2
-
0
19:06

Δίκαιη νίκη με 2-0 για την Ξάνθη, απέναντι σε έναν Πανιώνιο που έδειξε πολύ κακό πρόσωπο στο δεύτερο 45λεπτο.

19:06

Τέλος του αγώνα.

19:03

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

19:03

90': Αποβολή για τον Πανιώνιο. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη.

19:01

88': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Παντίδος, μέσα ο Παναγιωτούδης.

18:59

86': Ολοκληρώνει τις κινήσεις του ο Κεχαγιάς. Βγαίνει ο Βασιλακάκης και μπαίνει ο Νάκας.

18:52

80': Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Στη θέση του Σολάρι μπαίνει ο Ράνος.

18:51

Δεν δείχνουν ικανοί να αντιδράσουν οι Νεοσμυρνιώτες. Οι παίκτες του Νίκου Κεχαγιά ελέγχουν το ματς.

18:48

76': Επικίνδυνη αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Μάνταλος βγάζει κάθετα για τον Σολτάνι, όμως, τον προλαβαίνει ο Ανέστης που βγαίνει έξω απ' την περιοχή του και διώχνει με τα πόδια.

18:46

74': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Καμπάνταης, μέσα ο Λάζνικ.

18:45

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σολάρι λίγο έξω απ' την περιοχή του Πανιωνίου, ο Ανέστης αποκρούει την μπάλα και την στέλνει στο αριστερό του δοκάρι, όμως, ο Τριάδης παίρνει το ριμπάουντ και από κοντά κάνει το 2-0.

18:45

72': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

18:44

72': Κίτρινη στον Αυλωνίτη.

18:43

70': Κίτρινη κάρτα στον Σολτάνι.

18:33

Σέντρα του Τριάδη από δεξιά, ο Σολτάνι πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και αμαρκάριστος δεν δυσκολεύεται με κοντινό πλασέ στην κίνηση να νικήσει τον Ανέστη για το 1-0.

18:33

60': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη!

18:28

56': Σουτ του Τριάδη έξω απ' την περιοχή, λίγο δίπλα απ' το δεξί δοκάρι του Ανέστη η μπάλα.

18:27

55': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τριάδης παίρνει τη θέση του Μαρίν.

18:18

Καμία αλλαγή σε πρόσωπα από τους δύο προπονητές.

18:18

46': Ξεκίνημα στην επανάληψη.

18:03

Χωρίς γκολ στο πρώτο 45λεπτο οι δύο ομάδες και με ελάχιστες καλές στιγμές. Ελαφρά υπεροχή για τους γηπεδούχους που είχαν και την μεγαλύτερη ευκαιρία με το δοκάρι στο σουτ του Ντε Γκουζμάν.

18:02

Τέλος α' μέρους.

18:01

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

17:54

39': Φαλτσαριστό σουτ του Σολτάνι ένα μέτρο έξω απ' το ημικύκλιο της περιοχής του Πανιωνίου, η μπάλα περνάει άουτ.

17:50

34': Συρτή σέντρα του Κούρου από αριστερά, κοντινή προβολή του Γιάννου, η μπάλα άουτ.

17:43

27': Νέο σουτ του Ντε Γκουζμάν έξω απ' την περιοχή, αυτή τη φορά η μπάλα φεύγει άουτ.

17:34

Ο Ντε Γκουζμάν λίγο έξω απ' την περιοχή πιάνει έναν «κεραυνό», η μπάλα τραντζάζει το οριζόντιο του Ανέστη.

17:33

18': ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη!

17:31

16': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κούρντι «έσκαψε» για τον Αραβίδη, ο οποίος βγήκε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων, αλλά από εξαιρετική θέση δεν κατάφερε να πιάσει καλά το πλασέ και η μπάλα έφυγε άουτ.

17:26

Οι γηπεδούχοι έχουν μπει με πιο επιθετική διάθεση στο παιχνίδι, αλλά δεν έχουν καταφέρει να απειλήσουν μέχρι στιγμής.

17:22

6': Σουτ του Ντε Γκουζμάν έξω απ' την περιοχή, πάνω απ' την εστία του Ανέστη η μπάλα.

17:20

Άρχισε και πάλι το ματς.

17:19

Έχει χτυπήσει στο γόνατο ο παίκτης του Πανιωνίου και του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες.

17:19

3': Μικρή διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Παντίδου.

17:16

ΞΑΝΘΗ
Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Γούτας, Χοσέμι, Παΐτο, Ντε Γκουζμάν, Βασιλακάκης, Μαρίν, Μάνταλος, Σολτάνι, Σολάρι
Αναπ: Τσέμα, Σουάρες, Ράνος, Κομεσίδης, Τριάδης, Μπέρτος, Φλίσκας
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Κουλουχέρης, Κούρος, Κούρντι, Παντίδος, Γιάννου, Κολοβός, Αραβίδης, Καμπάνταης
Αναπ: Παπαδόπουλος, Ζαχαράκης, Παναγιωτούδης, Μπούζας, Λάζνικ, Πάνος, Σταυροθανασόπουλος
Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας) - Βοηθοί: Τσολάκης (Αθηνών), Κουρομπύλια (Δυτ. Αττικής) - 4ος: Σπάθας (Πειραιά)