-
4
23:50

23:48

Εμφατικά φτάνει στην πρώτη της νίκη η Ένωση στον 7ο όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ, με το 1-4 ενάντια στη Ζόρια πιάνει την Μπράγκα στους 3 βαθμούς, που έχασε με 4-0 από τη Λέστερ των 9 βαθμών, στο μηδέν οι Ουκρανοί.

23:48

90'+3: Λήξη του αγώνα, 1-4.

23:45

90': Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:43

89': Στην αντεπίθεση ο Λιβάγια σεντράρει από δεξιά, δεν είναι καλό το πλασέ του Μπότου στην κίνηση, άουτ.

23:42

87': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΖΟΡΙΑ! Ο Βέρνιντουμπ κάνει την προβολή μετά την εκτέλεση του φάουλ από δεξιά, στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα και καταλήγει άουτ.

23:41

87': Κίτρινη στον Ινσούα για φάουλ από πίσω στον Κοτσέργκιν.

23:39

85': Γαλανόπουλος αντί Κρίστιτσιτς, Μπότος αντί Μάνταλου, δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.

23:37

Κάθετη πάσα του Ανσαριφάρντ στον Βασιλαντωνόπουλο, που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, με το πόδι διώχνει ο Σεβτσένκο, αλλά από την κόντρα στον Λιβάγια η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα για το 1-4.

23:36

81': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:35

Ο Κοτσέργκιν σουτάρει εκτός περιοχής και δεξιά, δεν έχει καλό οπτικό πεδίο ο Τσιντώτας, η μπάλα στα δίχτυα και 1-3.

23:35

81': ΓΚΟΛ για τη ΖΟΡΙΑ!

23:31

77': Κίτρινη στον Ανσαριφάρντ για φάουλ στον Ιβανισένια.

23:29

75': Ανσαριφάρντ αντί Τάνκοβιτς στη δεύτερη αλλαγή της ΑΕΚ.

23:23

70': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Σαμπανάτζοβιτς αντί Σάκχοφ.

23:20

66': Κίτρινη στον Βέρνιντουμπ για σκληρό φάουλ στον Μάνταλο.

23:18

64': Μακρινό σουτ του Ναζαρίνα, μπλοκάρει εύκολα ο Τσιντώτας.

23:13

59': Άλλες δύο αλλαγές για τη Ζόρια, Φαβόροφ αντί Χαμεντόφσκι, Γκλάντκι αντί Καμπάγιεφ.

23:11

56': Δυνατό σουτ του Κοτσέργκιν εκτός περιοχής, σε δύο χρόνους μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

23:09

Ο Λιβάγια με συρτό σουτ από θέση μέσα δεξιά νικά τον Σεβτσένκο, 0-3.

23:08

54': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:07

52': Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ από αριστερά, κεφαλιά του Σάκχοφ, άουτ.

23:01

46': Δύο αλλαγές για τη Ζόρια, Σαγιαντμανές αντί Γκρόμοφ, Ναζαρίνα αντί Λούνοφ.

23:01

22:45

45': Σφύριγμα της λήξης για το πρώτο ημίχρονο χωρίς καθυστερήσεις, 0-2.

22:44

44': Ο Γκρόμορφ σεντράρει, σουτ από τον Καμπάγιεφ από κοντά η μπάλα περνάει άουτ πάνω από την εστία του Τσιντώτα. Νέα καλή ευκαιρία για την Ζόρια.

22:42

42: Σουτάρει ο Κοτσέργκιν η μπάλα ελάχιστα άουτ από την εστία του Τσιντώτα.

22:38

38': Σεντράρει ο Ινσούα από αριστερά, κεφαλιά του Μάνταλου μπλοκάρει ο Σεβτσένκο.

22:35

36': Κεφαλιά πάσα του Γκρόμοφ προς τον Καμπάγιεφ, καταλαβαίνει την πορεία της μπάλας ο Τσιντώντας και μαζεύει.

22:34

34': Ο Τάνκοβιτς με κάθετη μεταβίβαση βρίσκει τον Μάνταλο και ο αρχηγός της Ένωσης πλασάρει ψύχραιμα από κοντινή θέση.

22:33

34': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 0-2

22:32

33' Σε θέση οφσάιντ ο Τάνκοβιτς μετά από πάσα του Ινσούα.

22:29

30': Κίτρινα κάρτα στον Μάνταλο για φάουλ. Χάνει το επόμενο ματς ο αρχηγός της Ένωσης.