2
-
1
16:52

Τέλος αγώνα στην Καρδίτσα, 2-1 η Αναγέννηση που κρατά ζωντανο το όνειρο της εισόδου στα πλέι-οφ

16:51

Απίστευτη εξέλιξη σε ένα ματς που έδειχνε τελειωμένο

16:49

Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Ηρακλή ο Υφαντής προλαβαίνει τον Κολίτσι, τον πλασάρει και γράφει το 2-1!

16:49

90'+2: ΓΚΟΛ η Αναγέννηση!

16:48

Τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:48

90'+1: Στην θέση του Ονουάτσι ο Ματσούκας για τον Ηρακλή

16:47

90': Καλό σουτ του Κόκκινου έξω από την μεγαλη περιοχή, η μπάλα άουτ και ενώ ο Κολίτσι ήλεγχε την πορεία

16:44

87': Αλλαγή κάνει και ο Ηρακλής. Ο Κουρδάκης μπαίνει στο ματς, εκτός ο Τσιλιανίδης

16:42

85': Ο Χατζηρίζος το εκτέλεσε, οι αμυντικοί του Ηρακλή απομακρύνουν

16:42

Κόρνερ για την Καρδίτσα

16:40

83': Στην θέση του Δημόπουλου ο Κόκκινος για την Καρδίτσα

16:30

74': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Σκόρτσα ο Σιατραβάνης

16:29

Διακοπή στο ματς, ο Κουκούλης βρίσκεται στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού μετά από μονομαχία με τον Ζάχορα

16:27

Η ισοπαλία βολεύει τον Ηρακλή που έχει τον ίδιο στόχο και την παραμονή στην πρώτη τετράδα

16:27

Τελευταίο 20λεπτο στην Καρδίτσα, να θυμίσουμε πως η Αναγέννηση ψάχνει πάντα ένα γκολ για να πάρει τη νίκη και να παραμείνει ζωντανή στη μάχη για είσοδο στα πλέι-οφ

16:25

Αποθέωση για τον Μπουντούρη

16:25

68': Στην θέση του Μπουντούρη ο 17χρονος Μαυριάς

16:24

Δείχνει να αποκτά ρυθμό σιγά σιγά το ματς με την μπάλα πάνω κάτω

16:23

66': Ο Υφαντής βγαίνει, μετά απο γέμισμα, στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Κολίτσι διαβάζει την κατάσταση, βγαίνει, μπλοκάρει και καθαρίζει την φάση

16:23

Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο για τον ''Γηραιό''

16:21

64': Ευκαιρία για τον Ηρακλή. Μετά από κακή αντίδραση της άμυνας των γηπεδούχων ο Ζάχορα βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έφερε την μπάλα στο δεξί, ωστόσο ο Σιαράβας βγήκε γρήγορα τον έκλεισε καλά και έδιωξε σε κόρνερ

16:16

59': Αλλαγή για την Αναγέννηση. Στην θέση του Γήττα ο Υφαντής

16:14

57': Επικίνδυνη σέντρα του Ζάχορα από αριστερά, πριν ο Σκόρτσα σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα, ο Δημόπουλος διώχνει σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

16:13

56': Ο Γήττας εκτελεί το φάουλ, η μπάλα προς στιγμήν απομακρύνεται, ο ίδιος παίκτης την επαναφέρει στην περιοχή του Ηρακλή, ωστόσο οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων με τα πολλά διώχνουν

16:12

Φάουλ σε καλή θέση έχει κερδίσει η Αναγέννηση

16:12

55': Κάρτα στον Κοντέων για μαρκάρισμα στον Γήττα

16:08

Πρώτα λεπτά στην επανάληψη, η Αναγέννηση έχει βγει με διάθεση να πιέσει. Άλλωστε εκείνη είναι που θέλει μόνο νίκη για να παραμείνει ''ζωντανή'' στη μάχη των πλέι-οφ

16:07

50': Ο Γήττας βλέπει εκτός θέσης τον Κολίτσι, προσπαθεί να τον κρεμάσει με μακρινό σουτ αλλά αστοχεί

16:02

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

16:02

46': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

15:46

Ημίχρονο στην Καρδίτσα

15:46

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου

15:43

43': Απαντα στις ευκαιρίες ο Ηρακλής! Ο Τσιλιανίδης πιάνει ένα καλό σουτ, ο Σιαράβας με εντυπωσιακή επέμβαση του λέει όχι

15:42

42': Σέντρα από δεξιά του Γκουγκούδη, ο Μπουντούρης σουτάρει από κοντά, ο Κολίτσι κρατά το 1-1

15:42

Μοναδική χαμένη ευκαιρία για την Αναγέννηση

15:34

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, μοιρασμένο το παιχνίδι πλέον που αν εξαιρέσουμε πάντως τα δύο γκολ δεν έχει να προσφέρει κάτι περισσότερο

15:33

33': Κίτρινη στον Καραχάλιο

15:32

32': Και κάρτα στον Κοντοδήμο

15:32

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Αναγέννηση

15:28

Ο Χατζηρίζος έκλεψε την μπάλα από τον απρόσεκτο Πουρτουλίδη, σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή με το αριστερό και νίκησε τον Κολίτσι που ήταν εκτός θέσης

15:28

28': ΓΚΟΛ η Αναγέννηση

15:27

27': Ευκαιρία για την Αναγέννηση. Παράλληλη σέντρα του Γήττα, πριν ο Γκουγκούδης εκτελέσει, οι αμυντικοί του Ηρακλή διώχνουν σε κόρνερ το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο

15:25

Μετά από σέντρα του Κοντοδήμου ο Τσιλιανίδης εκμεταλλεύεται το λάθος στην άμυνα της Καρδίτσας, τσιμπάει την μπάλα και με ωραίο πλασεδάκι από κοντά νικά τον Σιαραβα για το 0-1

15:25

25': ΓΚΟΛ ο Ηρακλής

15:21

Συμπληρώσαμε 20 λεπτά αγώνα στην Καρδίτσα, κακό θέαμα από τις δύο ομάδες σε ένα ματς χωρίς ρυθμό μέχρι τώρα

15:18

18': Κάρτα στον Παπαστεριανό

15:14

14': Ο Μπιτέλης βρήκε αριστερά τον Γήττα, αυτός δεν εκτέλεσε αμέσως προσπάθησε να ντριπλάρει, ωστόσο όταν αποφάσισε να σεντράρει ήταν αργά και η μπάλα πέρασε άουτ

15:12

13': Επικίνδυνη σέντρα του Κοντοδήμου από αριστερά, οι αμυντικοί της Καρδίτσας απομακρύνουν

15:09

Ο Ηρακλής είναι ελαφρώς καλύτερος στο πρώτο δεκάλεπτο και έχει καταφέρει να ελέγξει τον χώρο του κέντρου

15:08

Πρόβλημα τραυματισμού δείχνει να αντιμετωπίζει ο Μπουντούρης, ωστόσο φαίνεται πως σφίγγει τα δόντια και συνεχίζει κανονικά

15:05

Πρώτο πεντάλεπτο στην Καρδίτσα, αναγνωριστικό παιχνίδι χωρίς κάτι το ιδιαίτερο

15:01

1': Σέντρα στο ματς

14:58

Οι δύο ομάδες μόλις έκαναν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

14:53

Την θέση του στην ενδεκάδα πήρε ο Τσιλιανίδης

14:52

Στα αγωνιστικά τώρα, πρόβλημα της τελευταίας στιγμής προέκυψε στον Ηρακλή με τον Βίτορ Λίμα. Ο Πορτογάλος αν και αρχικά είχε δηλωθεί στο βασικό σχήμα, στο ζέσταμα δεν ένιωσε καλά το χέρι που τον ταλαιπώρησε τις προηγούμενες ημέρες και αποκλείστηκε από την αποστολή

14:52

Στο γήπεδο της ΑΣΑ θα βρίσκονται και φίλοι του Ηρακλή

14:51

Οι καιρικές συνθήκες είναι ιδανικές στην Καρδίτσα για την διαξαγωγή της αναμέτρησης

14:49

Σε περίπου δέκα λεπτά θα ξεκινήσει το ματς της Αναγέννησης με τον Ηρακλή, με τις δύο ομάδες να έχουν στόχο τα πλέι-οφ ανόδου

Σιαράβας, Σάββας, Χατζηρίζος, Κουκούλης, Δημόπουλος, Καραχάλιος, Γεωργακόπουλος, Γήττας, Μπουντούρης, Μπιτέλης, Γκουγκούδης.
Αναπ: Τσάμης, Τιμόνοφ, Χλωρός, Υφαντής, Κόκκινος, Μαυρίας, Σίμωσης.
ΗΡΑΚΛΗΣ
Κολίτσι, Παπαστεριανός, Κοντέων, Μπουκουβάλας, Κοντοδήμος, Ιντζόγλου, Πορτουλίδης, Τσιλιανίδης, Ζάχορα, Ονουάτσι, Σκόρτσα.
Αναπ: Κηπουρός, Ματσούκας, Σαράφογλου, Κουρδάκης, Σιατραβάνης, Σαββίδης, Κουρούπης.
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας). Βοηθοί: Παλαμίδας (Λακωνίας), Δόσκορης (Φθιώτιδας). 4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)