Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, από τον Δημήτρη Δημητρίου που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης", καλή συνέχεια.

23:35

Μπουγέλα και αγκαλιές από τους "ερυθρόλευκους".

23:28

Πρωταθλητής και αήττητος ο Ολυμπιακός. Στα χέρια των παικτών του Ολυμπιακού και ο Πέδρο Μαρτίνς.

23:27

Πανηγυρίζουν την κατάκτηση του τίτλου οι παίκτες του Ολυμπιακού! Και να πάρει τους βαθμούς τους 7 που του αφαιρέθηκαν ο ΠΑΟΚ δεν έχει ελπίδα πια. Είναι στο +22 και δεν αλλάζει με τίποτα πια.

23:24

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - ΟΦΗ 2-1.

23:21

90'+2: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέδο από τα αριστερά έβγαλε, ωραίο σουτ Ναμπί από το ημικύκλιο, άουτ.

23:20

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις, τέσσερα τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

23:18

89': Πέμπτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νοικοκυράκης αντί Βαφέα.

23:15

85': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά από τα δεξιά μπαίνει, μόνος μπροστά από τον Σωτηρίο, δεν είναι καλό το τελείωμα του, εύκολα ο Σωτηρίου μαζεύει.

23:14

84': Οι δύο τελευταίες αλλαγές του Ολυμπιακού. Ο Λοβέρα αντί του Χασάν και ο Μπουχαλάκης αντί τουΦορτούνη.

23:12

Σέντρα καλοζυγισμένη του Ελαμπντελαουί, κεφαλιά από το ύψος του δεύτερου δοκαριού του Χασάν και 2-1.

23:12

82': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

23:12

82': Οφσάιντ ο Φιγκεϊρέδο, σωστή υπόδειξη

23:11

81': Κίτρινη στον Καμαρά.

23:11

Εκτελείται γρήγορα το κόρνερ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο...

23:10

81': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης σε Ελ Αραμπί, σουτ από κοντά ο Σωτηρίου σωτήρια σε κόρνερ από κοντά.

23:10

80': ΔΟΚΑΡΙ και έξω, η εκτέλεση του Βαλμπουενά από τα 11 μέτρα.

23:09

Και κίτρινη στον Βίκτορ.

23:08

Ο Βίκτορ ανατρέπει τον Ελαμπντελαουί... Σωστό, υπάρχει παράβαση.

23:08

79': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ολυμπιακό!

23:04

75': Ο Καμαρά ανοίγει σε Φορτούνη, μόνος στα δεξιά της περιοχής, αλλά δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ και ο Γεωργίου μπλοκάρει.

23:03

74': Οφσάιντ ο Γκασπάρ, σωστή υπόδειξη.

23:02

Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, στην εκτέλεση ο Ναμπί, κεφαλιά Φιγκεϊρέδο, άουτ.

23:01

72': Τέταρτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μπράουν αντί του Σακόρ.

22:58

Μικρή διακοπή για νερό... Στο δίλεπτο και πάλι ματς.

22:57

68': Δυνατό σουτ Γκιλιέρμε απέξω, άουτ.

22:55

65': Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέδο υπό πίεση, δυνατό σουτ από τη δεξιά διαγώνιο και μέσα στην περιοχή, ο Άλεν πέφτει και μπλοκάρει.

22:54

64': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Βαλμπουενά από τα αριστερά, σκαστό σουτ μέσα από την περιοχή ο Καμαρά, πάνω από την εστία του ΟΦΗ.

22:50

61': Τρεις αλλαγές ταυτόχρονα για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα αντί του Στάικου, ο Μεγιάδο αντί Κοροβέση και Φιγκεϊρέδο αντί Μάνου.

22:48

59': Φάουλ για τον Ολυμπιακό με τον Βαλμπουενά από τα δεξιά, κεφαλιά Σισέ, άουτ.

22:46

57': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί στη θέση του Καφού.

22:45

56': Οφσάιντ ο Ελαμπντελαουί, σωστή υπόδειξη.

22:37

47': Ωραία επικίνδυνη σέντρα Φορτούνη από τα δεξιά, φεύγει παράλληλα της εστίας του ΟΦΗ και καταλήγει άουτ.

22:35

22:35

46': Δύο αλλαγές μαζί για τον Ολυμπιακό. Ο Ελαμπντελαουί στη θέση του Μασούρα και ο Βαλμπουενά αντί του Τσιμίκα.

22:33

Καλύτερος χωρίς να φορτσάρει ο Ολυμπιακός, κοινώς χαλαρός. Ο ΟΦΗ σε μια επίθεση του όμως χτύπησε και έφερε το ματς στα ίσα. Για να δούμε τι θα δούμε στο β' ημίχρονο. Φυσικά οι Πειραιώτες με πολλές αλλαγές απόψε.

22:21

Λήξη α' ημιχρόνου, Ολυμπιακός - ΟΦΗ στο 1-1.

22:18

90'+4: Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, ο Ναμπί από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται...

22:15

Κοροβέσης από τα αριστερά, κόντρα σε Γκασπάρ, η μπάλα σε Σακόρ, διαγώνιο συρτό σουτ μέσα από την περιοχή και στα δίχτυα, 1-1.

22:15

45'+1: ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

22:15

Συμπληρώθηκαν τα 45', έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο α' ημίχρονο.

22:14

44': Ο Γκιλιέρμε σουτ κάτω από το κέντρο, καθώς βλέπει τον Στάικο εκτός εστίας, άουτ.

22:12

43': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ο Φορτούνης στην εκτέλεση από τα αριστερά, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης και τέλος.

22:04

35': Οφσάιντ ο Χασάν, σωστή υπόδειξη.

22:02

33': Ο Δεληγιαννίδης γυρίζει από τα δεξιά, σουτ έξω από την περιοχή και αριστερά του Σακόρ, άουτ.

22:01

Επιτέλους το μετρά... Σχεδόν πέντε λεπτά μετά! Τραγική καθυστέρηση.

21:58

Έχουμε έλεγχο της φάσης από το VAR για το αν υπάρχει οφσάιντ... Να δούμε!

21:57

Ο Χασάν σκοράρει. Ο Φορτούνης ανοίγει σε Γκασπάρ, σέντρα από τα δεξιά και με κοντινή προβολή το 1-0 από τον Αιγύπτιο σέντερ φορ.

21:56

27: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:55

26': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Κόρνερ από τα αριστερά ο Φορτούνης, γυριστή κεφαλιά Χασάν, εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

21:54

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Από τα αριστερά ο Φορτούνης, με πάσα στον Μασούρα, κόντρα και νέο κόρνερ.

21:52

Μικρή διακοπή για νερό στα μισά του α' ημιχρόνου... Ξανά ματς με δύο λεπτά καθυστέρηση.

21:49

20': Κόρνερ για τον ΟΦΗ... Ο Ναμπί από τα δεξιά, ο Στάικος σουτ απέξω, κόντρα και η μπάλα απομακρύνεται από τα καρέ του Ολυμπιακού.

21:47

18': Οφσάιντ ο Μάνος, σωστή υπόδειξη.

21:47

18': Ο Φορτούνης κινείται από τα δεξιά και έξω από την περιοχή του ΟΦΗ, ελευθερώνεται, ωραίο σουτ, σταθερά ο Σωτηρίου.

21:45

16': Φάουλ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά και στα 25 μέτρα περίπου. Απευθείας ο Ναμπί, απελπιστικά άουτ.

21:41

11': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Συρτή σέντρα - γύρισμα Γκασπάρ από τα δεξιά λίγο πριν από τη γραμμή του άσουτ και μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ, με τη μία το σουτ του Χασάν, άουτ.

21:38

9': Σουτ Καμαρά από θέση έξω αριστερά στα 20 περίπου μέτρα, πολλά μέτρα άστοχο.

21:35

6': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Εκτελεί ο Φορτούνης, κεφαλιά υπό πίεση του Σισέ, άουτ.

21:29

1': Έναρξη αναμέτρησης...

21:26

Τώρα Ολυμπιακός πρώτα και ΟΦΗ εν συνεχεία κάνουν την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο...

21:18

Τέλος το ζέσταμα, στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους Πέδρο Μαρτίνς και Γιώργο Σίμο αντίστοιχα οι ποδοσφαιριστές.

21:06

Και μαθηματικά πρωταθλητής ήδη ο Ολυμπιακός θέλει να διατηρήσει το αήττητο και να πιάσει όσο περισσότερους βαθμούς, έχει ήδη 78. Στην 6η θέση ο ΟΦΗ με 35 πόντους.

21:05

Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο για την καθιερωμένη προθέρμανση...

20:57

Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης", είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Ολυμπιακός - ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1.