Πρόκριση για τη Γουλβς, αποκλεισμός για τον Ολυμπιακό, που μπορούσε και άξιζε κάτι καλύτερο.

24:01

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Γουλβς - Ολυμπιακός 1-0.

23:57

90'+4: Κίτρινη στον Χιμένες (για φάουλ σε Ραντζέλοβιτς).

23:57

Έχει προωθηθεί ο Σισέ για να πάρει κάποια κεφαλιά...

23:56

Μαρκάρει ψηλά η Γουλβς τώρα για να καθυστερήσει την ανάπτυξη του Ολυμπιακού.

23:56

Με 11 πάλι η Γούλβς...

23:55

90'+1: Προσποιήσεις από τον Φορτούνη μέσα από την περιοχή και αριστερά, σέντρα, η μπάλα στην απέναντη πλευρά, σουτ Ελαμπντελαουί, άουτ.

23:54

Συμπληρώθηκαν τα 90', έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων...

23:53

Μπήκαμε στο 90' με αυτά και αυτά... Είναι σαφές ότι οι Άγγλοι προσπαθούν να ροκανίσουν το χρόνο.

23:53

Βγαίνει εκτός ο Μπολί. Προσωρινά με δέκα οι γηπεδούχοι.

23:53

Τρία λεπτά χωρίς ματς... Σίγουρα θα έχουμε σημαντικές καθυστερήσεις...

23:50

Αλέν και Μπολί στο έδαφος... Σηκώνεται ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού, παραμένει κάτω ο Γάλλος των Άγγλων.

23:47

84': Κόρνερ για τη Γουλβς από τα αριστερά ο Μουτίνιο, με τις γροθιές διώχνει ο Αλέν.

23:46

83': Σουτ Μουτίνιο από θέση έξω αριστερά, άουτ.

23:45

82': Τέταρτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καφού αντί του Γκιλιέρμε.

23:44

81': Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Τσιμίκα από τα αριστερά, κεφαλιά Χασάν, ο Πατρίσιο πέφτει και διώχνει, κρατά το 1-0. Αυτή ναι είναι σπουδαία φάση για το 1-1.

23:43

80': Ο Φορτούνης σουτάρει, κόντρα (δεν υπάρχει πέναλτι - η μπαλα βρίσκει σε κολλημένο χέρι και με πλάτη γυρισμένη)... Εξελίσσεται η φάση όμως... Σουτ Γκιλιέρμε με πολλά φάλτσα, μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Πολύ καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

23:42

79': Τραγικό λάθος γύρισμα από τον Μπα, ο Ζότα μπαίνει μόνος στην περιοχή, τετ α τετ με τον Αλέν, καθυστερεί, διώχνει σωτήρια ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού.

23:41

78': Οφσάιντ ο Ελ Αραμπί, σωστή υπόδειξη.

23:38

75': Κίτρινη ο Σισέ (για φάουλ στον Χιμένες).

23:35

72': Σέντρα Φορτούνη από τα δεξιά, δεν πιάνει καλά την μπάλα ο Ελ Αραμπί που επιχειρεί υπό πίεση το πλασέ, άουτ.

23:35

Πιέζει ο Ολυμπιακός, αλλά το γκολ δεν έρχεται...

23:34

71': Τρίτη αλλαγή για τη Γουλβς. Ο Ντεντόνκερ στη θέση του Ποντένσε.

23:33

70': Οφσάιντ ο Ποντένσε, σωστή υπόδειξη.

23:32

69': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, από τα δεξιά ο Βαλμπουενά, η μπάλα απομακρύνεται.

23:30

67': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή, δίνει σε Ελ Αραμπί, γυρίζει, σουτ από τη διαγώνιο της μικρής περθιχής, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων της Γουλβς.

23:29

65': Φάουλ γέμισμα για τον Ολυμπιακό με τον Βαλμπουενά από τα αριστερά, χωρίς δύναμη κεφαλιά του Ελ Αραμπί, μαζεύει ο Πατρίσιο.

23:28

65': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν στη θέση του Καμαρά...

23:27

64': Ο Ποντένσε σε Ζότα, διαγώνμιο σουτ βάζει την κόντρα ο Μπα και εν τέλει η μπάλα καταλήγει άουτ.

23:26

63': Νέο κόρνερ από την αντίθετη πλευρά για τη Γουλβς με τον Μουτίνιο, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:26

63': Μουτίνιο στην εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται.

23:25

62': Σπουδαία ευκαιρία για τη Γουλβς. Ο Ποντένσε ξεφεύγει, δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής και αριστερά, ο Άλεν με τα ακροδάκτυλα σε κόρνερ. Μεγάλη απόκρουση από τον γκολκίπερ του Ολυμπιακού αυτή τη φορά.

23:20

57': Δεύτερη αλλαγή για τη Γουλβς. Ο Ζότα στη θέση του Τραορέ.

23:18

55': Σέντρα Ελαμπντελαουί, ο Ελ Αραμπί υπό πίεση, επιχειρεί την κεφαλιά, πλάγιο... Πέφτει ο Μαροκινός φορ του Ολυμπιακού και ζητά πέναλτι σε σπρώξιμο από τον Μπολί. Τραβάει τα μαλλιά του ο Μαρτίνς, φωνάζει ο πάγκος. Ούτε καν VAR δεν υπάρχει, τίποτα λέει και ο ρέφερι.

23:17

54': Σουτ Φορτούνη απέξω, άστοχο...