Γνωστή η πρώτη ομάδα της Σούπερ Λίγκας που υποβιβάζεται, καθώς ο Άρης πέφτει και μαθηματικά από σήμερα.

Λήξη της αναμέτρησης, Τελικό αποτέλεσμα Άρης - Εργοτέλης 0-2.

19:08

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:06

90'+1: Εκτέλεση φάουλ του Τάτου, κόντρες στην περιοχή, η μπάλα φτάνει στον Τριανταφυλλάκο που θα σουτάρει, για να πέσει σωστά και να μπλοκάρει ο Αθανασίου.

19:04

90': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μπαίνει ο Αθανασίου αντί του Διαμαντάκου.

19:02

87': Με δέκα ο Εργοτέλης, καθώς ο Στοΐκοβιτς αντικρίζει την κόκκινη κάρτα επειδή βγαίνει εκτός περιοχής και διώχνει την μπάλα επικίνδυνα μπροστά από τον Μανιά.

18:59

84': Άλλη μία αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Μονακέλο στη θέση του Ιμπραΐμ.

18:50

75': Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Ο Κοζορώνης αντί του Μπουχαλάκη, που αποχωρεί με δεμένο το κεφάλι.

18:49

73': Τάτος και Μπουχαλάκης χτυπούν στον αέρα σε διεκδίκηση κεφαλιάς. Διακοπή για να τους προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες.

18:47

Έχει σβήσει τις μηχανές ο Εργοτέλης, ωστόσο ο Άρης δεν είναι ικανός να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

18:37

61': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Άρης. Ο Σουνάς αντί του Καμινιώτη.

18:36

60': Ο Διούδης βγήκε έξω από την περιοχή να μαρκάρει τον Διαμαντάκο, ο οποίος σε κενή εστία σούταρε άουτ.

18:22

46': Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Τάτος άνοιξε για τον Καμινιώτη, δεν θα προλάβει με προβολή ο Μπακασέτας προ κενής εστίας και η μπάλα θα φύγει δύο μέτρα έξω από το αριστερό δοκάρι του Εργοτέλη.

18:21

Έναρξη της αναμέτρησης.

18:20

46': Δύο αλλαγές για τον Άρη. Ο Καραγκούνης αντί του Γιαννίτση και ο Τριανταφυλλάκος αντί του Οικονομόπουλου

18:03

Λήξη α'ημιχρόνου.

18:02

45': Σουτ Μανιά έξω από την περιοχή, άουτ.

17:53

36': Ο Διαμαντάκος μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά υπό πίεση, σουτάρει, διώχνει σε κόρνερ ο Διούδης.

17:50

33': Εκτέλεση φάουλ από τον Τάτο, κεφαλιά από τον Μανιά στο ύψος του δεύτερου δοκαριού, άουτ.

17:49

32': Κίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη.

17:47

Σέντρα Μπουχαλάκη από τα αριστερά, αιφνιδιάζεται η άμυνα του Άρη, ο Διαμαντάκος στοπάρει ανενόχλητος και από το ύψος του πέναλτι με διαγώνιο δυνατό σουτ νικά τον Διούδη και γράφει το Άρης - Εργοτέλης 0-2.

17:47

30': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

17:45

Κόρνερ από τα αριστερά με τον Μπουχαλάκη, στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης, μπερδεύονται οι αμυντικοί του Άρη, δεν διώχνουν, η μπάλα φτάνει στον προωθημένο Σαρρή, που από κοντά δεν δυσκολεύεται να ανοίξει το σκορ.

17:45

28': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

17:44

27': Φάση διαρκείας στην περιοχή του Άρη, η μπάλα καταλήγει στον Μπουχαλάκη, που πιάνει το σουτ, κόντρα στον Τσιάρα και κόρνερ.

17:42

25': Διαγώνιο σουτ Ιμπραΐμ μπλοκάρει ο Διούδης.

17:38

22': Άστοχο σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή.

17:33

Αν οι "κίτρινοι" δεν πάρουν το τρίποντο, υποβιβάζονται από σήμερα στη δεύτερη κατηγορία.

17:26

9': Κάθετη για τον Διαμαντάκο, ο οποίος μπήκε με την ησυχία του στην περιοχή του Άρη, σούταρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Διούδης έδιωξε σε κόρνερ και κράτησε το μηδέν.

17:23

6': Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη.

17:22

5': Καλοτραβηγμένο διαγώνιο σουτ Καμινιώτη έξω από την περιοχή, άουτ.

17:17

17:09

Από την άλλη, οι Κρητικοί, με 35 βαθμούς στη 12η θέση, είναι άνετοι και θα ψάξουν βαθμό ή βαθμούς στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για την εξασφάλιση της παραμονής.

17:07

Μαθηματικές και μόνο είναι πλέον οι ελπίδες του Άρη, πριν από την αναμέτρηση με τον Εργοτέλη, για παραμονή στη μεγάλη κατηγορία, μία ημέρα μετά τα γενέθλια των 100 χρόνων από την ίδρυσή του.