Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" καλό σας βράδυ.

Όλη η αποστολή της Πόρτο στο μέσον του γηπέδου, φωνάζει το όνομα και πανηγυρίζει.

23:57

Έξαλλος ο Ραφίνια, αποχωρεί από το γήπεδο με ανθρώπους από το τεχνικό τιμ να τον συγκρατούν και τον βάζουν στη φυσούνα.

23:54

Στους "32" του Γιουρόπα Λιγκ οι Πειραιώτες, παρά τον προβληματισμό, που προκαλεί το 0-2 από την Πόρτο, αλλά κυρίως η εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, με εξαίρεση το β' ημίχρονο και μέχρι το δεύτερο γκολ των Πορτογάλων. Ανεξάρτητα αυτών η ουσία είναι ότι η Ελλάδα θα έχει έναν εκπρόσωπο στην Ευρώπη και τον Φεβρουάριο του 2021.

23:54

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Πόρτο 0-2.

23:52

Στο 3-0 το Μάντσεστερ Σίτι - Μαρσέιγ και ο Ολυμπιακός συνεχίζει στην Ευρώπη.

23:51

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:48

88': Κόρνερ από τα αριστερά με τον Ουρίμπε για την Πόρτο, ο Σα σταθερά.

23:45

85': Οφσάιντ ο Κορόνα, σωστή υπόδειξη.

23:41

Κόρνερ για την Πόρτο από τα αριστερά με τον Ουρίμπε, η μπάλα απομακρύνεται.

23:41

81': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπα αντί του Ελ Αραμπί.

23:40

Τα καλά νέα για τον Ολυμπιακό έρχονται από την Αγγλία, η Σίτι κάνει το 2-0 επί της Μαρσέιγ. Έτσι ο Ολυμπιακός παρά την ήττα του συνεχίζει στην Ευρώπη.

23:39

80': Δύο αλλαγές για την Πόρτο. Ο Σαρ αντί του Οτάβιο και ο Εβανίλσον αντί του Μαρτίνες.

23:39

79': Κόκκινη, με δεύτερη κίτρινη, ο Σεμέδο (για μαρκάρισμα στον Λουίς Ντίας). Μένει με δέκα παίκτες ο Ολυμπιακός.

23:37

Ο Λουίς Ντίας από θέση μέσα δεξιά και πολύ πλάγια, ξεφεύγει από τον Ραφίνια, σουτάρει, η μπάλα απομακρύνεται προσωρινά από τον Σισέ, πεσμένος ο Σα, η μπάλα βγαίνει έξω, σουτ του Ουρίμπε, δυνατό από τα δεξιά και στα δίχτυα, 0-2.

23:37

77': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟ!

23:36

75': Εκτελεί ο Φορτούνης από τα δεξιά το κόρνερ, η μπάλα απομακρύνεται.

23:35

Φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά, γέμισμα, Σισέ κεφαλιά, κόντρα και κόρνερ.

23:35

74΄: Κίτρινη στον Λουίς Ντίας.

23:33

73': Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο Σουντανί αντί του Βρουσάι.

23:32

Νέα αλλαγή για την Πόρτυο. Ο Κορόνα αντί του Ζοάο Μάριο.

23:31

Κίτρινη στον Ραφίνια (για φάουλ στον Λουίς Ντίας). Υπήρξε όμως δευτερόλεπτα πριν φάουλ πάνω στον Ραντζέλοβιτς, που δεν καταλογίστηκε.

23:28

Κίτρινη στον πάγκο του Ολυμπιακού για διαμαρτυρίες, δίκαιες όμως για φάουλ -ανύπαρκτο- που δόθηκε στον Φορτούνη...

23:24

64': Δύο αλλαγές μαζί για την Πόρτο. Λουίς Ντίας αντί Άντερσον και Ουρίμπε αντί Ρομάριο.

23:23

Σαφώς καλύτερος ο Ολυμπιακός στο β' ημίχρονο...

23:22

62': Σουτ Βρουσάι σκαστό από θέση έξω αριστερά, στην αγκαλιά τουΝτιόγκο Κόστα.

23:20

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά... Με πάσα ο Φορτούνης με Ραφίνια και νέο κόρνερ... Και νέο κόρνερ σε παράλληλη μπαλιά του Ραφίνια. Με τον ίδιο τρόπο η εκτέλεση, υπόδειξη οφσλάιντ στον Φορτούνη.

23:17

58': Κόρνερ για τη Πόρτο από τα αριστερά με τον Οτάβιο, σε πρώτο χρόνο η μπάλα απομακρύνεται, φτάνει στον Ζοάο Μάριο, σουτ απέξω και δεξιά, ψηλά άουτ.

23:16

56': Σουτ Φορτούνη από θέση έξω δεξιά, άστοχο...

23:14

54': Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή ανοίγει για τον Ελ Αραμπί, πλασάρει από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα άουτ.

23:12

51': Κίτρινη στον Σεμέδο (για μαρκάρισμα πάνω στον Ζοάο Μάριο).

23:11

Βάζει γκολ η Σίτι, 1-0 επί της Μαρσέιγ, αν μείνει έτσι ο Ολυμπιακός και να χάσει προκρίνεται στους "32" του Γιουρόπα Λιγκ.

23:08

48': Ο Μαρτίνεθ μέσα στην περιοχή, γίνεται κάτοχος της μπάλας, καθώς ευνοείται από κόντρες και πλάγια αριστερά, το σουτ του δεν είναι δυνατό, δεν έχει πρόβλημα ο Σα.