Ανέτοιμες όπως αναμενόταν οι δύο ομάδες με τους προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα...

21:24

Λήξη φιλικού, Ατρόμητος - ΠΑΟΚ 0-0 στο Πανθεσσαλικό.

21:23

90'+3: Συμπληρώθηκαν και τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων. Οφσάιντ ο Μπίσεσβαρ, ορθή υπόδειξη.

21:21

90'+1: Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ζάννης στη θέση του Ρισβάνη.

21:21

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:20

90': Οφσάιντ ο Μπίσεσβαρ, σωστή υπόδειξη.

21:19

89': Ο Σφιντέρσκι στην εκτέλεση από τα 11 μέτρα, αποκρούει ο Θεοδωράκης, στην επαναφορά νέο σουτ από τον ίδιο, μπλοκάρει ο γκολκίπερ του Ατρόμητο, που κρατά το μηδέν.

21:18

88': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Σουτ Μπίσεσβαρ, η μπάλα χτυπά στον Γούτα η μπάλα, βλέπει χέρι και πρόθεση ο ρέφερι.

21:12

83': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Φάουλ - γέμισμα του Μπίσεσβαρ, κεφαλιά στο ύψος του δεύτερου δοκαριού του Μάτος, έπειτα από άστοχη έξοδο του Θεοδωράκη, πάνω από την εστία.

21:09

79': Αδύναμο πλασέ Μπίσεσβαρ από το ημικύκλιο της περιοχής και λίγο δεξιά, δεν έχει πρόβλημα ο γκολκίπερ του Ατρόμητου.

21:07

77': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ σε Σφιντέρσκι, μπαίνει στην περιοχή καταδιωκόμενο από τα αριστερά και πλασάρει σε θέση τετ α τετ, ο Θεοδωράκης σωτήρια με τα πόδια διώχνει.

21:06

77': Ο Νταβιώτης στρώνει για τον Ούμπιντες, σουτ από τα δεξιά του ημικύκλιου και έξω, πάνω από την εστία του Πασχαλάκη.

21:01

72': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:01

71': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπαλογιάννης στη θέση του Τσαούση.

20:58

Μικρή διακοπή για νερό, όπως συνέβη και στο α' ημίχρονο...

20:57

67': Ο Νταβιώτης τη σέντρα από τα δεξιά, προσπαθεί να βάλει το πόδι του ο Κωτσόπουλος στο ύψος του πέναλτι, αλλά Διαμαντής κάνει την κόντρα με το κεφάλι, ο Πασχαλάκης δεν αιφνιδιάζεται, μπλοκάρει και έτσι τελειώνει ο κίνδυνος για αυτογκόλ.

20:56

66': Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Νταβιώτης και Αθανασίου στις θέσεις Γκάλο και Κιβρακίδη.

20:55

Στο 65' πια, ούτε φάση για δείγμα στο β' ημίχρονο.

20:43

53': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Από τα αριστερά πλασαριστά ο Μπίσεσβαρ, στην εξέλιξη της φάσης γίνεται επιθετικό φάουλ πάνω στον γκολκίπερ του Ατρόμητου Θεοδωράκη.

20:35

46': Αντίστοιχα για τον ΠΑΟΚ έχουμε μια εντελώς νέα 11άδα: Πασχαλάκης, Κρέσπο, Διαμαντής, Τσιγγάρας, Εσίτι, Βέρνμπλουμ, Μάτος, Τσαούσης, Μπίσεσβαρ, Κούτσιας, Σφιντέρσκι.

20:35

46': Τα νέα πρόσωπα στο σχήμα του Ατρόμητου είναι οι: Θεοδωράκης, Νάτσος, Ούμπιντες, Βέλλιος, Τριμμάτης και Κωτσόπουλος.

20:35

20:33

Με σχεδόν δύο διαφορετικές 11άδες θα αγωνιστούν στο β' ημίχρονο Ατρόμητος και ΠΑΟΚ.

20:30

Όπως είναι φυσιολογικό οι ομάδες δεν έχουν ρυθμό...

20:18

Λήξη α' ημιχρόνου, Ατρόμητος - ΠΑΟΚ στο 0-0.

20:17

Συμπληρώθηκαν τα 45', ένα λεπτά ο επιπλέον χρόνος...

20:14

43': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά... Πλασαριστά Λημνιός σε Ζαμπά, σέντρα, η μπάλα χάνεται.

20:05

34': Επικίνδυνη σέντρα-σουτ Ζαμπά από θέση μέσα αριστερά και αρκετά πλάγια, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Ατρόμητου.

20:01

30': Οφσάιντ ο Μανούσος, σωστή υπόδειξη.

20:01

29': Ατομική προσπάθεια Άκπομ από τα δεξιά και σουτ έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μανδάς.

19:54

Μικρή διακοπή για νερό... Ξανά ματς μετά από 2'.

19:53

22': Οφσάιντ ο Γιακουμάκης, σωστή υπόδειξη.

19:49

18': Οφσάιντ ο Κιβρακίδης, σωστή υπόδειξη.

19:48

17': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Από τα δεξιά ο με τον Σβαμπ, επιχειρεί υπό πίεση την προβολή στο πρώτο δοκάρι ο Μιχάι, άουτ.

19:46

15': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο! Ο Μανούσος αφήνει σε Ραμπέγιο, συρτό σουτ έξω από το ημικύκλιο και λίγο αριστερά, η μπάλα σταματά στη ρίζα της δεξιάς δοκού της εστίας του ΠΑΟΚ. Στην επαναφορά ο Γιακουμάκης είναι οφσάιντ.

19:43

Άδειο φυσικά το γήπεδο... Ακούγονται οι φωνές των προπονητών. Πάντως ο Κάναντι ακούγεται περισσότερο μέχρι τώρα απ' ότι ο Φερέιρα.

19:40

Παιχνίδι κέντρου χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο σε αυτά τα πρώτα λεπτά... Μην ξεχνάμε ότι είναι το πρώτο τεστ και για τις δύο ομάδες.

19:31

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:25

Καλησπέρα σας, μαζί θα δούμε τον φιλικό αγώνα Ατρόμητος - ΠΑΟΚ, που διεξάγεται στο Πανθεσσαλικό στάδιο.