Ο ΟΦΗ ήταν αποτελεσματικός και πήρε μία σπουδαία νίκη.

21:23

Τέλος της αναμέτρησης. ΝΠΣ Βόλος -ΟΦΗ 1-4.

21:22

90+3': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Οι Γιάννου και Μπαλογιάννης μπαίνουν στις θέσεις των Ντε Γκούζμαν και Νέιρα.

21:21

Οι Κρητικοί φεύγουν στην κόντρα και ο Νέιρα δίνει στον Στάρτζέον και εκείνος με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

21:20

90+2': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! 1-4

21:19

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:18

89': Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Γέντρισεκ μπαίνει στην θέση του Δουβίκα.

21:17

89': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σακόρ μπαίνει στην θέση του Γρίβα.

21:16

Ο Νέιρα είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα.

21:16

88': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! 1-3

21:15

87': Πέναλτι για τον ΟΦΗ. Ο Σαρδινέρο μπαίνει μέσα στην περιοχή και ο Κολόμπο τον ανατρέπει.

21:13

85': Κίτρινη στον Ουάρντα.

21:12

Ο Νίνης βγάζει την σέντρα από τα δεξιά και ο Δημόπουλος παίρνει την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

21:12

84': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! 1-2.

21:08

Ο Νέιρα βγάζει μία έξυπνη μπαλιά στον Σαρδινέρο και ο Ισπανός επιθετικός μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει εύστοχα, στέλνοντας την μπάλα στα διχτυα.

21:08

Είναι γκολ για τον ΟΦΗ. 0-2

21:07

79': Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Νίνης στην θέση του Κιάκου.

21:06

Η φάση εξετάζεται από το VAR.

21:06

79': Σκοράρει ο Σαρδινέρο αλλά υποδεικνύεται οφσάιντ.

21:03

75': Ο Περέα από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να τελειώσει την φάση, πιάνει αέρα στο σουτ που επιχειρεί και η μπάλα καταλήγει άουτ.

21:02

74': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Ο Ντς Γκούζμαν εκτελεί, αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

20:59

71': Κόρνερ για τον Βόλο. Ο Μπαριέντος εκτελεί, ο Σωτηρίου απομακρύνει με γροθιές.

20:57

Οφσάιντ, δεν υπάρχει γκολ, ο Διαμάντης που πήρε την πρώτη κεφαλιά ήταν εκτεθειμένος.

20:56

Η φάση εξετάζεται από το VAR, για οφσάιντ.

20:55

Ο Ντε Γκούζμαν κάνει την σέντρα από τα αριστερά, ο Διαμαντής κάνει την κεφαλιά πάσα και ο Σαρδινέρο από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

20:55

67': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! 0-2

20:49

Ο Βόλος πιέζει ψηλά και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης, παρότι αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο από το 30'.

20:47

60': Σουτ του Κολόμπο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:46

59': Ο Γκουαροτσένα κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή και ο Σωτηρίου απομακρύνει με γροθιές.

20:45

58': Κίτρινη στον Νέιρα.

20:39

51': Ο Περέα κάνει την πάσα στον Δουβίκα και ο Έλληνας επιθετικός πιάνει αέρα στον σουτ του και μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

20:36

47': Kίτρινη στον Λυμπεράκη.

20:34

Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

20:33

46': Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Λυμπεράκης στην θέση του Κοροβέση.

20:18

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΝΠΣ Βόλος - ΟΦΗ 0-1

20:17

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

20:13

42': Ο Νέιρα κάνει την παράλληλη πάσα από τα αριστερά και ο Στάρτζεον πλασάρει από το ύψος του πέναλτι στέλνοντας την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:12

41': Ο Ουάρντα κάνει το φαλτσαριστό σουτ από τα αριστερά, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

20:10

Ο Νέιρα βγάζει μία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τα αριστερά και ο Ντε Γκούζμαν σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

20:10

39': ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! 0-1

20:08

37': Ο Νέιρα κάνει το σουτ με το αριστέρο από το ημικύκλιο, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γκαραβέλης.

20:04

33': Αλλαγή για τον Βόλο. Ο Δημόπουλος στην θέση του Μαρτίνες.

20:03

32': Ο Ντε Γκούζμαν κάνει το μακρινό σουτ και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει σταθερά.

20:01

30': Απευθείας κόκκινη στον Σάντσες, με δέκα παίκτες ο Βόλος. Ο αμυντικός των γηπεδούχων ανατρέπει τον Σαρδινέρο πριν βγει μπροστά στον Γκαραβέλη.

19:55

24: Ο Ντε Γκούζμαν κάνει το σουτ, η μπάλα άουτ.

19:48

17': Σέντρα από τα δεξιά με τον Δουβίκα να πιάνει το ψαλιδάκι με το αριστερό και τη μπάλα να φεύγει λίγο έξω από το δεξί γάμα του Σωτηρίου.

19:44

13': Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Ο Ντε Γκούζμαν εκτελεί, ο Νέιρα παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

19:41

10': Κεφαλιά του Γρίβα πέρναει ψηλά άουτ.

19:39

8': Κόρνερ για τον Βόλο. Ο Γκουαροτσένα εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.

19:37

6': Κίτρινη στον Κοροβέση.

19:33

2': Ο Περέα βγάζει την σέντρα από τα δεξιά και ο Μαρτίνες πλασάρει με την μία από το ύψος του πέναλτι, αποκρούει με δυσκολία ο Σωτηρίου.

19:31

1': Έναρξη της αναμέτρησης.

19:28

Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

19:22

Και οι δύο ομάδες θα παραταχθούν στον αγωνιστικό χώρο με τον ίδιο σχηματισμό, δηλαδή 4-2-3-1.

19:19

Οι Βολιώτες είχαν το περασμένο διάστημα δέκα κρούσματα αλλά πλέον οι παίκτες είναι καλά στην υγεία τους και μπορούν να προσφέρουν στην ομάδα.

19:17

O γηπεδούχος Βόλος είναι για πέντε σερί ματς αήττητος. Ενώ, ο ΟΦΗ αγνοεί την νίκη για σερί έξι παιχνίδια.

19:11

Καλησπέρα σας από το a-sports.gr. Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση που ρίχνει την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, μεταξύ του ΝΠΣ Βόλου και του ΟΦΗ στο Πανθεσσαλικό στάδιο.

01:01

Το ματς ξεκινά στις 19.30 της Δευτέρας (23/11).

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ
Γκαραβέλης, Φερράρι, Σάντσες, Κολόμπο, Κιάκος, Μπαριέντος, Μαρτίνες, Γκουαροτσένα, Δουβίκας, Περέα, Ουάρντα.
Αναπ: Κλέιμαν, Νίνης, Γέντρισεκ, Κανελλάκης, Κρητικός, Μπαρτόλο, Δημόπουλος, Τέκιο, Λογαράς.
ΟΦΗ
Σωτηρίου, Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Στάρτζεον, Νέϊρα, Σαρδινέρο, Γρίβας, Μεγιάδο, Ντε Γκούζμαν.
Αναπ: Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Σακόρ, Σελίμοβιτς, Βαφέας, Μπαλογιάννης, Νοικοκυράκης, Γιάννου, Στάικος.
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας), Βοηθοί: Μωυσιάδης (Ηπείρου), Αϊναλής (Μακεδονίας), 4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας), VAR: Γκορτσίλας (Μακεδονίας), ΑVAR: Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής).