0
21:24

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" καλή συνέχεια.

21:23

Ο Παναθηναϊκός με κλασικές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει αν και το άξιζε με την εικόνα του στο δεύτερο μισό του ματς. Ο Ολυμπιακός κέρδισε χάρη στο ξεκίνημα του, που αρχικά είχε εξαφανίσει τους "πράσινους".

21:22

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-0.

21:20

90'+4: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα Σάντσες από τα δεξιά, κεφαλιά του Καρλίτος καρφωτή από τα αριστερά στη μικρή περιοχή, ο Σα ενστικτωδώς μεγάλη απόκρουση με το ένα χέρι. Υπήρχε οφσάιντ πάντως...

21:19

90'+3: Στην κόντρα ο Ολυμπιακός, ο Ανδρούτσος από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, τραγικό σουτ, άουτ πολλά μέτρα.

21:18

Στο μισό γήπεδο παίζει ο Παναθηναϊκός τον Ολυμπιακό!

21:17

90'+1: Αναγκαστική αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μολό στη θέση του Σαβιέρ, που βγαίνει υποβασταζόμενος.

21:17

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις...

21:16

Στο έδαφος ο Σαβιέρ, σφαδάζει, του έχει γυρίσει το πόδι...

21:15

89': Κίτρινη σε Μπουχαλάκη (σωστή για φάουλ στον Βιγιαφάνιες).

21:12

87': Οι δύο τελευταίες αλλαγές του Ολυμπιακού από τον Μαρτίνς. Λοβέρα αντί Μασούρα, Ανδρούτσος αντί Φορτούνη.

21:11

86': Στην αντεπίθεση ο Παναθηναϊκός, μπαίνει στην περιοχή ο Μαουρίσιο, καθυστέρησε αν και πέρασε αρχικά τον Ραφίνια και εν τέλει έχασε την μπάλα.

21:10

85': Κίτρινη Βιγιαφάνιες (για επικίνδυνο παιχνίδι σε Σεμέδο).

21:09

84': Ο Βιγιαφάνιες σηκώνει κεφάλι και βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά, δεν βρίσκει την μπάλα ο Σάντσες, μόνο από θέση μέσα δεξιά και άουτ.

21:06

Στο 80' πλέον στο "Γ. Καραϊσκάκης". Παίζει με τη φωτιά ο Ολυμπιακός. Είναι καλύτερος ο Παναθηναϊκός στο β' ημίχρονο και άλλη ομάδα σε σχέση με το πρώτο ημίωρο του αγώνα.

21:04

78': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Πέπε αντί Καμαρά...

21:03

77': Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Ζαγορίτης τη σέντρα από τα αριστερά η μπάλα βρίσκει και σε Ντρέγκερ και παίρνει ύψος, προβολή ο Μακέντα από τη μικρή περιοχή και δεξιά και με τον Σα δίπλα του, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:53

Κανονικά ο Ραφίνια στο ματς, το ξεπέρασε. Γερό σκαρί ο Βραζιλιάνος.

20:52

66': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σουντανί στη θέση του Ραντζέλοβιτς.

20:49

63': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βιγιαφάνιες στη θέση του Χατζηγιοβάνη. Βγήκε από άλλο σημείο ο άσος του "τριφυλλιού". Ακατανόητη αυτή η αλλαγή του Μπόλονι. Φανερά εκνευρισμένος ο άσος του Παναθηναϊκού, σηκώνει τα χέρια του με απορία και κάθεται τώρα στον πάγκο.

20:49

Στο έδαφος ο Ραφίνια... Του έχει γυρίσει ο αστράγαλος, για να δούμε αν θα μπορέσει να συνεχίσει.

20:49

63': Οφσάιντ ο Χατζηγιοβάνης, σωστή υπόδειξη.

20:48

Διαγώνιο σουτ Ραντζέλοβιτς από θέση μέσα δεξιά, δεν έχει πρόβλημα ο Διούδης.

20:48

62': Σουτ απέξω συρτό του Σάντσες, άουτ.

20:46

60': Το κόρνερ με τον Καρλίτος από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ του Ολυμπιακού.

20:45

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Καρλίτος από τα αριστερά βγάζει τη σέντρα, ο Χατζηγιοβάνης την προβολή, με τα πόδια σωτήρια ο Σα σε κόρνερ.

20:43

57': Κίτρινη σε Σάντσες (δυνατά έπεσε με τα πόδια στον Ραντζέλοβιτς).

20:42

56': Εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης, κεφαλιά Μαουρίσιο από το πρώτο δοκάρι, άουτ.

20:42

56': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά με τον Χατζηγιοβάνη, ο Σα διώχνει σε νέο κόρνερ από την άλλη πλευρά.

20:38

52': Οφσάιντ ο Χατζηγιοβάνης, σωστή υπόδειξη.

20:35

49': Σέντρα Ραντζέλοβιτς από τα δεξιά, με πολλά φάλτσα σαν σουτ, η μπάλα απευθείας άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Διούδη.

20:34

48': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, από τα δεξιά ο Φορτούνης εκτελεί, κεφαλιά του Σισέ, άστοχη, πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Παναθηναϊκό.

20:31

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...

20:31

46': Δύο αλλαγές μαζί για τον Παναθηναϊκό. Ο Σαβιέρ αντί του Χουάνκαρ και ο Αλεξανδρόπουλος αντί του Σένκεφελντ.