Μεγάλη νίκη για τον Ιωνικό, μπορούσε κάτι καλύτερο η Νίκη Βόλου.

Έξαλλη πανηγυρισμοί στη Νεάπολη.

16:52

Λήξη αναμέτρηση, τελικό αποτέλεσμα Ιωνικός - Νίκη Βόλου 2-0.

16:49

90'+2: Κόρνερ για τη Νίκη Βόλου. Πλασαριστά από τα αριστερά ο Κρουζ σε Κυριακίδη, σέντρα, ο Μπαταγίν το γυριστό μέσα στην περιοχή του Ιωνικού, άουτ.

16:48

Συμπληρώθηκαν τα 90', τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων...

16:44

Εξαιρετική προσπάθεια από τον Πολίμο στα αριστερά, σέντρα, προβολή από τον Στέλιο Κρητικό από κοντά και 2-0.

16:44

87': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:43

86': Κίτρινη ο Μάναλης.

16:42

85': Τρίτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Κολλάρας στη θέση του Βλαχομήτρου.

16:33

76': Δεύτερη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου. Ο Οικονομικός αντί του Μπιτσιάκου.

16:31

74': Φάουλ για τον Νίκη Βόλου από τα αριστερά με τον Ντομίνγκες, γέμισμα στα καρέ του Ιωνικού, κεφαλιά Μπαλάφα, μπλοκάρει ο Κουρεπίνης.

16:30

73': Οφσάιντ ο Σ. Κρητικός, σωστή υπόδειξη.

16:29

72': Σουτ Καμπαγιέρο, εύκολα μαζεύει ο γκολκίπερ του Ιωνικού.

16:26

Πλάγιο για τον Ιωνικό από τα δεξιά με τον Μουστάκη, γυριστή κεφαλιά του Μάναλη, ο Βλαχομήτρος στοπάρει, σουτ δυνατό από τη δεξιά διαγώνιο της μικρής περιοχής και στα δίχτυα, 1-0.

16:26

69': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

16:25

68': Κόρνερ για τον Ιωνικό με τον Βλαχομήτρο, η μπάλα βγαίνει δύσκολα από τα καρέ της Νίκης.

16:23

66': Και δεύτερη αλλαγή από τον Απόστολο Χαραλαμπίδη για τον Ιωνικό. Ο Ματσούκας στη θέση του Σμυρλή.

16:23

66': Οφσάιντ ο Σ'. Κρητικός. Δεν φάνηκε να είναι...

16:21

64': Κόρνερ για τη Νίκη με τον Ντομίνγκες, διώχνουν οι αμυντικοί του Ιωνικού.

16:21

64': Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μάναλης στη θέση του Κουϊρουκίδη

16:19

62': Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Ο Ντομίνγκες στο ύψος του πέναλτι το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Φουρλάνο και απομακρύνεται.

16:18

61': Κόρνερ για τον Ιωνικό. Ο Βλαχομήτρος από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

16:16

59': Πρώτη αλλαγή για τη Νίκη Βόλου και είναι αναγκαστική. Ο Καμπαγιέρο στη θέση του Τσιμπούκα, που τραυματίστηκε πριν ένα λεπτό.

16:11

54': Σουτ από τον Κουϊρουκίδη από θέση μέσα, πόλλα μέτρα άστοχο...

16:09

52': Κίτρινη στον Φουρλάνο.

16:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.