1
21:31

Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr, από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης", καλή συνέχεια.

21:26

Ανέβασε στροφές στο φινάλε ο Ολυμπιακός και όχι απλά απέφυγε τη γκέλα, αλλά έφτασε σε άνετη επικράτηση με πρόσωπο του ματς φυσικά το Ελ Αραμπί! Παρά το τελικό σκορ ο ΝΠΣ Βόλος απέδειξε και απέναντι στην καλύτερη ομάδα ότι το λέει η καρδούλα του.

21:25

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - ΝΠΣ Βόλος 4-1.

21:22

Ο Ραντζέλοβιτς ανοίγει στον Τιάγκο Σίλβα, βγάζει από τα δεξιά τη σέντρα, ο Ελ Αραμπί στοπάρει με το στήθος, σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και αριστερά μέσα στην περιοχή του ΝΠΣ Βόλου και 4-1.

21:22

90'+1: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:21

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:20

89': Οφσάιντ ο Χολέμπας σουτάρει από τα αριστερά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Σωστή υπόδειξη, δεν υπάρχει γκολ. Γίνεται έλεγχος και από το VAR όμως... Επιβεβαιώνεται

21:17

87': Οφσάιντ ο Χολέμπας, σωστή υπόδειξη.

21:15

85': Σέντρα Φεράρι από τα αριστερά, πιο ψηλά απ' όλους πετάγεται ο Δουβίκας, κεφαλιά, άουτ.

21:11

81': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντιάγκο Σίλβα στη θέση του Φορτούνη.

21:10

Ο Μασούρας στο κέντρο για τον Φορτούνη και εκείνος με τη σειρά του βγάζει για τον Ελ Αραμπί, μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, πλασέ από θέση τετ α τετ και 3-1.

21:10

80': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:05

75': Ακόμα μια αλλαγή για τον ΝΠΣ Βόλος. Ο Κιάκος αντί του Νεντάκη.

20:58

68': Αλλαγή για τον ΝΠΣ Βόλος. Ο Περέα αντί του Ουάρντα.

20:57

Ο Καμαρά δίνει σε Ελ Αραμπί, μέσα στην περιοχή και αριστερά, προσποιήσεις, σουτ διαγώνιο και στα δίχτυα, 2-1.

20:57

67': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:56

66': Σουτ Μπαρτόλο απέξω και αριστερά, άστοχο.

20:54

64': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά με τον Φορτούνη, εύκολα η μπάλα απομακρύνεται.

20:53

Δύσκολος αντίπαλος ο ΝΠΣ Βόλος... Πρεσάρουν ψηλά και δεν φοβούνται να βγουν μπροστά, δεν κλείνονται καθόλου οι φιλοξενούμενοι. Ο Ολυμπιακός δεν έχει ρυθμό και επιστρατεύει και δύναμη για να φρενάρει τους Θεσσαλούς.

20:51

60': Σέντρα από τα δεξιά ο Ουάρντα, κεφαλιά του Μαρτίνες, ο Σα μπλοκάρει.

20:48

57': Δύο αλλαγές μαζί για τον Ολυμπιακό. Πέπε αντί του Μπουχαλάκη και Σισέ αντί του Μπα.

20:46

56': Κόρνερ με τον Φορτούνη από τα αριστερά για τον Ολυμπιακό, η μπάλα δεν απομακρύνεται, σουτ Μασούρα ανάμεσα σε πολλά πόδια, άουτ.

20:45

55': Ο Φορτούνης ανοίγει στον Ελ Αραμπί, σουτ από θέση μέσα αριστερά, κόντρα και κόρνερ.

20:44

Φάουλ επιθετικό του Μπαρτόλο πάνω στον Σα με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα, αλλά να μην υπάρχει γκολ ακριβώς λόγω αυτής της υπόδειξης. Το ριπλέι επιβεβαιώνει την απόφαση του ρεφερι, που ήταν κοντά, μένει το 1-1.

20:41

51': Καλός συνδυασμός Νίνη - Δουβίκα, πέφτει ο πρώτος μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, ξεσηκώνονται από τον πάγκο των φιλοξενούμενων. Δεν υπήρχε παράβαση. Και ο Νίνης με τα χέρια του έδειξε ότι δεν υπάρχει κάτι.

20:40

50': Κόρνερ για τον ΝΠΣ Βόλος, ο Νίνης από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο, υπάρχει και επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη.

20:38

Φάουλ του Μπα στο κέντρο στον Δουβίκα, θα πρέπει να προσέξει ο στόπερ του Ολυμπιακού, να μην παίζει με τη... φωτιά γιατί έχει ήδη κίτρινη.

20:37

47': Ελ Αραμπί σε Φορτούνη, σουτ δυνατό από τα δεξιά του ημικύκλιου, άουτ.

20:36

46': Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Ραντζέλοβιτς από τα δεξιά πολύ πλάγια, σαν κόρνερ, ο Γκαραβέλης με το ένα χέρι διώχνει αλλά όχι σωστά, φτάνει στον Μασούρα, σουτ από την αριστερή διαγώνιο της μικρής περιοχής, ψηλά άουτ!