0
18:03

Ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

18:01

Καλύτερος ο Εργοτέλης, λίγο έλειψε να λαχταρίσει, αλλά τουλάχιστον πήρε το τρίποντο που άξιζε. Προσπάθησε στο β' ημίχρονο ο Απόλλωνα Λάρισας, αλλά θα ήταν άδικο να... κλέψει κάτι από αυτό το ματς.

17:53

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Εργοτέλης - Απόλλων Λάρισας 1-0.

17:52

90'+4: ΔΟΚΑΡΙ για τον Εργοτέλη. Ο Έφορντ τη συρτή σέντρα από τα δεξιά, ο Μπαράτα προβολή από κοντά, αποκρούει ο Γκέκας, οριζόντιο δοκάρι και έξω!

17:51

90'+3: Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Μπαράτα στην κόντρα πλασάρει και βγάζει την μπάλα άουτ!

17:49

Σέντρα από τα αριστερά του Κουρτεσιώτη, κεφαλιά Σιφναίου, πέφτει και μπλοκάρει ο Καλογεράκης.

17:48

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

17:48

Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας από τα δεξιά ο Νύχταρης, διώχνουν οι αμυντικοί του Εργοτέλη, είναι και εκτεθειμένος ο Νύχταρης.

17:45

88': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας από τα δεξιά, κακή εκτέλεση, η μπάλα απομακρύνεται.

17:43

86': Κίτρινη στον Νύχταρη (για διαμαρτυρία).

17:43

85': Τρίτη αλλαγή και από τον Γιάννη Ταουσιάνη από πλευράς Εργοτέλη. Ο Κατσούρι στη θέση του Ροβίθη.

17:42

84': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας, ο Νύχταρης στην εκτέλεση, απευθείας άουτ η μπάλα.

17:39

81': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη και αυτή αναγκαστική. Ο Μπότε στη θέση του Κοιλιάρα, που κουτσαίνει.

17:38

80': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Απόλλωνα Λάρισας για τον Άριαν Μπελά. Ο Νύχταρης στη θέση του Λίταινα.

17:32

74': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας με τον Νούσιο από τα αριστερά και νέο, δεύτερο συνεχόμενο, η μπάλα απομακρύνεται αυτή τη φορά από τους αμυντικούς του Εργοτέλη.

17:30

Αν δεν "τελειώσει" με δεύτερο γκολ ο Εργοτέλης, ο Απόλλων Λάρισας θα μείνει μέσα στο ματς μέχρι τέλους και ενδεχομένως να του κάνει τη ζημιά, πέραν του άγχους, αφού οι φιλοξενούμενοι είναι βελτιωμένοι στο β' ημίχρονο και πιο επικίνδυνοι σε σχέση με το πρώτο 45λεπτο.

17:28

70': Ο Γκουστάβο τη συρτή σέντρα από τα αριστερά, ο Καλογεράκης μαζεύει προ του Μπαστακού.

17:27

69': Οφσάιντ ο Έφορντ, σωστή υπόδειξη.

17:26

68': Ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Ο Ροβίθης από θέση έξω αριστερά αν και σε θέση τετ α τετ, δεν μπαίνει στην περιοχή, θέλει να "κρεμάσει" τον Γκέκα και αντί για γκολ στέλνει την μπάλα άουτ.

17:22

65': Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Μπαστακός στη θέση του Τασιούλη.

17:20

63': Ο Σιφναίος αφήνει σε Νούσιο, σουτ απέξω, δεν έχει πρόβλημα ο Καλογεράκης.

17:19

61': Πρώτη αλλαγή για τον Εργοτέλη και είναι αναγκαστική. Ο Μπαράτα στη θέση του Μπουτσάκη, που νιώθει ενοχλήσεις.

17:16

58': Κίτρινη στον Νούσιο.

17:15

57': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας από τα αριστερά, πλασαριστά, η μπάλα χάνεται.

17:14

56': Οφσάιντ ο Ροβίδης, σωστή υπόδειξη.

17:13

55': Προβολή Άτεφ από θέση μέσα δεξιά, πάνω από την εστία του Απόλλωνα Λάρισας.

17:12

54': Ο Άτεφ πέφτει μέσα στην περιοχή και ενώ έχει χάσει το κοντρόλ σε τετ α τετ με τον Γκέκα, σωστά ο ρέφερι δεν δίνει πέναλτι, δεν υπάρχει ούτε επαφή, ούτε τίποτα.

17:11

54': Κίτρινη στον Καρρίκι

17:10

53': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Λάρισας, Τασιούλης στην εκτέλεση από τα αριστερά, στην εξέλιξη της φάσης υπάρχει και οφσάιντ.

17:06

49': Από τις κόντρες ευνοείται ο Γκουστάβο, σουτ απέξω και δεξιά της περιοχής, άουτ. Τελική νωρίς νωρίς για τους φιλοξενούμενους στο ξεκίνημα του δεύτερου μισού του ματς.

17:03

17:03

46': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Λάρισας. Ο Γκουστάβο στη θέση του Μπρέμπου.