2
16:50

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:48

Ο Λεβαδειακός κερδίζει με 3-2 τη Δόξα Δράμας και ανεβαίνει στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

16:47

Λήξη του αγώνα.

16:47

Ο Κόντος σεντράρει από τα αριστερά, κεφαλιά Σαμπανίδη και... μέσα. Μειώνει σε 2-3 η φιλοξενούμενη ομάδα.

16:46

90+3': ΓΚΟΛ για τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!

16:44

90+1': Ο Πινδώνης δοκιμάζει το πόδι του έξω από την περιοχή, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μπάγιτς η μπάλα.

16:44

90+1': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, σέντρα, απομακρύνει ο Κονέ.

16:43

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:41

88': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Εκτελεί ο Μπαστιάνος το κόρνερ, ο Βήχος παίρνει την κεφαλιά στη μικρή περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:40

87': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξά.

16:38

85': Τρίτη αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας στη θέση του Πολέτο.

16:37

84': Τρίτη αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Παπαϊωάννου αντί Ρόβα.

16:35

82': Ο Μεχία σουτάρει έξω από την περιοχή, στα χέρια του Ηλιάδη η μπάλα.

16:34

81': Κίτρινη κάρτα στον Χάμοντ.

16:29

76': Σουτ του Κρητικού μέσα από την περιοχή και δεξιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:27

74': Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας, Ο Παρασκευάς δίνει τη θέση του στον Κόντο.

16:25

Ο Μπαστιάνος ελευθερώνεται από Πινδώνη και Παπαργυρίου , και με ωραίο πλασαριστό σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά σκοράρει για το 3-1.

16:24

71': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:22

Ο Πολέτο κερδίζει τις κόντρες από τον Σιώπη, πλασάρει από θέση μέσα αριστερά και γράφει το 2-1.

16:22

69': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

16:19

66': Συρτό σουτ του Πολέτο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Ηλιάδης.

16:16

64': Αλλαγή για τη Δόξα Δράμας. Χάμοντ αντί Αποστολίδη.

16:15

62': Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο.

16:14

61': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα της Δόξας Δράμας, με τη μπάλα να φτάνει στον Μπαστιάνο που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

16:11

58': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από τα δεξιά, κακοχτυπημένο από τον Κρητικό, απευθείας άουτ η μπάλα.

16:09

56': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Παντελιάδης, μέσα ο Μάντζιος.

16:06

53': Κίτρινη κάρτα στον Ρόβα.

16:04

50': Εκτελεί με σέντρα ο Βήχος, διώχνει με τις γροθιές ο Ηλιάδης.

16:03

50': Κίτρινη κάρτα στον Καψάλη για ένα φάουλ κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής δεξιά.

16:01

48': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Εκτελείται το κόρνερ από τον Κονέ, καρφωτή κεφαλιά του Μύγα, αποκρούει με υπερένταση ο Ηλιάδης.

16:01

47': Σουτ Μπαστιάνου, κόντρα και κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά.

15:59

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

15:58

Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μύγας αντί Χατζηλάμπρου.

15:45

Λεβαδειακός και Δόξα Δράμας πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 1-1.

15:45

15:44

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

15:39

40': 59% - 41% η κατοχή της μπάλας υπέρ των γηπεδούχων.

15:36

37': Ο Μεχία βλέπει εκτός εστίας τον Ηλιάδη και προσπαθεί να τον κρεμάσει από το κέντρο, αλλά αστοχεί. Καλή σκέψη από τον μέσο του Λεβαδειακού.

15:34

36': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:31

33': Σέντρα του Βήχου από τα αριστερά, κάνει έξοδο ο Ηλιάδης και μαζεύει σταθερά.

15:26

28': Σουτ του Μπαστιάνου, απέξω πάνω από τα δοκάρια.

15:24

26': Κίτρινη κάρτα στον Μαρκοπουλιώτη για φάουλ στον Πολέτο.

15:20

22': Φωνές για πέναλτι των φιλοξενούμων, για χέρι του Καραχάλιου, τίποτα λέει ο Μαχαίρας. Ηταν σε κοντινή απόσταση ο χαφ του Λεβαδειακού, το θεώρησε ακούσιο ο ρέφερι. Σωστή απόφαση.

15:20

22': Κόρνερ για τη Δόξα Δράμας από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

15:17

Συνεχίζεται στο λεπτό η ροή του ματς.

15:16

18': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο τραυματίας Χατζηλάμπρος.

15:12

14': Ο Μεχία εκτελεί με γέμισμα ένα φάουλ από τα αριστερά, κεφαλιά του Παντελιάδη στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ιωαννίδης από κοντά ισοφαρίζει σε 1-1.

15:12

14': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

15:11

12': Το εκτελεί απευθείας ο Μεχία, μπλοκάρει σταθερά ο Ηλιάδης.

15:11

12': Φάουλ για τον Λεβαδειακό, αρκετά έξω από την περιοχή και δεξιά.

15:08

Παρών στα επίσημα του γηπέδου και ο επί σειρά ετών πρόεδρος της ΠΑΕ Λεβαδειακός, Γιάννης Κομπότης.

15:04

Ο Παπαργυρίου κάνει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Σαμπανίδης με δυνατή κεφαλιά στο ύψος της μικρής περιοχής, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

15:04

6': ΓΚΟΛ για τη ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ!

15:01

Συμπληρώθηκαν 5 λεπτά στο ματς, με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων.

14:58

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:55

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:53

Οι «μαυραετοί» από την άλλη, που την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησαν με 1-0 του Πλατανιά στη Δράμα, είναι έβδομοι με 23 βαθμούς.

14:48

Οι Βοιωτοί, που προέρχονται από εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Παναχαικής, με 31 βαθμούς ισοβαθμούν στην τρίτη θέση της κατάταξης με τα Χανιά.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα Λεβαδειακός - Δόξα Δράμας, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 2, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.