και το χρόνο ο Άρης τώρα και είναι λογικό στο σημείο, που έφτασε το ματς...

18:59

86': Δύο αλλαγές για τον Άρη. Ο Σάκιτς αντί Μαντσινι, Λόπεθ αντί Ιωάννου.

18:58

85': Σέντρα Μουνιέ από τα αριστερά, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι ο Ντάουντα, άουτ.

18:58

84': Ο Βάρκας στη θέση του Φερνάντεθ.

18:54

Έχει γίνει πιο επιθετικός ο Άρης μετά τις δύο τελευταίες αλλαγές...

18:53

79': Ο Ματσίνι μπήκε από τα αριστερά, σουτ από πλάγια θέση, ο Βέρχουλστ διώχνει σε πρώτο χρόνο και μαζεύει την μπάλα σε δεύτερο.

18:51

Ο Μάντζιος περνά στην κορυφή της επίθεσης τον Μάνο, ο Ματσίνι πάει στα αριστερά και βγαίνει και ως δεύτερος φορ ενίοτε.

18:49

Χωρίς ρυθμό το β' ημίχρονο... Ταλαιπωρία μπάλας στη μεσαία γραμμή, λάθη και δύναμη τα χαρακτηριστικά του ματς εδώ και αρκετή ώρα.

18:48

Άρχισε να βρέχει στη Ριζούπολη...

18:47

73': Δύο αλλαγές για τον Άρη. Γκαρσία αντί Μπερτόγλιο και Μάνος αντί Γκάμα.

18:45

Δείχνει να έχει οπισθοχωρήσει ο Άρης στα τελευταία λεπτά...

18:42

69': Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης μαζί. Ο Μουνιέ αντί του Μπεντινέλι και ο Κιτοκό στη θέση του Φατιόν. Αλλάζει δεκάρι και το αμυντικό χαφ ο Παράσχος.

18:41

Κίτρινη για διαμαρτυρία στον πάγκο του Απόλλωνα Σμύρνης, στον Έκτορα Μονεμβασιώτη.

18:38

Βελτιωμένος ο Απόλλων Σμύρνης σε σχέση με το α' ημίχρονο ανασταλτικά, έχει περιορίσει τους "κίτρινους" και έχει κερδίσει κάποιες μάχες στη μεσαία γραμμή, γιατί στη δημιουργία δεν είναι καθόλου απειλητικός.

18:36

63': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κάτσε στη θέση του Σίλβα.

18:32

58': Κόρνερ για τον Άρη. Ο Μαντσίνι από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:30

56': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης από τα αριστερά με τον Κολ, η μπάλα απομακρύνεται.

18:25

52': Οφσάιντ ο Ντάουντα...

18:25

51': Σουτ Σάσα απέξω και στα δεξιά, ο Βέρχουλστ δεν έχει θέμα και μπλοκάρει.

18:23

50': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά ο Γκάμα, με πάσα, η μπάλα χάνεται...

18:23

Ο Μπερτόγλιο σε Σάσα, σουτ μέσα από την περιοχή, μετά από συνεχόμενες προσποιήσεις, κόντρα και κόρνερ.

18:21

48': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά και μακριά, γέμισμα, στο δεύτερο δοκάρι ο Ντομίνγκες κάνει την κεφαλιά, χωρίς δύναμη, άουτ.

18:20

47': Γκάμα σουτ από θέση έξω δεξιά, άουτ.

18:19

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.