2
17:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:51

Εργοτέλης και Δόξα Δράμας αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 2-2. Οι Κρητικοί κρατούσαν τη νίκη στα χέρια τους αλλά στο 89' δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης.

17:51

Τέλος του αγώνα.

17:50

90+2': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:48

Τρία λεπτά οι καθθστερήσεις.

17:47

Από λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, ο Ρόβας βρίσκεται σε θέση βολής και με πλασέ ισοφαρίζει σε 2-2.

17:47

89': ΓΚΟΛ για τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!

17:45

88': Δύο κίτρινες κάρτες σε ανθρώπους στον πάγκο του Εργοτέλη.

17:44

87': Τρίτη αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Έξω ο Μαρκοπουλιώτης, μέσα ο Περέγιο.

17:44

86': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράτα.

17:40

Ο Μπουρσέλης αλλάζει παιχνίδι στα αριστερά για τον Μπούση ο οποίος με πλασέ στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής νικά τον Μένκα για το 2-1.

17:40

83': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

17:37

80': Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Πινδώνης αντικαθιστά τον Κόντο.

17:35

78': Βολέ του Κόντου έξω από την περιοχή, μεγάλη απόκρουση του Κατσιμήτρου σε κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

17:34

77': Κίτρινη κάρτα στον Ροβίθη.

17:33

76': Ευκαιρία για τη Δόξα Δράμας. Ο Κρητικός ελίσσεται έξω από την περιοχή και πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ αλλά η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.

17:33

76': Τρίτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. Μανουσάκης αντί Μπουτσάκη.

17:28

71': Ο Κρητικός σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, πάνω από τα δοκάρια.

17:25

69': Πρώτη αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Ο Παρασκευάς αφήνει τη θέση του στον Παπαϊωάννου.

17:22

65': Έχει ανοίξει για τα καλά το ματς...

17:19

62': Κόρνερ για τους Δραμινούς από τα δεξιά, διώχνει ο Μπάτζιος.

17:18

61': Σέντρα του Ρόβα από τα αριστερά, ο Ρόβας παίρνει την κεφαλιά υπό την πίεση του Μπάτζιου αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:17

60': Ο Μπαράτα σκοράρει από πάσα του Έφορντ αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Ήταν εκτεθειμένος κατά πολύ ο άσος του Εργοτέλη.

17:17

60': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από τα αριστερά, κόβει ο Ροβίθης.

17:16

59': Περνά χωρίς κάτι το σημαντικό το κόρνερ των γηπεδούχων.

17:15

58': Δεύτερη αλαγή για τον Εργοτέλη. Μπαράτα αντί Ραμέζ.

17:15

58': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπουτσάκης σουτάρει μέσα από το ημικύκλιο, ο Μένκα απογειώνεται και αποκρούει σε κόρνερ.

17:12

55': Συρτό σουτ Μπουτσάκη απέξω, μαζεύει εύκολα ο Μένκα.

17:11

54': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη. 'Εξω ο Ατέφ, μέσα ο Ροβίθης.

17:10

52': Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Κόντο, αποκρούει στην αριστερή του γωνία ο Κατσιμήτρος σε κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:09

51': Κίτρινη κάρτα στον Κατσούρρι για φάουλ από πίσω στον Κρητικό. Λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά έχει στηθεί η μπάλα...

17:05

47': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Έφορντ σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αποκρούει στην κλειστή του γωνία ο Μένκα.

17:04

47': Μακρινό σουτ του Προβυδάκη, επικίνδυνο, λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μένκα.

17:03

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:47

Εργοτέλης και Δόξα Δράμας πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 1-1. Γεμάτο πρώτο μέρος, με δύο γκολ και εκατέρωθεν ευκαιρίες.

16:47

16:46

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

16:43

42': Κόρνερ για τον Εργοτέλη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:40

40': Εκτελεί από δεξιά το κόρνερ ο Προβυδάκης, σε νέο κόρνερ η δραμινή άμυνα, που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:39

39': Εκτελεί απευθείας ο Μπουρσέλης, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Μένκα και διώχνει σε κόρνερ.

16:38

38': Κίτρινη κάρτα στον Χάμοντ για ένα φάουλ λίγο πίσω από το ημικύκλιο και δεξιά.

16:33

33': Κίτρινη κάρτα στον Ραμέζ.

16:32

32': 55% - 45% υπέρ των Κρητικών η κατοχή της μπάλας.

16:30

Ο Ρόβας συγκλίνει προς τα μέσα, πιάνει έναν «κεραυνό» από μακριά με το δεξί και στέλνει τη μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του Κατσιμήτρου. 1-1, ισοφαρίζουν οι φιλοξενούμενοι.

16:30

29': ΓΚΟΛ για τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!

16:25

25': Οφσάιντ ο Έφορντ, αλλά καλυπτόταν από τον Σιώπη που δεν πρόλαβε να τραβηχτεί.

16:22

Ο Μπουρσέλης εκτελεί εξαιρετικά το φάουλ πάνω από το τείχος, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Μένκα και... 1-0.

16:22

22': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

16:21

21': Φάουλ για τον Εργοτέλη, 405 μέτρα πίσω από το ημικύκλιο.

16:20

20': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Στην αντεπίθεση ο Έφορντ «σπάει» στον Ατέφ που από θέση τετ α τετ και δεξιά πλασάρει, αλλά ο Μενκα αποκρούει.

16:18

19': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Δυνατό σουτ του Κρητικού έξω από την περιοχή και δεξιά, δύσκολη απόκρουση Κατσιμήτρου, κεφαλιά του Σαμπανίδη, που πήρε το... ριμπάουντ, ξανά «όχι» λέει ο γκολκίπερ του Εργοτέλη.

16:17

Από το ριπλέι φάνηκε ότι δεν υπάρχει παράβαση... Κανένα οφσάιντ, σοβαρό λάθος από τη βοηθό Κομισοπούλου.

16:15

15':Μακρινό σουτ του Κόντου, αποκρούει με υπερένταση ο Κατσιμήτρος, στην επαναφορά ο Κόντος γύριζει για τον Ρόβα που σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

16:14

14': Το εκτελεί με σέντρα ο Μπουτσάκης, απευθείας στα χέρια του Μένκα η μπάλα.

16:14

13': Φάουλ για τον Εργοτέλη από τα δεξιά, κοντά στην πλάγια γραμμή.

16:10

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στο Παγκρήτιο, χωρίς τη μεγάλη φάση.

16:06

6': Πλασαριστό σουτ του Μπουτσάκη έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Μένκα.

16:04

Γρήγορος ο ρυθμός στο ξεκίνημα.

16:01

1': Ξεκινάει η αναμέτρηση...

15:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:54

Βρέχει αυτή την ώρα στο Ηράκλειο. Στους 13 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία.

15:50

Οι «μαυραετοί» στον αντίποδα, που την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν επίσης εντός έδρας με 1-2 από τον ΠΑΣ Γιάννινα, είναι δέκατοι με 23 βαθμούς.

15:46

Οι Κρητικοί προέρχονται από ήττα στο Παγκρήτιο με 1-3 από τον Λεβαδειακό και βρίσκονται στην έβδομη θέση της κατάταξης με 28 βαθμους.

15:45

Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, στο πλαίσιο των έκτακτων μέτρων της κυβέρνησης για την αντιμετώπιση του κορωναϊού.

15:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Εργοτέλης - Δόξα Δράμας για την 20ή αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.