21:25

21:25

Στους 25 βαθμούς και σταθερά 5ος ο ΠΑΟ, παραμένει 13η η ΑΕΛ με 8 πόντους.

21:23

Η ΑΕΛ είχε υπεροχή μέχρι το 80', αλλά μόνο μία σημαντική ευκαιρία, με τον Μπόλονι να κάνει διάνα με τις αλλαγές του (Καμπετσής, Μπουζούκης, Εμμανουηλίδης) και στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν σαφώς ανώτερος ο ΠΑΟ, βρίσκοντας και το γκολ στο φινάλε.

21:23

90'+5: Τέλος του αγώνα, 2-0.

21:22

Το βολέ του Διούδη, κεφαλιά του Εμμανουηλίδη και πάσα στον Καμπετσή, που βρίσκει ξανά τον Εμμανουηλίδη και αυτός με δυνατό σουτ εντός περιοχής γράφει το 2-0.

21:21

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:18

90'+1: Δυνατό ευθύβολο σουτ του Κολομπίνο εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Διούδης.

21:18

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:14

87': Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό και ολοκληρώνονται αυτές, Εμμανουηλίδης αντί Ιωαννίδη, Σερπέζης αντί Αλεξανδρόπουλου.

21:13

85': Σημαντική ευκαιρία για τον ΠΑΟ, ο Καμπετσής μπαίνει ωραία στην περιοχή από δεξιά, πασάρει στον Μπουζούκη, ο οποίος πλασάρει από κοντά και διώχνει σε κόρνερ ο Μπάγιτς. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:12

85': Νούνιτς αντί Ντουρμισάι, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ.

21:11

84': Από μία κίτρινη σε Σένκεφελντ και Τρούγιτς.

21:11

84': Ο Χατζηγιοβάνης σεντράρει από δεξιά, κεφαλιά του αφύλακτου Καμπετσή, μπλοκάρει ο Μπάγιτς. Καλή στιγμή μετά από πολλή ώρα για τον Παναθηναϊκό.

21:06

79': Καμπετσής αντί Καρλίτος, τρίτη αλλαγή για τους «πράσινους».

21:05

78': Μπουζούκης αντί Αϊτόρ στη δεύτερη αλλαγή του Παναθηναϊκού.

21:04

77': Συρτό και αδύναμο σουτ του Κολομπίνο εκτός περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης.

21:02

75': Κίτρινη στον Βέλεθ, τραβά και πετά στο έδαφος τον Πινακά, που έφευγε στην αντεπίθεση.

21:01

73': Κόρνερ για την ΑΕΛ κερδίζει ο Ντουρμισάι από τον Ιωαννίδη, κακή η εκτέλεση του Νικολιά.

21:01

73': Έχει την υπεροχή η ΑΕΛ στο β' ημίχρονο, σε παθητικό ρόλο ο Παναθηναϊκός.

20:54

67': Άλλο ένα κόρνερ για την ΑΕΛ από το σουτ του Ντουρμισάι και την κόντρα στον Σένκεφελντ. Δεν είναι καλή η εκτέλεση του Φιλίπ.

20:51

64': Σουτ του Κολομπίνο, κόντρα στον Μολό και κόρνερ για την ΑΕΛ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:47

60': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟ, Χατζηγιοβάνης αντί Αθανασακόπουλου.

20:47

60': Μπέρτος αντί Ζίζιτς, Τρούγιτς αντί Μιλοσάβλιεβιτς, δύο αλλαγές για την ΑΕΛ.

20:44

57': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Νικολιάς από δεξιά βρίσκει εντελώς αφύλακτο τον Κολομπίνο, που δεν έχει καλή ισορροπία και είναι άστοχο το κοντινό πλασέ στην κίνηση.

20:38

51': Κίτρινη στον Φιλίπ για αγκωνιά στον Μολό.

20:35

48': Εκτελεί ο Φιλίπ, σουτ του Νικολιά, κοντράρει η μπάλα, ο Ντουρμισάι υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

20:35

47': Κόρνερ για την ΑΕΛ παραχωρεί ο Πούγγουρας.

20:32

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.