Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Θ. Κολοκοτρώνης" καλή συνέχεια, ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr.

19:09

Φτάνει τους 12 πόντους ο Αστέρας και τους 5 ο Απόλλωνας...

19:08

Σημαντικός βαθμός για την "Ελαφρά Ταξιαρχία", που έκανε πολύ καλό παιχνίδι. Μέτριος ο Αστέρας Τρίπολης, αν και ανέβηκε στο δεύτερο μισό του ματς δεν κατάφερε να πιέσει ουσιαστικά τους φιλοξενούμενους.

19:06

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης 0-0.

19:04

90'+4: Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Φερνάντεθ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:03

Φάουλ - γέμισμα του Φερνάντεθ από τα αριστερά στα καρέ του Αστέρα. Φωνάζουν για χέρι - πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. "Τίποτα", λέει ο ρέφερι, που περίμενε και το VAR.

19:02

90'+2: Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Μουνιέ αντί του Μπεντινέλι και ο Κιτόκο στη θέση του Κολ.

19:01

90'+1: Κόρνερ για τον Απόλλωνα με τον Κολ από τα αριστερά, η μπάλα βγαίνει δύσκολα από τα καρέ του Αστέρα.

19:01

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

19:01

Οφσάιντ ο Φερνάντεθ... (σούταρε άουτ από πλεονεκτική θέση).

18:59

88': Κίτρινη στον Ιγκλέσιας.

18:57

87': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Αστέρα Τρίπολης ο Ράσταβατς. Ο Κρέσπι αντί του Τιλίκα και Άλβαρες αντί του Τασουλή.

18:57

86': Ο Φερντάντεθ στη θέση του Ιωαννίδη.

18:54

84': Και νέο κόρνερ οι φιλοξενούμενοι, διώχνουν οι παίκτες του Αστέρα και βγάζουν την μπάλα οριστικά από τα καρέ τους.

18:53

83': Νέο κόρνερ για τον Απόλλωνα, ο Τσαμπούρης από τα δεξιά στην εκτέλεση, η μπάλα απομακρύνεται.

18:51

81': Δοκάρι για την "Ελαφρά Ταξιαρχία"! Κόρνερ για τον Απόλλωνα... Ο Κολ από τα αριστερά, καλοτραβηγμένο, ο Λισγάρας την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Παπαδόπουλος πέφτει, η μπάλα χτυπά στο δεξί δοκάρι.

18:48

78': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Τσαφ στην άμυνα του Απόλλωνα, που "κοιμάται", ο Γκόμες μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και πλασάρει, διώχνει ο Βέρχουλστ, στην επαναφορά, αδύναμο σουτ Τιλίκα, εύκολα στα χέρια του γκολκίπερ της "Ελαφράς Ταξιαρχίας" σαν σε προπόνηση.

18:47

77': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Ο Μπεντινέλι από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:45

75': Σουτ συρτό Μπαράλες από θέση έξω δεξιά, πολλά μέτρα άστοχο.

18:44

74': Οφσάιντ ο Τιλίκα, σωστή υπόδειξη.

18:43

Βελτιωμένος στο β' ημίχρονο ο Αστέρας Τρίπολης, προσπαθεί και έχει μπει πιο δυνατά... Έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν μπορεί να πατήσει αντίπαλη περιοχή. Συγκροτημένος αμυντικά ο Απόλλωνας.

18:42

72': Κίτρινη στον Κολ (σε διεκδίκηση με τον Τιλίκα), έβαλαν και οι δύο τα πόδια τους...

18:40

70': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Τσαμπούρης αντί Χουχούμη.

18:40

70': Δύο αλλαγές μαζί για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Αλί Μπαμπά αντί του Σίτο και ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντί του Μουνάφο.

18:38

68': Κίτρινη στον Μπεντινέλι (σωστή για μαρκάρισμα στον Τασουλή). Ζήτησαν κόκκινη απευθείας οι Αρκάδες, δεν είχαν δίκιο.

18:37

67': Κόρνερ για τον Αστέρα. Ο Γκόμες από στην εκτέλεση, ζητούν πέναλτι σε χέρι του Ντομίνγκες οι γηπεδούχοι, δεν υπάρχει παράβαση. Σωστός ο ρέφερι.

18:34

64': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα Ιγκλέσιας από τα δεξιά, σουτ με φάλτσα από το ύψος του πέναλτι ο Γκόμες, πάνω από την εστία του Απόλλωνα.

18:29

59': Κίτρινη στον Χουχούμη.

18:27

57': Οφσάιντ ο Ιωαννίδης, σωστή υπόδειξη.

18:26

56': Σουτ Τιλίκα, έξω από το ημικύκλιο και λίγο αριστερά, σταθερά ο Βέρχουλστ.

18:25

Κίτρινη στον πάγκο του Απόλλωνα Σμύρνης, στον τιμ μάνατζερ, Γιώργο Κασναφέρη για διαμαρτυρία.

18:23

Έχει σηκώσει ο Παράσχος πέντε παίκτες για προθέρμανση. Μουνιέ, Κιτόκο, Τσαμπούρη, Βιτλή και Φερνάντεθ.

18:18

Στο έδαφος ο Λισγάρας από την προηγούμενη φάσγ, μικρή διακοπή. Το ματς αρχίζει μετά από 1,5 λεπτό.

18:17

47': Φάουλ για τον Αστέρα από τα δεξιά στα 30 μέτρα, γέμισμα Γκόμες, κεφαλιά Μπαράλες υπό πίεση στην αγκαλιά του Βέρχουλστ.

18:16

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

18:16

46': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Γκόμες αντί του Ριέρα...