Από τον Δημήτρη Δημητρίου στο παγωμένο Αλκαζάρ, καλή συνέχεια. Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr

Τεράστιο διπλό για την "Ελαφρά Ταξιαρχία", το τέταρτο συνεχόμενο εκτός έδρας! Μαχητικός ο Απόλλων Σμύρνης, ανέβηκε σταδιακά. Πλέον οι "κυανόλευκοι" φτάνουν τους 18 βαθμούς, η ΑΕΛ μένει στους 8 και προτελευταία.

21:24

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΛ - Απόλλων Σμύρνης 0-1.

21:23

90'+2: Σουτ Φιλίπ απέξω και αριστερά, απελπιστικά άουτ.

21:22

90'+1: Αντεπίθεση της ΑΕΛ. Ο Τρούγιτς μπαίνει από τα αριστερά, σουτ υπό πίεση, άουτ.

21:21

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:20

90': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Από τα δεξιά Τσικούλης - Μπαξεναβίδης πλασαριστά, χάνεται η μπάλα.

21:19

89': Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Χουχούμης και Τσαμπούρης αντί των Φερνάντεθ και Ντάουντα

21:15

85': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά στα 20 μέτρα, ο Κολ απευθείας, εύκολα στην αγκαλιά του Μπάγιτς.

21:14

84': Κίτρινη στον Ντουρμισάι (για φάουλ στον Βιτλή).

21:13

83': Κόρνερ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά, ο Κολ στην εκτέλεση, κεφαλιά υπό πίεση Ντάουντα στο δεύτερο δοκάρι, άουτ.

21:09

79': Ο Τσιλούλης από τα δεξιά σε Ντάουντα και εκείνος στον Φερνάντεθ, σουτ από τα αριστερά του ημικύκλιου, βεβιασμένο, άουτ, ψηλά.

21:08

78': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Τρούγιτς αντί του Μπέρτου.

21:06

76': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Βιτλής στη θέση του Μουνιέ.

21:05

75': Κόρνερ για την ΑΕΛ... Ο Φίλιπ από τα δεξιά, απευθείας άουτ.

21:04

Ο Ντάουντα βγάζει ασίστ σε Τσιλούλη, σουτ από θέση μέσα δεξιά και στα δίχτυα.

21:03

73': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

21:01

71': Κίτρινη στον Λισγάρα...

21:01

Έχει αρχίσει και γίνεται απειλητικός ο Απόλλων όσο περνά η ώρα...

20:59

69': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης... Ο Φερνάντεθ πλασαριστά σε Μουνιέ, χάνεται εύκολα η μπάλα.

20:58

Ο Νταουντα ανοίγει στον Τσιλούλη, σουτ μέσα στην περιοχή, από το σημείο του πέναλτι και δεξιά, πάνω στον Μιχαήλ... Χάνει προϋπόθεση σημαντικής ευκαιρίας ο Απόλλων Σμύρνης.

20:55

65': Γέμισμα από τα αριστερά στα καρέ του Απόλλωνα, πιάνει το μονοκόμματο ο Μιλοσάβλιεβιτς, πολλά μέτρα άστοχο το σουτ...

20:53

63': Εξαιρετική ατομική ενέργεια Τσιλούλη, ξεκινά έξω από την περιοχή του Απόλλωνα, διασχίζει όλο το γήπεδο, μπαίνει στην περιοχή της ΑΕΛ από τα δεξιά και σπάει πιο πλάγια στον Ντάουντα, σουτ διαγώνιο, δυνατό, πάνω από την εστία του Μπάγιτς.

20:52

62': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Κιτοκό στη θέση του Λαγού.

20:51

61': Κίτρινη στον Τσόσιτς και στον Φερνάντεθ.

20:50

60': Φάουλ από τα δεξιά στα 25 μέτρα περίπου για την ΑΕΛ. Απευθείας ο Φιλίπ, στην αγκαλιά του Βέρχουλστ.

20:47

57': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γιουνές στη θέση του Ζίζιτς. Κάνει πιο επιθετικούς τους γηπεδούχους ο Γιάννης Τάτσης.

20:46

56': Σέντρα Ντάουντα από τα δεξιά, κεφαλιά από το ύψος του δεύτερου δοκαριού ο Φερναντεθ, άουτ. Ήταν αφύλακτος, αλλά δεν βρήκε καλά την μπάλα.

20:44

54': Κίτρινη στον Λαγό (για τράβηγμα φανέλας στον Νικολιά, σωστή η κάρτα).

20:38

48': Ο Φίλιπ σηκώνει κεφάλι και σουτάρει από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία του Απόλλωνα Σμύρνης η μπάλα.

20:36

20:36

46': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μιλοσάβλιεβιτς αντί του Σπάρβ.