2
21:35

Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

21:31

Καλό και ανοιχτό ματς στη Ριζούπολη. Ο ΝΠΣ Βόλος στο φινάλε έχασε μοναδική ευκαιρία για να πάρει και το διπλό. Τραγική αμυντικά η ΑΕΚ, που γενικά συνεχίζει να έχει τα χάλια. Οι Θεσσαλοί κέρδισαν τις εντυπώσεις από κάθε άποψη.

21:30

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - ΝΠΣ Βόλος 2-2.

21:28

90'+5: Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά με τον Μπαριέντος, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:26

90'+4: Κίτρινη στον Σάντσες.

21:26

90'+4: Τεράστια ευκαιρία για τον ΝΠΣ Βόλο... Ο Ούαρντα βγάζει σε Μπαρτόλο, από θέση τετ α τετ σουτ στο ύψος του πέναλτι ο Τσιντώτας που έχει βγει από τα καρέ του σωτήρια σε κόρνερ.

21:23

90'+2: Κίτρινη στον Μπαριέντος (για μαρκάρισμα σε Αλμπάνη).

21:22

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων στο ματς της Ριζούπολης! Λογικό.

21:21

Στο 90' και η ΑΕΚ σε φάουλ από τα δεξιά, στη διαγώνιο της περιοχής. Ο Γκαρσία απευθείας, ο Κλέιμαν με εκτίναξη διώχνει σωτήρια. Καλή στιγμή για την Ένωση.

21:20

88': Κόκκινη απευθείας στον Σάκχοφ... Μετά από φάουλ στον Ουάρντα, τον χτυπά εκτός φάσεις, τον σπρώχνει στο κεφάλι. Σωστός ο Σιδηρόπουλος, με 9 η ΑΕΚ.

21:17

Στο 86' τελικά εκτελείται το προηγούμενο φάουλ της Ένωσης. Μάνταλος απευθείας, δίπλα από τη δεξιά δοκό των φιλοξενούμενων.

21:17

86': Αλλαγή για τον ΝΠΣ Βόλος. Ο Μήτογλου στη θέση του Δουβίκα.

21:16

85': Διακοπή στο ματς γιατί ο Σιδηρόπουλος θα τσεκάρει στο VAR το μάρκάρισμα και τελικά δείχνει κόκκινη στον Κολόμπο. Απευθείας, έβγαινε ο Ολιβέιρα μόνος μπροστά. Με δέκα και ο ΝΠΣ Βόλος. Δεν ισχύει η κίτρινη.

21:15

84': Φάουλ για την ΑΕΚ σε πολύ καλό σημείο, στα αριστερά του ημικύκλιου...

21:14

83': Κίτρινη στον Κολόμπο (για κράτημα στον Ολιβέιρα).

21:14

82': Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λόπες στη θέση του Μιτάι.

21:13

Μικρή διακοπή, καθώς χτύπησε ο Μιτάι.

21:12

80': Σουτ Μιτάι μέσα από την περιοχή στα αριστερά, άουτ.

21:10

78': Εκτελείται από τα αριστερά το κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Μάνταλο, κεφαλιά Σάκχοφ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:09

77': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης από τα αριστερά πέρασε Ντεντάκη υπέροχα, ο Ολιβέιρα σουτάρει από τη μικρή περιοχή και αριστερά, ο Κλέιμαν με το σώμα σε κόρνερ.

21:07

75': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΝΠΣ Βόλος. Ο Μπαρτόλο βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, προβολή Ουάρντα στο πρώτο δοκάρι, μισό μέτρο έξω από το δεξί δοκάρι του Τσιντώτα η μπάλα.

21:06

74': Φάουλ από τα δεξιά για τον ΝΠΣ Βόλος. Απευθείας ο Μπαριέντος, απομακρύνει ο Τσιντώτας.

21:06

74': Κόκκινη στον Παουλίνιο (τράβηγμα φανέλας σε Φεράρι - ορισμός κάρτα, δεύτερη κίτρινη, σωστή). Με δέκα παίκτες μένει η ΑΕΚ.

21:05

73': Πλασέ Σιμόες από τα δεξιά στο ύψος της περιοχής, πάνω από την εστία του ΝΠΣ Βόλος.

21:02

Φάση διαρκείας στα καρέ του ΝΠΣ Βόλος... Σιμόες, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης, η μπάλα δεν απομακρύνεται και εν τέλει ο Ανσαριφάρντ ευνοείται από τις κόντρες και με κοντινό πλασέ κάνει το 2-2. Απίστευτη ολιγωρία της οπισθοφυλακής των φιλοξενούμενων να διώξουν την μπάλα.

21:02

70': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:59

67': Πρώτη αλλαγή για τον ΝΠΣ Βόλος. Ο Μαρτίνες στη θέση του Περέα.

20:59

67': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Αλμπάνης στη θέση του Σβάρνα.

20:54

62': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά με τον Γκαρσία, η μπάλα απομακρύνεται.

20:53

61': Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Μιτάι σέντρα από τα αριστερά, ο Ολιβέιρα καθυστερεί να σουτάρει, το κάνει, διώχνει με τα πόδια ο Σάντσες.

20:51

59': Οφσάιντ ο Σβάρνας... Ούτως ή άλλως η προβολή του πέρασε άουτ.

20:50

Με δύο σέντερ φορ πλέον η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα. Ολιβέιρα και Ανσαριφάρντ στην κορυφή της επίθεσης η Ένωση.

20:50

58': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ανσαριφάρντ στη θέση του Τάνκοβιτς.

20:49

57': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Γκαρσία από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ του ΝΠΣ Βόλος.

20:47

55': Ο Μπαρτολό με ωραία προσπάθεια στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ από θέση μέσα δεξιά, υπάρχει οφσάιντ. Δεν υπάρχει γκολ. Σωστά, ήταν εκτεθειμένος.

20:45

Ο Λιβάι Γκαρσία είναι στο έδαφος... Μικρή διακοπή.

20:44

52': Κίτρινη στον Παουλίνιο (για μαρκάρισμα σε Μπαριέντος - πάτημα, σωστή η κάρτα).

20:42

50': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά με τον Τάνκοβιτς, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:37

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

20:37

46': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σάκχοφ αντί του Σιμάνσκι.