0
23:54

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλό σας βράδυ.

23:53

Πάλι καλά για την Ένωση, που ξεκίνησε τραγικά, αλλά γλίτωσε τη συντριβή. Αυτό ήταν το τελευταίο ευρωπαϊκό ματς της ΑΕΚ για φέτος, που τερματίζει τελευταία στον 7ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ, πρώτη η Λέστερ, που άξιζε περισσότερα τέρματα.

23:52

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Λέστερ - ΑΕΚ 2-0.

23:50

90'+3: Σέντρα Τζάστιν από τα δεξιά, με τη μία στην κίνηση πλασέ του Μπαρνς από το σημείο του πέναλτι, άουτ.

23:47

Συμπληρώθηκαν τα 90', πέντε λεπτά καθυστερήσεις...

23:46

89': Ο Ουντέρ βγάζει κάθετη σε Πράιτ, έτοιμος για να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι και πιο κοντά στην εστία, σωτήρια ο Γαλανόπουλος με καθαρό κόψιμο - τάκλιν απομακρύνει τον κίνδυνο.

23:42

85': Μαγικές κινήσεις από τον Ουντέρ από τα δεξιά με δύο παίκτες της ΑΕΚ, ξεφεύγει, σουτ από πολύ πλάγια θέση μέσα στα όρια της μικρής περιοχής, ο Τσιντώτας με τα πόδια διώχνει.

23:40

84': Στην κόντρα η ΑΕΚ και δεύτερη τελική. Ο Αλμπάνης σε Γαλανόπουλο, κάθετη σε Ολιβέιρα, σουτ, κόντρα πάνω στον Μόργκαν, νέο σουτ στην επαναφορά του Πορτογάλου της Ένωσης, ψηλά άουτ από θέση μέσα αριστερά.

23:38

81': Δύο αλλαγές μαζί για τη Λέστερ. Ο Μόργκαν αντί Φοφανά και Τσαντουρί αντί Τίλεμανς.

23:37

80': Ο Γαλανόπουλος αντί του Σιμόες. Ολοκληρώνει τις αλλαγές της ΑΕΚ ο Μάσιμο Καρέρα.

23:36

Έχει μαζευτεί η ΑΕΚ πίσω και προσπαθεί να αμυνθεί για να μην ανέβει περισσότερο η ήττα...

23:33

Πρέπει να έχει φτάσει τις 15 τελικές η αγγλική ομάδα, έναντι μίας της ΑΕΚ... Σαφώς και η Ένωση είναι βτυχερή, που το σκορ έχει μείνει στο εις βάρος της 2-0.

23:31

75': Ακόμα μια σημαντική ευκαιρία για τη Λέστερ για το τρίτο της τέρμα. Ο Μπαρνς ταλαιπωρεί Βασιλαντωνόπουλο, βάζει μέσα στην περιοχή και δεξιά την πάσα στον Πέρες, σουτ από κοντά, η μπάλα βρίσκει στον Τσιντώτα, γλιστρά περνά από πίσω στην πλάτη του όπως είναι πεσμένος, αλλά προλαβαίνει να τη συγκρατήσει.

23:28

72': Νέα καλή στιγμή για τις "Αλεπούδες". Κόρνερ για τη Λέστερ από τα αριστερά. Ο Ουντέρ στην εκτέλεση, κεφαλιά - πάσα Έβανς, ο Πράετ από κοντά με τη μία το πλασέ, δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

23:25

69': Ευκαιρία για τη Λέστερ. Εξαιρετικό μπάσιμο του Μπαρνς από τα αριστερά, συγκλίνει προς το κέντρο, σουτ υπό πίεση μέσα στην περιοχή, ένα μέτρο έξω από το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα.

23:23

67': Αλλαγή για τη Λέστερ. Ο Πέρες στη θέση του Ιχεανάτσο.

23:22

66': Ακόμα δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης αντί του Μάνταλου και ο Ολιβέιρα στη θέση του Ανσαριφάρντ.

23:19

63': Πρώτη αλλαγή για τη Λέστερ. Ο Μεντί στη θέση του Εντιντί.

23:18

62': Κακό ελεύθερο από τον Τσιντώτα, ο Εντιντί γίνεται κάτοχος της μπάλας και δίνει σε Ουντέρ από μακριά, σουτ άουτ.