2
21:33

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο ΟΑΚΑ καλή συνέχεια. Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr.

21:30

Πολύ μεγάλη και δίκαιη νίκη για τον Παναθηναϊκό, που μόνο στο φινάλε πιέστηκε από την ΑΕΚ, αλλά κράτησε.

21:26

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα ΑΕΚ - Παναθηναϊκός 1-2.

21:26

90'+6: Νέα κίτρινη σε Διούδη...

21:25

90'+5: Σέντρα Ολιβέιρα από πλάγια και δεξιά, κεφαλιά Χνιντ, πάνω από την εστία του Παναθηναϊκού.

21:25

90'+5: Κίτρινη στον Καρλίτος.

21:23

90'+3: Ανόητο φάουλ Αγιούμπ σε Μαχαίρα με πλάτη. Τώρα η εκτέλεση του Μαχαίρα, γεμίζει από τα αριστερά στα 25 μέτρα. Οφσάιντ, σωστά τουλάχιστον δύο παίκτες της ΑΕΚ.

21:21

Κουρμπέλης στο έδαφος από φάουλ του Ινσούα... Δευτερόλεπτα και ξανά ματς...

21:21

Στο έδαφος ο Διούδης, κερδίζει λίγα δευτερόλεπτα... Ματς ξανά.

21:20

Συμπληρώθηκαν τα 90', πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

Εκτελεί ο Μαχαίρας από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο...

21:19

89': Ο Μαχαιρας από τα δεξιά σέντρα, διώχνει ο Διούδης, ο Λιβάγια δεν προλαβαίνει και ο Σένκεφελντ σωτήρια σε κόρνερ.

21:17

Μάνταλος σε Παουλίνιο, ο Ολιβέιρα κάνει "πάρτι" με τον Πούγγουρα, που τον χάνει και με κοντινό πλασέ μειώνει σε 2-1.

21:17

87': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:17

87': Δύο αλλαγές από τον Μπόλονι για τον Παναθηναϊκό. Πούγγουρας αντί Αλεξανδρόπουλο και Χουάνκαρ αντί Χατζηγιοβάνη.

21:13

83': Οφσάιντ ο Καρλίτος... Δεν φάνηκε ξεκάθαρα να είναι πιο μπροστά.

21:12

82': Δύο τελευταία αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Χνιντ αντί του Νεντελτσιάρου και ο Μαχαίρας αντί του Ανσαριφάρντ.

21:11

81': Βεβιασμένη σέντρα- γέμισμα Παουλίνιο από τα δεξιά και στα 30 μέτρα, άουτ απευθείας.

21:08

78': Εκτελεί ο Μάνταλος από τα δεξιά το κόρνερ, η μπάλα βγαίνει από τα καρέ του Παναθηναϊκό.

21:08

78': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Παλικαρίσια ατομική προσπάθεια Μάνταλου, μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά, σουτ υπό πίεση, σε κόρνερ ο Διούδης.

21:05

75': Κίτρινη στον Ινσούα (για φάουλ στον Χατζηγιοβάνη).

21:02

73': Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σέντρα Γκαρσία από τα δεξιά, κεφαλιά Ανσαριφάρντ από το ύψος της μικρής περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:01

71': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Αγιούμπ αντί Μακέντα.

20:59

70': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό και είναι αναγκαστική. Ο Καρλίτος στη θέση του τραυματία Βιγιαγάνιες.

20:58

68': Στο έδαφος ο Βιγιαφάνιες, τον οπίσθιο μηριαίο πιάνει... Ζητά αλλαγή. Βγαίνει εκτός, με δέκα προσωρινά ο Παναθηναϊκός.

20:57

Και κίτρινη στον Μακέντα...

20:57

67': Οφσάιντ ο Μακέντα.

20:56

66': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα αντί του Σάκχοφ.

20:55

65': Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, ο Χατζηγιοβάνης σέντρα-σουτ από τα δεξιά, ψηλά άουτ.

20:55

Και τρίτο σερί, με τον ίδιο εκτελεστή από τα δεξιά πάντα, η μπάλα απομακρύνεται...

20:54

64': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά ο Μάνταλος και νέα από τον Βέλεθ...

20:51

Ο τρόπος ανάπτυξης της ΑΕΚ θυμίζει... μπουλούκι. Ακίνδυνη εντελώς.

20:49

60': Κίτρινη στον Ζαγαρίτη (σωστή για φάουλ στον Παουλίνιο).

20:49

59': Τρίτο οφσάιντ στη σειρά ο Μακέντα, ήταν πολύ μπροστά.

20:48

58': Νέο οφσάιντ ο Μακέντα, ορθή υπόδειξη.

20:47

57': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστό.

20:46

Ελέγχει το ματς ο Παναθηναϊκός... Η ΑΕΚ δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα. Μαρκάρουν ψηλά οι "πράσινοι" και μπλοκάρουν τους "κιτρινόμαυρους".

20:45

Ματς ξανά τώρα...

20:43

Μικρή διακοπή, είναι πεσμένος στο κέντρο ο Αλεξανδρόπουλος...

20:41

52': Φάουλ για τον Παναθηναϊκό στα 20 και πλέον μέτρα, λίγο δεξιά και έξω από το ημικύκλιο, Βέλεθ σουτάρει, ψηλά άουτ.

20:39

Ως προς τις τελικές στο α' ημίχρονο ο Παναθηναϊκός είχε 6, η ΑΕΚ 5. Η κατοχή μπάλας ήταν στο 57% για την Ένωση.

20:39

49': Κόρνερ για την ΑΕΚ, πλασαριστά Ινσούα και Μάνταλος, χάνεται η μπάλα.