0
21:25

Από τον Δημήτρη Δημητρίου που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" καλή συνέχεια.

21:22

Δίκαιη νίκη για τους Πειραιώτες, πάλεψε η ΑΕΚ στο β' ημίχρονο, αλλά η απόσταση είναι μεγάλη από τον Ολυμπιακό. Στους 35 βαθμούς οι πρωτοπόροι "ερυθρόλευκοι", στους 24 η Ένωση. Και ήδη στο +7 από τον ΠΑΟΚ και στο +6 από τον δεύτερο Άρη με ματς, που παίζει τη Δευτέρα στη Λαμία.

21:21

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - ΑΕΚ 3-0.

21:20

Ο Βαλμπουενά εκτελεί από τα 11 μέτρα, πέφτει σωστά ο Τσιντώτας στα δεξιά της εστίας του, αλλά δεν τα καταφέρνει, 3-0.

21:20

90'+4: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:18

90'+3: ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό. Πεντακάθαρο, καροτσάκι πήγε τον Βαλμπουενά ο Σιμόες μέσα στην περιοχή. Καθυστέρησε να το δείξει ο ρέφερι. Είναι ορισμός παράβασης, τράβηγμα φανέλας μακράς διαρκείας.

21:17

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:15

89': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Τιάγκο Σίλβα στη θέση του Καμαρά.

21:13

87': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό με τον Βαλμπουενά από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται.

21:12

86': Φάουλ για την ΑΕΚ στα αριστερά στο μέσον της γραμμής και μισό μέτρο απέξω, απευθείας ο Τάνκοβιτς, με φάλτσα, μόλις έξω από το αριστερό δοκάρι του Σα.

21:12

85': Κίτρινη στον Σεμέδο (για μαρκάρισμα σε Αλμπάνη - σωστή).

21:08

82': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης στη θέση του Κρίστιτσιτς.

21:07

81': Κίτρινη στον Μπα για το μαρκάρισμα στον Γαλανόπουλο.

21:05

Διακοπή στο ματς καθώς είναι στο έδαφος ο Γαλανόπουλος... Και υπάρχει εκνευρισμός ανάμεσα στους παίκτες. Ειδικά σε Χολέμπας και Μάνταλο.

21:02

74': Ο Καμαρά σουτ από θέση μέσα δεξιά, άουτ.

21:01

73': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τάνκοβιτς στη θέση του Λιβάγια.

20:59

Φάουλ στον Καμαρά σκληρό από τον Τσιγκρίνσκι, χαρίζεται στον αμυντικό της ΑΕΚ ο ρέφερι, αφού αν δεχόταν κάρτα εδώ θα ήταν η δεύτερη κίτρινη... Του κάνει παρατηρήσεις - τελευταία προειδοποίηση προφανώς από τον Μακέλι στον Ουκρανό στόπερ.

20:57

70': Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ραντζέλοβιτς αντί Φορτούνη και Μπουχαλάκης αντί Βρουσάι.

20:56

Ο Βαλμπουενά εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, η μπάλα δεν απομακρύνεται από τα καρέ της ΑΕΚ από το κεφάλι του Ντεντελτσιάρου αρχικά, ο Τσιγκρίνσκι δεν διώχνει καλά, κοντράρει και στον Σεμέδο, ο Τσιντώτας δεν μπορεί να μπλοκάρει, στρώνεται στον Ελ Αραμπί η μπάλα και με δυνατό σουτ από τα αριστερά γράφει το 2-0.

20:55

68': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:53

66': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Λιβάγια βγάζει υπέροχη κάθετη σε Μάνταλο, σε θέση τετ α τετ μέσα στην περιοχή και δεξιά σουτάρει, ο Σα διώχνει, στην επαναφορά πάλι στον Μάνταλο η μπάλα, σουτ, στο αριστερό δοκάρι και έξω!

20:51

65': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστή υπόδειξη.

20:50

64': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Βαλμπουενά από τα δεξιά, ο Ελ Αραμπί κάνει υπό πίεση την προβολή στο ύψος της μικρής περιοχής, δεν βρίσκει γεμάτα την μπάλα και άουτ.

20:47

61': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά στη θέση του Μπρούμα.

20:46

60': Κίτρινη στον Μπρούμα.

20:38

52': Κίτρινη στον Μάνταλο (πατά τον Ραφίνια - σωστή η κάρτα).

20:37

51': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ολιβέιρα με ωραίο σλάλομ από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή Σιμόες βγάζει τη σέντρα, διώχνει σε πρώτο χρόνο ο Χολέμπας, η μπάλα κοντράρει στον Σεμέδο και εν τέλει στρώνεται στον Σιμόες, σουτ χωρίς αντίπαλο λίγο πριν το σημείο του πέναλτι, πάνω από την εστία του Σα.

20:32

20:32

46': Με τρεις αλλαγές ξεκινά η ΑΕΚ... Ολιβέιρα αντί Ανσαριφάρντ, Γαλανόπουλος αντί Γκαρσία και Σβάρνας αντί Μπακάκη.