2
-
0
19:13

Τεράστιο βήμα παραμονής για τον Λεβαδειακό, που έφτασε τους 36 βαθμούς. Από την άλλη, η Βέροια, που έμεινε στους 28, θα ψάξει στα εναπομείναντα τέσσερα ματς να βρει τους βαθμούς που θα τη διατηρήσουν στην κατηγορία.

19:07

Τέλος της αναμέτρησης. Τελικό αποτέλεσμα Λεβαδειακός - Βέροια 2-0.

19:06

Ο Μάντζιος βγαίνει μόνος στην πλάτη της άμυνας της Βέροιας και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καντιμοίρη. 2-0 ο Λεβαδειακός.

19:06

90'+6: ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

19:04

90'+4: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μάγκας αντί του Μιλοσάβλιεφ.

19:04

90'+4: Κίτρινη κάρτα στον Χαραλάμπους.

19:02

18:57

87': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδεειακό. Ο Βούκσεβιτς αντί του Βαρέλα.

18:56

85': Κίτρινη κάρτα στον Μπάρμπα.

18:55

84': Κίτρινη κάρτα στον Πετράτσι.

18:50

79': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Βέροια. Ο Τραπ αντί του Παυλίδη.

18:47

76': Δεύτερη αλλαγή για τον Ράτκο Ντόστανιτς. Ο Ζεζίνιο στη θέση του Καλτσά.

18:45

74': Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπεν. Με 10 παίκτες η Βέροια για τα τελευταία λεπτά του ματς.

18:37

67': Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Ροτζέριο αντί του Ορτέγκα.

18:36

65': Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μπαργκάν αντί του Όστοϊτς.

18:34

63': Ο Σιόντης βγάζει τη σέντρα, ο Παυλίδης σουτάρει με το αριστερό, μπλοκάρει ο Στρατηλάτης.

18:29

59': Σουτ Αμαραντίδη, εύκολα στην αγκαλιά του Στρατηλάτη.

18:27

Πολύ ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κονέ, που στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά της εστίας του Καντιμοίρη και ανοίγει το σκορ για τους Βοιωτούς.

18:26

56': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

18:25

55': Κίτρινη κάρτα στον Κονέ.

18:19

48': Σουτ Ορτέγκα, πάνω από την εστία του Καντιμοίρη.

18:16

Άρχισε το β' ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:01

Αντιπροσωπευτικό του πρώτου μέρους, που θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα, είναι το σκορ (0-0), καθώς οι δύο ομάδες ουσιαστικά δεν δημιούργησαν φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

18:01

Λήξη του α' ημιχρόνου.

17:50

35': Κίτρινη κάρτα στον Μπεν.

17:41

Το εκτελεί ο Γκονσάλβες, πάνω στον Πετράτσι και κόρνερ.

17:40

25': Έμμεσο φάουλ για τη Βέροια από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

17:31

16': Κίτρινη κάρτα στον Καλτσά.

17:30

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά, ο Λεβαδειακός έχει κλείσει καλά τους διαδρόμους και δεν επιτρέπει στη Βέροια να γίνει επικίνδυνη, ωστόσο ούτε οι γηπεδούχοι έχουν καταφέρει να πατήσουν με αξιώσεις την αντίπαλη περιοχή.

17:23

Αργός ρυθμός στα πρώτα λεπτά του ματς, με τους τερματοφύλακες των δύο ομάδων να μην έχουν ανησυχήσει ακόμη καθόλου.

17:15

Έναρξη της αναμέτρησης.

17:11

Η "Βασίλισσα του Βορρά", που βρίσκεται στη 17η θέση με 28 βαθμούς, θα προσπαθήσει να πάρει το τρίποντο απέναντι στους Βοιωτούς, που είναι 12οι με 33 πόντους, ώστε να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Λεβαδειακός, από την πλευρά του, αν κερδίσει το ματς, ουσιαστικά κλειδώνει την παραμονή του στη μεγάλη κατηγορία.

17:10

Σε ένα σημαντικό παιχνίδι για την παραμονή, στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής, σε λίγα λεπτά ο Λεβαδειακός αντιμετωπίζει τη Βέροια.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Ιντζίδης, Κονέ, Πετράτσι, Βαρέλα, Μάντζιος, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεφ.
Αναπ: Πρζιρόφσκι, Γεωργίου, Μάγκας, Νικολακάκης, Ροτζέριο, Βούκσεβιτς, Γιάντσης.
ΒΕΡΟΙΑ
Καντιμοίρης, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Μπάρμπας, Όστοϊτς, Σιόντης, Καλτσάς, Βεργώνης, Μπεν, Γκονσάλβες, Παυλίδης.
Αναπ: Αναστασόπουλος, Σισοκό, Τραπ, Ζεζίνιο, Κομόλοφ, Μπαργκάν, Τζημογιάννης.
Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων). Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Βερρής (Λέσβου). 4ος: Λαμπρόπουλος (Ηλείας).