2
17:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:51

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κερδίζει με 1-2 τη Δόξα Δράμας και διατηρεί το αήτητο εκτός έδρας.

17:51

Λήξη του αγώνα.

17:50

90+6': Κίτρινη κάρτα και στον Χουτεσιώτη.

17:50

90+5': Νέα κόκκινη κάρτα στον πάγκο του ΠΑΣ.

17:48

Σέντρα Μπουκουνάλα από τα αριστερά, κεφαλιά - πάσα του Παντελάκη στον Λέο ο οποίος εκτελεί εξ επαφής τον Μένκα και κάνει το 1-2.

17:48

90+4': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:46

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

17:45

90+1': Τρίτη αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Έξω ο Κρητικός, μέσα ο Αποστολίδης.

17:44

90': Κόκκινη κάρτα σε άνθρωπο του πάγκου του ΠΑΣ Γιάννινα. Προφανώς για διαμαρτυρία.

17:42

88': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Πλέγας.

17:41

87': Εκτελεί απευθείας ο Κρητικός, πάνω στο τείχος η μπάλα.

17:40

86': Φάουλ για τη Δόξα Δράμας, σε καλή θέση, 4-5 μέτρα εκτός περιοχής και αρκετά δεξιά.

17:40

85': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή του ΠΑΣ Γιάννινα, Αργύρη Γιαννίκη, για διαμαρτυρία.

17:37

83': Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα.

17:35

82': Δεύτερη αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Μαρκοπουλιώτης αντί Πινδώνη.

17:33

78': Έχει γίνει πολύ δυνατό το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά.

17:30

76': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Λέο για τον Κρίζμαν που σουτάρει από θέση μέσα αριστερά αλλά ο Μένκα αποκρούει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

17:28

74': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο ΠΑΣ Γιάννινα με διπλή αλλαγή. Ο Λέο αντικαθιστά τον Νικολιά και ο Κάστρο τον Λιάσο.

17:27

73': Κίτρινη κάρτα στον Σαμπανίδη.

17:24

70': Ο Κρίζμαν γυρίζει και εξαπολύει ένα σουτ κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής αριστερά, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

17:19

65': Μακρινό σουτ του Κρίζμαν, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:18

64': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Έξω ο Ελευθεριάδης, μέσα ο Ξύδας.

17:18

Ο Χάμοντ με σκαφτή μπαλιά βρίσκει μέσα στην περιοχή τον Κρητικό ο οποίος με κεφαλιά κρεμάει τον Χουτεσιώτη και σκοράρει για το 1-1.

17:18

63': ΓΚΟΛ για τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!

17:13

59': Πρώτη αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Χάμοντ αντί Κόντου.

17:09

Έχουν μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι και κυκλοφορούν τη μπάλα.

17:07

52': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:05

51': Ο Κρητικός πλασάρει από αρκετά πλάγια θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, αλλά ο Χουτεσιώτης πέφτει, αποκρούει με το σώμα και στη συνέχεια μπλοκάρει.

17:04

50': Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη για μαρκάρισμα από πίσω στον Σαμπανίδη.

17:04

49': Επικίνδυνη σέντρα του Αποστολόπουλου από τα δεξιά, διώχνει σωτήρια ο Σιώπης.

17:02

Συνεχίζεται στο λεπτό η ροή του αγώνα.

17:02

48': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Κουκόλη. Πιάνει τον αριστερό του ώμο ο στόπερ της Δόξας Δράμας.

17:01

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:44

Ο ΠΑΣ Γιάννιινα προηγείται με 0-1 της Δόξας Δράμας χάρη στο γκολ του Κρίζμαν στο 21'. Σαφώς ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι, είναι δίκαια μπροστά στο σκορ.

16:44

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

16:43

45': Ο Πλέγας σουτάρει με δύναμη έξω από την περιοχή, αλλά είναι απελπιστικά άστοχος.

16:40

42΄: Κίτρινη κάρτα στον Καψάλη, που πήγε επικίνδυνα από πίσω πάνω στον Παμλίδη.

16:39

41': Εκτελείται το κόρνερ, κεφαλιά του Καψάλη στο πρώτο δοκάρι, εντελώς άστοχη.

16:39

41': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από τα δεξιά.

16:37

39': Οφσάιντ ο Κρίζμαν, καλυπτόταν ξανά ο Κροάτης. Λανθασμένη και αυτή η υπόδειξη του Αναστασάκη.

16:34

36': Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα, που σταμάτησε αντικανονικά τον Ρόβα.

16:33

35': Ακόμα ένα κόρνερ από τα δεξιά κερδίζουν οι Ηπειρώτες, διώχνει η άμυνα της Δόξας Δράμας.

16:31

33': Κίτρινη κάρτα στον Κρητικό (για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Μπουκουβάλα).

16:30

32': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ οι γηπεδούχοι που περνά ανεκμετάλλευτο.

16:29

31': Ο Κρίζμαν σουτάρει μέσα από την περιοχή, ο Καψάλης του βάζει την κόντρα και παραχωρεί κόρνερ.

16:28

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά, με τον ΠΑΣ Γιάννινα να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο και να προηγείται με 0-1.

16:23

24': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Σέντρα Αποστολόπουλου από τα δεξιά, ο Μπουκουβάλας ερχόμενος στην πλάτη του Κουκουλη, παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

16:21

22': Οφσάιντ ο Κρίζμαν, που έφευγε μόνος, αλλά καλυπτόταν.

16:19

Εκτελείται το κόρνερ, ο Ελευθεριάδης πιάνει κάτι σαν σουτ, ο Μένκα αποκρούει δύσκολα και στην επαναφορά ο Κρίζμαν από κοντά σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

16:19

21': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:19

20': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Εκτελεί το κόρνερ ο Οικονομόπουλος, ο Παντελάκης παίρνει την κεφαλιά, με τον Μένκα να απογειώνεται και να αποκρούει σε κόρνερ.

16:18

20': Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά.

16:16

17': Κίτρινη κάρτα στον Λιάσο (για φάουλ στον Σιώπη).

16:13

14': Σουτ του Κρίζμαν απέξω, κόντρα και κόρνερ. Εκτελείται με πάσα, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:11

12': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά, διώχνει με τις γροθιές ο Μένκα.

16:08

10': Από το κόρνερ του Νικολιά, η μπάλα καταλήγει στον Ελευθεριάδη που σουτάρει μέσα από την περιοχή και δεξιά, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.

16:08

10': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά.

16:04

6': Ο Κρίζμαν πέφτει στην περιοχή από μαρκάρισμα του Πινδώνη, τίποτα λέει Βλάχος. Δεν φαίνεται να υπάρχει πέναλτι.

16:03

5': Εκτελεί το κόρνερ ο Αποστολόπουλος, ο Παντελάκης παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Μένκα μπλοκάρει εύκολα.

16:02

4': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά.

16:02

Προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους οι παίκτες των δύο ομάδων στο ξεκίνημα του ματς.

15:59

1': Έναρξη αναμέτρησης.

15:57

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του παλαίμαχου παίκτη της Δόξας Δράμας, Γιώργου Παπαμιχαήλ.

15:56

Συννεφιασμένος ο καιρός στη Δράμα, με τη θερμοκρασία στους 13 βαθμούς Κελσίου.

15:54

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:51

Οι «μαυραετοί» από την άλλη, που είναι ένατοι με 23 βαθμούς, θα προσπαθήσουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά την εκτός έδρας ήττα με 3-2 από τον Λεβαδειακό.

15:47

Οι πρωτοπόροι (43 βαθμοί) του βαθμολογικού πίνακα, Ηπειρώτες, θέλουν να διευρύνουν το νικηφόρο σερί τους μετά τις νίκες με Απόλλωνα Πόντου (1-6), Απόλλωνα Σμύρνης (5-1) και Πλατανιά (0-2).

15:44

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Ο αγώνας Δόξα Δράμας - ΠΑΣ Γιάννινα για τη 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 2, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.