2
16:51

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:50

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η Καβάλα πέτυχε δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη στο ντέρμπι με τη Βέροια. Οι "Αργοναύτες" σκόραραν με τον Γαβριηλίδη στο 60' και με το πέναλτι του Μαρκόπουλου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Με τη νίκη αυτή η Καβάλα ανέβηκε στους 28 βαθμούς και πλησίασε τη Βέροια που έμεινε στους 29.

16:49

Λήξη της αναμέτρησης, Βέροια - Καβάλα 0-2.

16:48

Ο Μαρκόπουλος ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 0-2.

16:48

90+3': ΓΚΟΛ για την ΚΑΒΑΛΑ!

16:47

90+2': Κόκκινη για τον Ταΐρη, με δέκα η Βέροια.

16:47

90+2': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΑΒΑΛΑ! Ο Μαρκόπουλος πιάνει κεφαλιά εντός περιοχής, αλλά ανατρέπεται από τον Ταΐρη.

16:45

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά στην αναμέτρηση, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:44

89': Κίτρινη κάρτα στον Ταΐρη για φάουλ στον Αρναούτογλου.

16:42

87': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Δερμιτζάκης, εκτός αγώνα ο Παπαδόπουλος με τον Κουτσούμπα να τον αντικαθιστά.

16:40

Φουλ επιθετικό σχήμα πλέον για τη Βέροια με στόχο να φτάσει στο 1-1.

16:40

85': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γεωργιάδης από πλευράς Βέροιας, ο Μεληκιώτης περνά στο ματς αντί του Μουχάλη.

16:38

83': Ωραία προσπάθεια του Καραγιάννη από τα αριστερά πασάρει στον Σιμόνι ο οποίος σεντράρει, ο Πασάς πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

16:35

80': Ο Καραγιάννης εκτελεί φάουλ για τη Βέροια, ο Παπαδόπουλος απομακρύνει, κεφαλιά του Πασά, ο Δήμιζας μπλοκάρει.

16:32

78': Ο Μαϊδανός τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει και έτσι ο Αρναούτογλου τον αντικαθιστά.

16:32

78': Σέντρα του Μουχάλη από τα δεξιά, κεφαλιά του Σιμόνι δεν είναι καλή και η μπάλα μακριά από την εστία.

16:31

76': Διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Μαϊδανού. Μπαίνει μέσα το ιατρικό επιτελείο για τις πρώτες βοήθειες.

16:29

75': Σε θέση οφσάιντ ο Παπαδόπουλος. Είναι έστω και οριακά.

16:28

74': Ωραία ο Καραγιάννης με τον Μουχάλη παίζουν το 1-2, σουτ του δεύτερου μέσα στην περιοχή η μπάλα άουτ. Φώναξαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι, καμία παράβαση.

16:25

Καλύτερη η Καβάλα στο δεύτερο ημίχρονο δίκαια προηγείται 0-1.

16:24

70': Πρώτη αλλαγή για την Καβάλα, ο Ορφανίδης περνά στο ματς αντί του Σκαθαρούδη.

16:22

68': Μοναδική ευκαιρία για το 0-2 χάνει η Καβάλα με τον Παπαδόπουλο να κλέβει τη μπάλα από τον Στάμου στο χώρο του κέντρου να φτάνει τετ-α-τετ με τον Βοσνιάδη, αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ από το δεξί δοκάρι.

16:18

64': Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια, ο Καραγιάννης στη θέση του Πολύζου.

16:15

Ανοίγει το σκορ στη Βέροια, ο Παπαδόπουλος εκτελεί το κόρνερ, γυριστή κεφαλιά του Γαβριηλίδη που προλαβαίνει Πολύζο, Στάμου και Βοσνιάδη, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

16:14

60': ΓΚΟΛ για την ΚΑΒΑΛΑ!

16:13

59': Ο Μαρκόπουλος για τον Σκαθαρούδη, σε κόρνερ ο Στάμου.

16:12

58': Κίνηση του Πασά και μακρινό σουτ, η μπάλα άουτ από το αριστερό δοκάρι του Δήμιζα.

16:09

55': Ο Παπαδόπουλος εκτελεί φάουλ από τα αριστερά και εκτός περιοχής, ο Γαβριηλίδης πιάνει την κεφαλιά, ο Βοσνιάδης αποκρούει στην αριστερή του γωνία. Η φάση σταματά για οφσάιντ.

16:09

54': Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια, ο Κανούλας μπαίνει στο ματς στη θέση του Πέντα.

16:05

50': Στην αντεπίθεση ο Γαβριηλίδης κάνει δυνατό διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

16:05

50': Ωραίο σουτ του Πολύζου από τον άξονα η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

16:04

49': Κίτρινη κάρτα στον Γαβριηλίδη για φάουλ στον Μουχάλη.

16:01

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:47

Στο 0-0 μετά τα πρώτα 45 λεπτά Βέροια και Καβάλα σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι με μία κλασική ευκαιρία για κάθε ομάδα.

15:46

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου Βέροια - Καβάλα 0-0.

15:45

45+1': Ο Πέντα εκτελεί το φάουλ, η μπάλα στο τείχος και πάλι ο Πέντα κάτοχος, σουτ και πάλι η μπάλα στο τείχος...

15:44

Συπληρώνονται τα 45 λεπτά, ένα θα είναι οι καθυστερήσεις.

15:44

45': Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής κερδίζει ο Σιμόνι για τη Βέροια.

15:40

42': Ο Σκαθαρούδης από τα δεξιά κερδίζει τις κόντρες από τον Μπλέτσα, μπαίνει στην περιοχή, διαγώνιο σουτ στην κλειστή γωνία του Βοσνιάδη ο οποίος αποκρούει με "ανάποδο" χέρι.

15:39

40': Προσπάθεια του Σκαθαρούδη από τα δεξιά, γυρίζει τη μπάλα στον άξονα εκεί ο Παπαδόπουλος κάνει το σουτ για να διώξει ο Βοσνιάδης. Η φάση όμως είναι ως μη γενόμενη καθώς ο φορ της Καβάλας είναι σε θέση οφσάιντ.

15:38

39': Ο Παπαδόπουλος εκτελεί το κόρνερ, ο Βοσνιάδης βγαίνει και μπλοκάρει τη μπάλα.

15:37

38': Ολιγωρία της άμυνας της Βέροιας, ο Παπαδόπουλος πάει να εκμεταλλευτεί βγαίνει απέναντι από τον Βοσνιάδη ο οποίος με τα πόδια διώχνει σε κόρνερ.

15:32

33': Ωραία προσπάθεια και σουτ του Μαρκόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Βοσνιάδη.

15:30

31': Πρώτο κόρνερ για τη Βέροια, ο Πέντα εκτελεί ο Γαβριηλίδης πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα πάει στον Πασά που σουτάρει για να διώξει σε πλάγιο ο Παπαστεριανός.

15:26

27': Κίτρινη κάρτα στον Μπλέτσα για μαρκάρισμα στον Κέρθι.

15:25

26': Στην εξέλιξη της φάσης και στην επίθεση της Καβάλας, ο Σκαθαρούδης μάχεται με τον Μπλέτσα, πέφτει μέσα στην περιοχή, σωστά ο Κουκούλας δείχνει παίζετε.

15:25

26': Φάουλ για τη Βέροια εκτελεί ο Πέντα, ο Δήμιζας μπλοκάρει.

15:23

24': Ο Στάμου από τα δεξιά κάνει γέμισμα στην περιοχή, ο Ταΐρης από πλάγια αριστερά προσπαθεί να πιάσει την κεφαλιά, αλλά κάνει φάουλ στον Δήμιζα και η φάση σταματά.

15:21

22': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Παπαστεριανός για φάουλ στον Πασά στο χώρο του κέντρου.

15:19

20': Πολύ ωραία συνεργασία των Σιμόνι, Πολύζου και Ζούρκου που παίζουν με τη μία, αλλά δεν κάνει κάποιος σουτ, ο Στίκας απομακρύνει.

15:15

16': Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς είναι για τη Βέροια. Ωραία πάσα του Πέντα με στόχο τον Πασά, ο οποίος περνά από τους Στίκα, Παπαστεριανό, όμως ο Δήμιζας σταματάει το πλασέ του φορ της Βέροιας.