-
2
21:45

21:44

Η ΑΕΚ προκρίνεται για πέμπτη σερί χρονιά στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας με υπογραφή Λιβάγια. Ο Άρης άγγιξε την πρόκριση στην κανονική διάρκεια, αλλά δεν τα κατάφερε.

21:43

120'+4: Λήξη της παράτασης, 2-2.

21:43

120'+4: Κόκκινη και στον Ολιβέιρα με δεύτερη κίτρινη! Με 8 τελειώνει το ματς η ΑΕΚ.

21:42

120'+3: Κίτρινη και στον Σάσα για την αψιμαχία με τον Σιμόες.

21:41

120'+3: Αποβολή με δεύτερη κίτρινη και για τον Σιμόες.

21:41

120'+2: Κίτρινη στον Μπα.

21:40

120'+1: Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη για τον Μάνταλο. Την επιδίωξε ο αρχηγός της ΑΕΚ για να εκτίσει την ποινή του σε αγώνα πρωταθλήματος, γιατί αλλιώς θα έχανε τον τελικό λόγω καρτών.

21:39

120': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Σε άδεια άμυνα του Άρη, ο Αραούχο δίνει στον Ολιβέιρα, ο οποίος σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι με πλασέ. Εν συνεχεία, σουτάρει άουτ.

21:38

119': Κοντά στο 2-3 η ΑΕΚ, ωραία απόκρουση του Κουέστα σε σουτ του Αραούχο από κοντά.

21:36

117': Μακρινό συρτό σουτ του Κόρχουτ, άουτ.

21:31

113': Σουτ του Μαντσίνι από το ημικύκλιο της περιοχής, στην αγκαλιά του Μπάρκα η μπάλα.

21:30

111': Κίτρινη στον Σβάρνα για φάουλ στον Ιντέγιε.

21:29

110': Πέμπτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Σιμάνσκι αντί Λιβάγια.

21:24

106': Έναρξη β' ημιχρόνου παράτασης.

21:23

Δύο γκολ χρειάζεται ο Άρης από την πλευρά του, για να δούμε αν μπορεί να βγάλει αντίδραση στο β' ημίχρονο του έξτρα ημιώρου.

21:22

105'+1: Λήξη α' ημιχρόνου παράτασης. Η ΑΕΚ κρατά στα... πόδια της την πρόκριση στον τελικό με ήρωα τον Λιβάγια.

21:21

105': Ένα λεπτό καθυστερήσεων.

21:18

103': Κίτρινη στον Ολιβέιρα.

21:18

Ο Αλμπάνης πασάρει στον Ολιβέιρα, με τη μία ο Πορτογάλος στον Λιβάγια, που με διαγώνιο πλασέ από θέση μέσα αριστερά γράφει το 2-2.

21:17

102': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:12

97': Τέταρτη αλλαγή για τον Άρη, Μαρτίνες αντί Τόνσο.

21:09

94': Κίτρινη στον Μάνταλο για δυνατό φάουλ στον Σάσα.

21:06

91': Έναρξη α' ημιχρόνου παράτασης.

21:01

Συγκλονιστική εξέλιξη στο β' ημίχρονο, ο Άρης ήταν άκρως αποτελεσματικός στις ευκαιρίες του και έφτασε μια ανάσα από την πρόκριση στον τελικό, αλλά ο Λιβάγια είχε αντίθετη άποψη και κράτησε ζωντανή την ΑΕΚ.

21:01

90'+7: Λήξη της κανονικής διάρκειας, 2-1, και το ματς πάει στην παράταση.

20:59

Υπέροχη σέντρα του Παουλίνιο από δεξιά με εξωτερικό φάλτσο, ολομόναχος ο Λιβάγια πιάνει την κεφαλιά, αποκρούει ο Κουέστα αρχικά, αλλά στην επαναφορά ο Λιβάγια και πάλι με σουτ γράφει το 2-1.

20:58

90'+6: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:56

Ο Ντιγκινί παίρνει την πάσα του Μαντσίνι, σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, κοντράρει η μπάλα στον Παουλίνιο, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Μπάρκας και 2-0.

20:56

90'+3: ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

20:54

90'+2: Σέντρα από δεξιά του Παουλίνιο, γυριστή κεφαλιά του Λιβάγια, ο Κουέστα στη σωστή θέση και πάλι.

20:53

90'+1: Μακρινό σουτ του Λιβάγια, μπλοκάρει ο Κουέστα.

20:52

90': Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:52

89': Ντιγκινί αντί Γκάμα, τρίτη αλλαγή για τον Άρη.

20:51

89': Ο Αλμπάνης σεντράρει από δεξιά μετά την εκτέλεση του κόρνερ, άστοχη κεφαλιά του Τσιγκρίνσκι.

20:50

88': Γρήγορα εκτελείται το κόρνερ, σέντρα-σουτ του Λιβάγια από αριστερά και διώχνει ο Κουέστα. Τελικά νέο κόρνερ για την ΑΕΚ.

20:50

87': Κόρνερ παραχωρεί ο Ματίγια για την ΑΕΚ. Η Ένωση πιέζει για το 1-1.

20:46

84': Κίτρινη στον Μαντσίνι για φάουλ στον Σβάρνα.

20:43

81': Κίτρινη στον Ματίγια για φάουλ στον Αραούχο.

20:41

79': Κερδίζει κόρνερ ο Λιβάγια για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:40

78': Μπα αντί Φετφατζίδη, δεύτερη αλλαγή για τον Άρη.

20:39

76': Ο Ολιβέιρα πέφτει στην περιοχή, ο Ρόουζ τον έχει βρει άθελά του. Το VAR βοηθά τον Ολλανδό ρέφερι Μάκελι και δεν βλέπει πέναλτι.

20:37

75': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Σκαφτή μπαλιά του Μάνταλου στην πλάτη της άμυνας του Άρη, κεφαλιά του Σιμόες και στο δεξί δοκάρι η μπάλα.

20:35

73': Τέταρτη αλλαγή για την ΑΕΚ, Αραούχο αντί Κρίστιτσιτς.

20:33

71': Συνέχεια στο παιχνίδι.

20:31

69': Το μικρό διάλειμμα του β' ημιχρόνου για να δροσιστούν οι παίκτες.