4
23:50

Τελικό στο ντέρμπι, 3-4 η Μπαρτσελόνα!

23:48

90': Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

23:46

Λίγο πριν μπούμε στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι τα παίζουν όλα για όλα

23:46

90': Εκτός ο Μόντριτς, μέσα ο Μοράτα για την Ρεάλ

23:44

87': Κάρτα βλέπει και ο Πέπε

23:42

86': Κάρτα και στον Ρονάλντο, έχουν εκνευριστεί οι παίκτες της Ρεάλ

23:41

85': Έξω ο Ντι Μαρία, μέσα ο Ίσκο

23:41

85': Κάρτα στον Αλόνσο για διαμαρτυρία

23:41

Από τα 11 βήματα ο Μέσι 3-4

23:41

84': ΓΚΟΛ ΜΕΣΙ!!!

23:40

Επαφή του Αλόνσο με τον Ινιέστα, πέναλτι δείχνει χωρίς καμία συζήτηση ο Μαγιένκο

23:39

83': ΠΕΝΑΛΤΙ για την Μπαρτσελόνα!

23:38

82': Ο Μασεράνο δοκιμάζει τα πόδια του, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λόπεθ

23:34

78': Εκτός ο Φάμπρεγκας, μέσα ο Αλέξις για την Μπαρτσελόνα. Όλα για όλα από τον Μαρτίνο

23:31

Πιέζουν οι Καταλανοί, όλη η Ρεάλ πίσω πλέον

23:30

74': ΔΟΚΑΡΙ η Μπαρτσελόνα με κεραυνό του Άλβες!

23:27

Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, η Μπαρτσελόνα έχοντας την αριθμητική υπεροχή πιέζει. Αλλωστε, αυτή είναι που ''καίγεται'' για τη νίκη

23:25

68': Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα, εκτός ο Νεϊμάρ, μέσα ο Πέδρο

23:22

66': Κάρτα βλέπει ο Μπουσκετς

23:21

65': Στην θέση του Μπενζεμά ο Βαράν για την Ρεάλ

23:21

Ο Μέσι ευστοχεί από τα 11 βήματα, 3-3, απίστευτο ματς!

23:21

65': ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα

23:20

Με δέκα από εδώ και πέρα η Ρεάλ

23:20

Και κόκκινη στον Σέρχιο Ράμος που κρατά τον Νεϊμάρ ο οποίος βγήκε φάτσα με τον Λόπεθ

23:20

62': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η Μπαρτσελόνα

23:17

Εκτελέστηκε, απομάκρυναν οι της Ρεάλ

23:17

60': Κεραυνός του Ινιέστα από μακριά, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό και φεύγει κόρνερ για την Μπαρτσελόνα

23:16

Το κόρνερ πέρασε ανεκμετάλλευτο

23:14

58': Ο Μπενζεμά πατά εξαιρετικά την μπάλα στον Μπέιλ, αυτός σουτάρει από δύσκολη πλάγια θέση, ο Βαλντές σε κόρνερ

23:12

Έχει κάνει λάθος ο διαιτητής Ουντιάνο Μαγιένκο, το μαρκάρισμα έχει γίνει εκτός περιοχής, άρα υπάρχει φάουλ και όχι πέναλτι

23:11

Ο Ρονάλντο από τα 11 βήματα νικά τον Βαλντές και γράφει το 3-2

23:11

55': ΓΚΟΛ η Ρεάλ

23:10

Επαφή του Άλβες με τον Ρονάλντο, πέναλτι δείχνει ο Μαγιένκο

23:10

54': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει η Ρεάλ

23:09

53': Ευκαιρία για την Ρεάλ. Ο Μπέιλ έκανε την επέλαση, πάσαρε εξαιρετικά στον Μπενζεμά, αυτός δεν μπορεί να νικήσει στο τετ-α-τετ τον Βαλντές

23:06

Πρώτο πεντάλεπτο στην επανάληψη, η Μπαρτσελόνα είναι αυτή που κυκλοφορεί την μπάλα

23:01

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες

22:47

Ημίχρονο στο Μπερναμπέου. Ρεάλ - Μπαρτσελόνα 2-2!

22:46

45'+1: Σέντρα του Καρβαχάλ, ο Μπενζεμά κάνει πάρτι στον αέρα, παίρνει την κεφαλιά αφού αφήνει τον προσωπικό του αντίπαλο στο έδαφος, αλλά αστοχεί ελάχιστα

22:44

Κάρτα σε Φάμπρεγκας και Πέπε για κοκορομαχίες μετά το γκολ

22:43

Η μεγάλη κλάση του Μέσι φάνηκε, αφού ο Αργεντινός πήρε την μπάλα από τον Νεϊμάρ, μπήκε υπέροχα στην περιοχή και με ωραίο σουτ ισοφαρίζει

22:42

42': ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα

22:42

Πέντε λεπτά ακόμα για το φινάλε του πρώτου μέρους, η Μπαρτσελόνα δεν έχει αντιδράσει ακόμα

22:35

35': Κάρτα στον Ντι Μαρία για μαρκάρισμα στον Νεϊμάρ

22:31

Μισή ώρα στο ''Μπερναμπέου'' είναι φανερό πλέον πως η Ρεάλ πατά καλύτερα έχοντας πάρει ώθηση και από την απίστευτη ανατροπή που έκανε μέσα σε τέσσερα λεπτά

22:26

26': Κοντά στο χατ τρικ ο Μπενζεμά. Σέντρα (ξανά) από αριστερά Ντι Μαρία, Άλμπα και Φάμπρεγκας μπερδεύονται, ο Μπενζεμά πλασάρει, πάνω στην γραμμή ο Πικέ διώχνει

22:24

Συνεργασία καρμπόν! Προσπάθεια από αριστερά του Ντι Μαρία, ο Μασεράνο κάνει λάθος εκτίμηση της φάσης, ο Μπενζεμά σταματά την μπάλα υπέροχα και εκτελεί με βολέ τον Βαλντές

22:24

24': ΓΚΟΛ, 2-1 η Ρεάλ!

22:21

Σέντρα του Ντι Μαρία από αριστερά, ο Μπενζεμά παίρνει την κεφαλιά και ισοφαρίζει

22:20

20': ΓΚΟΛ η Ρεάλ

22:18

18': Ο Ρονάλντο δοκιμάζει τα πόδια του, ο Βαλντές είναι εκεί

22:15

15': Τρομερή χαμένη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Φάμπρεγκας βρίσκει τον Μέσι στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Αργεντινός μπαίνει απέναντι από τον Λόπεθ αλλά αστοχεί στο τετ-α-τετ

22:13

13': Αγγίζει την ισοφάριση η Ρεάλ! Σόλο του Ντι Μαρία από αριστερά, δίνει έτοιμο γκολ στον Μπενζεμά, αυτός μόνος απέναντι από τον Βαλντές αστοχεί

22:12

12': Σουτ του Μπενζεμά έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Βαλντές μπλοκάρει

22:10

Προσπαθεί να αντιδράσει η Ρεάλ, η Μπαρτσελόνα πατά καλύτερα σ' αυτό το πρώτο δεκάλεπτο, έχουν κάνει και το γκολ

22:07

Οι Καταλανοί κυκλοφορούν ωραία την μπάλα, ο Μέσι βγαίνει στον άξονα, πασάρει αριστερά στον Ινιέστα ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και με αριστερό βολέ εκτελεί τον Λόπεθ για το 0-1

22:07

8': ΓΚΟΛ η Μπαρτσελόνα!

22:06

Εύκολο πέσιμο του Ρονάλντο που ''φωνάζει'' για πέναλτι, παίζετε λέει σωστά ο Ουντιάνο Μαγιένκο

22:05

5': Απαντά στις ευκαιρίες η Ρεάλ. Σουτ του Μπενζεμά με το αριστερό μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα

22:04

4': Πρώτη ευκαιρία στο ματς είναι για την Μπάρτσα. Ο Μέσι έφυγε γρήγορα στην αντεπίθεση, πάσαρε στον Νεϊμάρ, αυτός μπήκε από τα δεξιά, σούταρε ωστόσο ο Λόπεθ του είπε όχι και μπλοκαρε

22:01

1': Σέντρα στο παιχνίδι

22:01

Φόρος τιμής και ενός λεπτού σιγή για τον Αδόλφο Σουάρεθ

21:57

Οι παίκτες των γηπεδούχων φοράνε λευκά μπλουζάκια τα οποία είχαν γραμμένο ένα μήνυμα συμπαράστασης στον συμπαίκτη τους Χεσέ Ροντρίγκεθ ο οποίος έπαθε ζημιά στο γόνατο και χάνει το υπόλοιπο της χρονιάς

21:56

Η είσοδος των Ρεάλ - Μπαρτσελόνα είναι γεγονός, μετράμε αντίστροφα για την σέντρα

21:56

Χιλιάδες σημαίες έχουν μοιραστεί στους φίλους της Ρεάλ

21:55

Εκπληκτική ατμόσφαιρα στο «Μπερναμπέου» λίγο πριν βγουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

21:44

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Βίκτορ Βαλντές, Ντάνιελ Άλβες, Πικέ, Μασεράνο, Ζόρντι Άλμπα, Σέρχιο Μπούσκετς, Τσάβι, Ινιέστα, Φάμπρεγκας, Μέσι, Νεϊμάρ.

21:44

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Ντιέγκο Λόπεθ, Καρβαχάλ, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Αλόνσο, Μόντριτς, Ντι Μαρία, Μπέιλ, Μπενζεμά, Κριστιάνο Ρονάλντο.

21:43

Στις ενδεκάδες δεν υπάρχουν εκπλήξεις, ας τις δούμε αναλυτικά

21:43

Με ένα κλασικό 4-3-3 ξεκινά ο Κάρλο Αντσελότι, με 4-3-3 και ο Χεράρδο Μαρτίνο

21:42

Λιγότερο από 20 λεπτά απομένουν για την σέντρα, οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προθέρμανση τους

21:09

Να θυμίσουμε πως η «βασίλισσα» βρίσκεται τέσσερις βαθμούς μπροστά από τους Καταλανούς και μοιράζεται αυτή τη στιγμή την κορυφή μαζί με τη συμπολίτισσα Ατλέτικο Μαδρίτης

21:09

Το ντέρμπι θα διεξαχθεί στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και με νίκη η πρωτοπόρος Ρεάλ Μαδρίτης αφήνει ουσιαστικά την αντίπαλό της εκτός τίτλου

21:08

Σε περίπου 50 λεπτά η σέντρα στο σπουδαίο El Clásico του ισπανικού πρωταθλήματος ανάμεσα στην Ρεάλ και την Μπαρτσελόνα

Αναπ: Κασίγιας, Βαράν, Κοεντράο, Νάτσο, Μοράτα, Ίσκο, Ιγιαραμέντι.