Τελικό στο Αίγιο, 1-0 ο Παναιγιάλειος

17:53

Εκτελέστηκε με πάσα, στο τείχος η μπάλα

17:52

90'+4: Κάρτα και στον Ιωάννου

17:52

Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Πανηλειακό

17:49

90': Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

17:45

Το κόρνερ εκτελέστηκε, νέο κόρνερ και αυτό περνά ανεκμετάλλευτο για τον Πανηλειακό

17:44

86': Κάρτα είδε ο Ολίσε

17:43

85': Εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου, άστοχη έξοδο του Ανδρούτσου, τελευταία στιγμή ο Ιωάννου διώχνει την μπάλα σε κόρνερ πριν αυτή περάσει την γραμμή

17:42

84': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του και ο Παναιγιάλειος. Μέσα ο Σούλης, έξω ο Αργυρόπουλος

17:42

84': Κάρτα βλέπει ο Ατματσίδης

17:40

82': Τρίτη αλλαγή για τον Πανηλειακό. Εκτός ο Πόνσε, μέσα ο Μιλίεβιτς

17:37

Ο Πόνσε βρέθηκε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή και αριστερά, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Ανδρούτσο

17:36

78': Χαμένο τετ-α-τετ για τον Πανηλειακό.

17:35

Κοντά σε ένα δεύτερο γκολ ο Παναιγιάλειος

17:34

76': Σουτ του Μπούνα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, λίγο έξω η μπάλα

17:33

75': Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Μέσα ο Κυριάκος, έξω ο Βανγκέλι

17:32

74': Δυνατό σουτ του Λιόση έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ

17:28

70': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Στο ματς ο Λαζανάς, έξω ο Ουρτάδο

17:24

66': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Ουρτάδο, λίγο έξω η μπάλα που πήρε ανάποδα φάλτσα

17:21

Μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μπούνας παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα χτυπά στον Βανγκέλι, στρώνεται στον Ατματσίδη και εκεινος από την μικρή περιοχή με πλασέ κάνει το 1-0

17:21

63': ΓΚΟΛ ο Παναιγιάλειος

17:20

62': Σουτ του Πόνσε από το ύψος του πέναλτι η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και φεύγει πλάγια, καλή στιγμή για τον Πανηλειακό

17:18

60': Αλλαγή για τον Πανηλειακό. Εκτός ο Μπιτάνγκ μέσα ο Λαλίν

17:18

60': Κίτρινη και στον Ακπαρίδη

17:17

59': Κάρτα στον Βανγκέλι για σκληρό μαρκάρισμα

17:12

54': Αλλαγή για τον Παναιγιάλειο. Στην θέση του Γκοτσούλια ο Σταμογιάννος

17:08

Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο

17:07

49': Μετά από λάθος στην άμυνα του Πανηλειακού ο Αργυρόπουλος σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται

17:03

46': Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Αίγιο

16:47

Ημίχρονο στο Αίγιο

16:46

45': Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το πρώτο μέρος

16:43

42': Κάρτα βλέπει ο Νάστος

16:42

42': Εκτελέστηκε, η μπάλα απομακρύνθηκε, έφτασε στον Μπουρλάκη ο οποίος πιάνει έναν κεραυνό από μακριά αλλά σταματά στο δοκάρι!

16:42

Κάρτα βλέπει ο Καρασαλίδης για το μαρκάρισμα στον Ατματσίδη

16:41

40': Φάουλ σε καλή θέση έχει κερδίσει ο Παναιγιάλειος

16:36

Τελευταίο δεκάλεπτο στο πρώτο μέρος, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

16:35

Οι ''μελανόλευκοι'' εξακολουθούν να είναι ελαφρώς καλύτεροι από τον Πανηλειακό και έχουν περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή τους

16:28

27': Απειλεί ο Παναιγιάλειος με σουτ του Ουρτάδο και ενώ ο Πίτκας ήταν εκτός θέσης, ψηλά η μπάλα

16:20

19': Απάντά ο Πανηλειακός στις ευκαιρίες με τον Μπιτάνγκ ο οποίος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε στο πόδι του Νάστου

16:19

Κοντά στο γκολ οι γηπεδούχοι που όσο περνά η ώρα γίνονται όλο και πιο πιεστικοί

16:18

17': Ευκαιρία για τον Παναιγιάλειο! Εκτέλεση κόρνερ του Ουρτάδο, κεφαλιά του Μπούνα που πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, ο Πίτκας μπλοκάρει σταθερά

16:13

12': Να το πρώτο σουτ στο ματς και είναι και αρκετά καλό! Ο Ατματσίδης δοκίμασε τα πόδια του από μακριά, λίγο άουτ η μπάλα

16:12

11': Απομακρύνουν οι Πυργιώτες

16:11

Και τρίτο κόρνερ για τους γηπεδούχους, για να δούμε...

16:11

Και αυτό περνά χωρίς κάποιο κίνδυνο για την άμυνα του Πανηλειακού

16:11

10': Δεύτερο κόρνερ για τον Παναιγιάλειο

16:10

Νευρικό παιχνίδι με πολλά λάθη στην μεσαία γραμμή μέχρι στιγμής, αυτό είναι το σκηνικό στο Αίγιο

16:06

Δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο, αναγνωριστικό παιχνίδι

16:05

3': Το πρώτο κόρνερ που κερδίζει ο Παναιγιάλειος περνά ανεκμετάλλευτο

16:01

1': Σέντρα στο Αίγιο

16:01

Όρκο νίκης δίνουν οι του Πανηλειακού λίγα λεπτά πριν την σέντρα

15:58

Όμορφη ατμόσφαιρα στο γήπεδο, καλές οι καιρικές συνθήκες στο Αίγιο

15:58

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Γκοτσούλιας, Ιωάννου, Αργυρόπουλος, Ουρτάδο, Ατματσίδης, Νάστος, Μπούνας, Μπουρλάκης.
ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ
Πίτκας, Γαλανόπουλος, Λαμπρόπουλος, Κοτσώνης, Καρασαλίδης, Πόνσε, Ολίσε, Λιόσης, Μπιτάνγκ, Αλτιπαρμακόφσκι, Βανγκέλι.
Διαιτητής: Αγγελάκης (Μακεδονίας). Βοηθοί: Κατσικογιάννης, Νικολαΐδης (Μακεδονίας). 4ος: Κέκελος (Αιτωλοακαρνανίας)