1
16:52

Καλή συνέχεια από το a-sports.gr, το οποίο βρέθηκε στο «Γ. Καραϊσκάκης» για το live της αναμέτρησης. Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας!

16:51

Εμφατική νίκη για τον Ολυμπιακό, που κλείνει το 2020, όντας πρωταθλητής χειμώνα με 32 βαθμούς.

16:50

Λήξη στο ματς, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - ΑΕΛ 5-1.

16:50

90'+2: Μακρινό σουτ του Γρηγορόπουλου φεύγει άουτ.

16:47

90': Δύο λεπτά καθυστερήσεων.

16:46

Ο Μπρούμα βγάζει για τον Μασούρα, εκείνος κάνει το γύρισμα για τον Ελ Αραμπί και ο Μαροκινός φορ «γράφει» το 5-1 με κοντινό πλασέ.

16:44

88': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό.

16:43

87': Ο Μασούρας προλαβαίνει τον ΜΙχαήλ, πλασάρει στην έξοδο του Μπάγιτς, αλλά η μπάλα σταματάει στο δοκάρι.

16:40

84': Ο Μπρούμα βγάζει τη σέντρα, ο Μιχαήλ διώχνει, η μπάλα βρίσκει το δοκάρι και καταλήγει κόρνερ.

16:39

81': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα ο Κουτσιανούλης αντί του Πλατέλλα.

16:37

80': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά βγαίνει και ο Κάιπερς μπαίνει.

16:36

Ο Μπρούμα διανύει πολλά μέτρα στο γήπεδο μετά το κόρνερ της ΑΕΛ, βγαίνει σε τετ-α-τετ με τον Μπάγιτς και τον νικάει για το 4-1.

16:36

79': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό.

16:35

78': Σουτάρει ο Γλυνός, αλλά ο Παπαδόπουλος παρεμβαίνει και η μπάλα φεύγει κόρνερ.

16:34

77': Αλλαγή και για την ΑΕΛ. Ο Γρηγορόπουλος πέρασε στη θέση του Μπέρτου.

16:32

76': Νέα διπλή αλλαγή για τους «ερυθρόλευκους». Φορτούνης και Σεμέδο δίνουν τις θέσεις τους στους Τιάγκο Σίλβα και Παπαδόπουλο αντίστοιχα.

16:31

75': O Ελ Αραμπί βγάζει για τον Μασούρα, ο οποίος επιχειρεί να κρεμάσει τον Μπάγιτς, δίχως όμως επιτυχία.

16:28

Κόρνερ που παραχωρεί ο Γλυνός για την ομάδα του Πειραιά, αφού ο Μπάγιτς απέκρουσε με γροθιές τη σέντρα του Ανδρούτσου.

16:27

Ψάχνει και τέταρτο γκολ ο Ολυμπιακός.

16:24

66': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Νούνιτς πέρασε στη θέση του Γιουνές.

16:23

Ο Φορτούνης φεύγει γρήγορα στην αντεπίθεση, περνάει στον Μπρούμα, εκείνος πασάρει για τον Μασούρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Έλληνας διεθνής εξτρέμ σκοράρει για το 3-1.

16:22

65': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό.

16:20

Έχουν κλείσει καλά τους χώρους οι παίκτες της ΑΕΛ.

16:18

63': Κερδίζει κόρνερ ο Μασούρας.

16:14

59': Κόρνερ για τους «ερυθρόλευκους».

16:14

58': Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Τη θέση του Ραφίνια πήρε ο Ανδρούτσος, ενώ ο Μασούρας πέρασε στο ματς αντί του Σουντανί.

16:13

56': Επανέρχεται στο ματς ο Μπα μετά τις πρώτες βοήθειες που του παρασχέθηκαν.