3
-
0
21:20

Πολύ εύκολη νίκη των «πράσινων» με 3-0. «Έπιασε» Ατρόμητο και ΠΑΟΚ (έχει ένα ματς λιγότερο) στη βαθμολογία η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου.

21:20

Τέλος του αγώνα.

21:17

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:16

89': Κίτρινη στον Σιλιγαρδάκη.

21:11

85': Κίτρινη και στον Χογκ.

21:09

82': Κίτρινη στον Φαρία.

21:07

80': Ο Ναούμ μπαίνει στη θέση του Καλτσά. Ολοκληρώνουν τις αλλαγές τους και οι φιλοξενούμενοι.

21:04

78': Διπλή αλλαγή από τον Αναστασίου που βγάζει Σίλντενφελντ και Πράνιτς για να βάλει Ρισβάνη και Δώνη.

20:57

Αυτογκόλ από τον Βαλιό, ο οποίος σε σέντρα του Σπυρόπουλου από δεξιά προσπάθησε να διώξει την μπάλα, αλλά την έστειλε στα δίχτυα του Χογκ.

20:57

71': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:55

69': Νέα αλλαγή από τον Ματζουράκη. Βγαίνει ο Νιαμπούγιου και μπαίνει ο Σιλιγαρδάκης.

20:53

67': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γιαννιτσάνης στη θέση του Ντίνα.

20:49

63': Κίτρινη κάρτα στον Χωριανόπουλο.

20:43

57': Πολυ ωραίος συνδυασμός Κλωναρίδη με Καρέλη, ο τελευταίος κάνει το πλασέ μέσα απ' την περιοχή, αλλά βρήκε την μπάλα τη στιγμή που αναπήδησε στο χορτάρι κι έτσι την έστειλε ψηλά άουτ.

20:41

55': Επικίνδυνη σέντρα του Καρέλη, ο Χογκ βγαίνει και απομακρύνει προ του Ατζαγκούν που ήταν έτοιμος να σκοράρει.

20:37

52': Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Ντίνα, δίπλα απ' το δοκάρι του Χογκ η μπάλα.

20:37

51': Κίτρινη κάρτα στον Βαλιό.

20:32

46': Με μια αλλαγή η Καλλονή. Ο Γιονάν Γκαρσία έχει πάρει την θέση του Γάλα.

20:31

46': Έναρξη β' μέρους.

20:16

Πολύ καλή εμφάνιση του Παναθηναϊκού στο πρώτο 45λεπτο και δίκαιο προβάδισμα με δύο γκολ, απέναντι σε μια Καλλονή που δεν έχει καταφέρει να προβληματίσει ούτε στο ελάχιστο τους «πράσινους».

20:14

Τέλος α' μέρους.

20:13

Αλλάζουν ρόλο οι πρωταγωνιστές του πρώτου γκολ. Ο Ντίνας κλέβει αυτή τη φορά και πάλι από τον Χωριανόπουλο και δίνει στον Καρέλη, ο οποίος κερδίζει τις κόντρες με τον Ζακουανί και με εναέριο βολέ μέσα απ' την περιοχή κάνει το 2-0.

20:13

44': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

20:09

Πολλά προβλήματα στην κυκλοφορία της μπάλας οι φιλοξενούμενοι. Με το ζόρι αλλάζουν πάνω από τρεις πάσες πριν χάσουν την μπάλα.

20:01

Έχει συμπληρωθεί το πρώτο 30λεπτο. Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται την περισσότερη ώρα στην επίθεση και προσπαθεί να «καθαρίσει» το ματς.

19:54

25': Σέντρα του Καρέλη από δεξιά, ο Ατζαγκούν κοντρολάρει μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του σταματάει πάνω στο σώμα του Χογκ που του είχε κλείσει το οπτικό πεδίο.

19:54

24': Ωραία επέμβαση του Καπίνο σε δυνατό σουτ του Νιαμπούγιου.

19:49

19': Δυνατό σουτ του Καρέλη από αριστερά, η μπάλα φεύγει άουτ.

19:43

Λάθος του Χωριανόπουλου, ο Καρέλης του κλέβει την μπάλα, μπαίνει στην περιοχή της Καλλονής και δίνει έτοιμο γκολ για τον Ντίνα ο οποίος κάνει το 1-0.

19:43

14': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

19:42

12': Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Πράνιτς μερικά μέτρα έξω απ' την περιοχή, πάνω απ' την εστία του Χογκ η μπάλα.

19:41

11': Σουτ του Καρέλη, αποκρούει δύσκολα ο Χογκ.

19:39

9': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, αλλά από κόρνερ του Μέντες ο Καρέλης δεν μπορεί με κοντινό ανάποδο ψαλίδι να σκοράρει.

19:31

2': Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Δυνατό σουτ του Μέντες έξω απ' την περιοχή, δίπλα απ' το δοκάρι του Χογκ η μπάλα.

19:29

1': Σέντρα στο παιχνίδι του «Απ. Νικολαΐδης».

Καπίνο, Σπυρόπουλος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Χουχούμης, Μέντες, Πράνιτς, Ντίνας, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Καρέλης
Αναπ: Κοτσόλης, Ζέκα, Μαρινάκης, Δώνης, Αμπέντ, Ρισβάνης, Γιαννιτσάνης
ΚΑΛΛΟΝΗ
Χογκ, Χωριανόπουλος, Ζακουανί, Βαλιός, Ποντάνι, Φαρία, Καλτσάς, Γάλας, Φουρλάνος, Μανούσος, Νιαμπούγιου
Αναπ: Σιδεράκης, Καζάκης, Γκαρσία, Σιλιγαρδάκης, Κεϊτά, Ναούμ, Γιατζιτζόγλου
Διαιτητής: Τριτσώνης (Αθηνών) - Βοηθοί: Ελευθερίου (Αθηνών), Παστρωμάς (Δ. Αττικής) - 4ος: Μαντάκης (Ημαθίας)