19:12

19:11

Κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ και άνετο διπλό, στους 35 βαθμούς και ανεβαίνει 2ος για την ώρα.

19:11

90'+2: Λήξη του αγώνα, 0-3.

19:10

90': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:08

89': Ο Ροντρίγκο το σουτ από δεξιά της περιοχής μετά από πάσα του Κωνσταντέλια, βγαίνει γρήγορα και διώχνει ο Σωτηρίου.

19:02

83': Κωνσταντέλιας αντί Ουάρντα, ολοκληρώνονται και οι αλλαγές του ΠΑΟΚ.

18:56

77': Κλείνουν οι αλλαγές του ΟΦΗ, Σουρνάκης αντί Κοροβέση, Σολίς αντί Βούρου.

18:55

76': Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Σβιντέρσκι αντί Κρμέντσικ, Ροντρίγκο αντί Βιεϊρίνια, Ντάγκλας Αουγκούστο αντί Σβαμπ.

18:52

73': Ο Κρμέντσικ σκοράρει, αλλά σωστά δεν μετρά το γκολ, ήταν σε θέση οφσάιντ.

18:51

72': Κεφαλιά του Βαρέλα, που ήταν πάλι αφύλακτος, μετά από σέντρα του Βιεϊρίνια από δεξιά, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

18:48

69': Λάμπρου αντί Μουργκ, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

18:47

68': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ, Γιαννούλης αντί Σαρντινέρο, Γρίβας αντί Στάρτζεον.

18:47

Ο Τζόλης την ασίστ στον Κρμέντσικ, αφού δεν μπορεί να διώξει ο Σελίμοβιτς, ο Τσέχος με κοντινό σουτ από αριστερά της περιοχής γράφει το 0-3.

18:46

67': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:46

67': Σέντρα του Σβαμπ από αριστερά, εν στάσει κεφαλιά του Τζόλη, άουτ.

18:43

64': Κίτρινη στον Κρέσπο για φάουλ στον Σαρντινέρο.

18:42

63': Ο ΠΑΟΚ θέλει να φτάσει και σε τρίτο γκολ, ο ΟΦΗ προσπαθεί να αμυνθεί όσο γίνεται.

18:34

55': Δυνατό σουτ του Βιεϊρίνια από θέση έξω δεξιά, σε δύο χρόνους μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

18:32

Ο Μουργκ το γύρισμα από αριστερά, αφύλακτος στo ύψος της μικρής περιοχής ο Βαρέλα σε θέση φορ κάνει το πλασέ, λανθασμένη αντίδραση και του Σωτηρίου, 0-2. Ο ΠΑΟΚ «κλειδώνει» το τρίποντο...

18:32

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:28

Ο Μουργκ σεντράρει από δεξιά, κοντινή προβολή του Τζόλη στον αέρα και υπό την πίεση του Ουές, η μπάλα στα δίχτυα, 0-1.

18:27

48': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:24

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:06

Επιθετικός μονόλογος του ΠΑΟΚ από την αρχή του ματς, ο ΟΦΗ με 10 παίκτες από το 26', μένει να φανεί αν θα αντέξουν στην πίεση του «Δικεφάλου του Βορρά» οι Ηρακλειώτες.

18:06

45'+7: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-0.

18:05

45'+7: Σουτ του Τζόλη από αριστερά της περιοχής, κόντρα στον Βαφέα, κόρνερ που περνά χωρίς κάτι σημαντικό για τον ΠΑΟΚ.

18:04

45'+5: Κεφαλιά του Σβαμπ μετά από ένα δεύτερο σερί κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, άουτ.

18:03

45'+4: Ωραία γυριστή κεφαλιά του Τζόλη μετά από σέντρα του Βιεϊρίνια από δεξιά, ωραία και η απόκρουση σε κόρνερ από τον Σωτηρίου.

17:59

45': Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων, με την αποβολή του Βάτερμαν και μέχρι να ζεσταθεί και να μπει στο ματς ο Σωτηρίου υπήρξε όντως σημαντική καθυστέρηση.

17:58

44': Σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, Ουάρντα και Μουργκ συνεργάζονται ωραία, γύρισμα του δεύτερου από δεξιά της περιοχής, ο Σωτηρίου με τα πόδια αντιδρά σωστά στην κοντινή προβολή του Κρμέντσικ.

17:55

41': Κίτρινη στον Περέιρα για φάουλ στον Ουές.

17:52

38': Ο Σβαμπ βρίσκει τον Κρμέντσικ στα δεξιά της περιοχής του ΟΦΗ, δεν είναι καλό το σουτ που κάνει στην κίνηση, άουτ.

17:45

31': Γυριστό σουτ του Σβαμπ από αριστερά της περιοχής, άουτ.

17:44

30': Σωτηρίου στο ματς, αποχωρεί ο Λυμπεράκης.

17:39

26': Ο Βάτερμαν θα αποβληθεί τελικά, ο ΟΦΗ μένει νωρίς με 10. Προφανώς ο Παπαπέτρου έκρινε με τη συνδρομή του VAR ότι ήταν σε προφανή θέση για γκολ ο Τζόλης.

17:38

Και θα δει ο ίδιος τη φάση.

17:37

Περιμένει βέβαια και το VAR o Παπαπέτρου.

17:36

23': Ο Βάτερμαν βλέπει την κίτρινη κάρτα, ανατρέποντας εκτός περιοχής τον Τζόλη, κόκκινη ζήτησαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

17:35

21': Πέφτει εντός περιοχής ο Κρμέντσικ, δεν υπάρχει τίποτα, σωστά δίνει συνέχεια στο ματς ο διαιτητής Παπαπέτρου.

17:33

19': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Σεντράρει από δεξιά ο Βιεϊρίνια, ωραία γυριστή κεφαλιά του Κρμέντσικ, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.